I Don't Like it at All

 

השבוע קיבלתי את ההודעה הזו מדי הרבה חברות שלי בפייסבוק:

חברה שלי הציעה שאנחנו (הנשים) נעשה משהו מיוחד בפייסבוק באוקטובר הזה, לכבוד חודש סרטן השד. זה מאוד פשוט ואני מזמינה אותך להצטרף אלינו באירוע האונליין הזה.

שנה שעברה המשחק היה לרשום בסטטוס את צבע החזייה שאת לובשת. זה גרם לכל הגברים לתהות לגבי פשר העניין במשך ימים ארוכים… למה כל הנשים הללו רושמות צבעים בסטטוס?

השנה המשחק מתקשר לתיק, ארנק, ילקוט, או בעצם כל מה שאת משתמשת בו בכדי לשים את הדברים
היומיומיים שלך. אז השאלה היא: איפה את שמה את התיק שלך ברגע שאת נכנסת הביתה?
התשובה צריכה להיות למשל: "אני אוהבת על השולחן", "אני אוהבת במטבח", "אני אוהבת בארון"
עכשיו תורך, רק תרשמי את תשובתך בסטטוס שלך בפייסבוק, מסנג'ר וכדומה

אין צורך לענות להודעה הזאת. רק תעבירי הלאה לכל חברותייך הבנות.

שנה שעברה משחק החזייה הגיע לחדשות. בואו נעשה את אותו הדבר עם התיקים וניראה כמה אנחנו חזקות!
לא לספר לגברים! רק לרשום תשובה בסטטוס

 

אז ראשית סליחה, נראה לי שהרגע 'סיפרתי לגברים'. באסה.

אני חושבת שלו הביטוי 'תודעה כוזבת' הומצא אי פעם בשביל משהו, זה היה כדי לתאר את ההודעה הזו. לא התכוונתי לכתוב כלום על זה, אבל כשההודעה השלישית לאינבוקס שלי הגיעה, והכותרת שלה הייתה: Girl power (!) כבר לא הצלחתי להתאפק.

הפוסט הזה יתחלק לשלושה חלקים: למה זה מטומטם, למה זה מכוער, ולמה זה מסוכן. בואו נתחיל.

זה מטומטם כי זה לא קשור בכלל לסרטן השד. כך שמבחינת הרציונאל של 'שבוע המודעות לסרטן השד' – זה לא מסר שום מידע על סרטן השד, בין היתר כי כל קשר בין הקמפיין לסרטן השד הוא מקרי. אפילו הקמפיין של שנה שעברה, שהיה מחליא בדיוק ברמתו של השנה הזו, היה טיפונת יותר רלוונטי למטרה מאשר הקמפיין הזה. באותה מידה ניתן היה לעשות קמפיין שבו כל בחורה כותבת מהי התנוחה המועדפת עליה בסקס; מהי הספרה האחרונה של מספר הטלפון שלה, ומיני ירקות אחרים, שהמאחד את כולם הוא  שהם ל-א  ק-ש-ו-ר-י-ם לסרטן השד.

זה מכוער כי זה הדבר הכי לא פמיניסטי שראיתי זה הרבה זמן. מבלי להתחכם יתר על המידה – למה לעזאזל אנחנו אמורות לסקרן גברים? הם לא אמורים  ללכת להיבדק. נשים אמורות. לכן, הרבה יותר הגיוני לעורר קמפיין מודעות לסרטן השד שיסקרן נשים. משום מה, הצלחת הקמפיין של שנה שעברה הוגדרה ככזו שגרמה ל"כל הגברים לתהות במשך ימים רבים…". למי אכפת? איך זה עזר למישהי ללכת להיבדק? זה לא.

אבל המטרה של הקמפיין – לסקרן גברים דווקא, היא כלל לא הדבר המכוער ביותר בו. מה שמכוער זה הדרך שבה הניחו יוזמות הקמפיין שנכון, וראוי לסקרן גברים. כמו כל קופירייטר סוג ז' לקמפיין מכוניות, גם הן הבינו את מה שרובנו מנסות להשכיח מהתודעה הציבורית – שמה שמסקרן גברים זה סקס.  מבלי להתחיל בכלל לדבר על הפגיעה באוכלוסייה רבה של גברים שההנחה הזו לא תואמת אותה, אני רוצה להקדיש כמה מילים על מה שזה עושה לנשים.

איך החליטו יוזמות הקמפיין הזה לפנות לגברים? להפוך את כולנו לנשים שכל מטרתן היא לחרמן גברים.

אחת הסכנות עליה מדבר הפמיניזם בהקשר של סרטים כחולים היא שזה גורם לגברים לחשוב שנשים תמיד רוצות סקס. בכל רגע נתון. לא שזה רע לרצות סקס, זה פשוט לא חלק אינהרנטי מהנשיות, בטח לא החלק הדומיננטי. הסכנה בכך, בין היתר, היא שכשגברים פוגשים נשים בעולם האמיתי, שלא רוצות בכל רגע נתון סקס, שהסקס לא מכונן את ההוויה שלהן, הם כועסים כי זה לא מה שסיפרו להם. הכעס הזה לפעמים מתורגם לאלימות.

והנה, באמצעות המשחק המחליא של 'איפה את אוהבת להניח את התיק', בו יעלו לאוויר הפייסבוק סטטוסים כמו 'אני אוהבת את זה על השולחן' ו'אני אוהבת את זה במטבח', נשתחל נא כולנו לתפיסות הסטריאוטיפיות של גברים עלינו. הבה נגדיר עצמנו על פי מיניות, הבה נתאר עצמנו באופן מפתה. ואם אפשר, נסו לשרבב שפתיים כשאתן מקלידות את הסטטוס. זה יעזור.

לפני כמה זמן עלה לאינטרנט מבחן לאיתור סרטים 'גבריים'. הרעיון הוא פשוט, בוחנים על כל סרט שלוש שאלות פשוטות – (1) האם יש בו יותר מאישה אחת?; (2) בהנחה שכן – האם הנשים שבו מדברות אחת עם השנייה?; (3) האם הן מדברות על משהו שלא קשור לגברים?

תתפלאו לגלות כמה סרטים לא עוברים את המבחן הזה. ההנחה שעומדת בבסיס של השאלה השלישית היא שלנשים יש עוד תחומי עניין ודברים שחשובים להם חוץ מגברים. כאן בדיוק נופל הקמפיין האינטרנטי האחרון.

הנה כל הנשים מתאחדות יחד למטרה משותפת שהיא מניעת סרטן השד. הרעיון הבסיסי הוא נפלא, משהו שנשים עושות למען נשים. לכאורה, מטרה ראויה, ואפילו פמיניסטית. אלא שההבנה הייתה שנשים בשביל נשים ורק עם נשים זה משעמם. אם אין איזה גבר לגרות, או גבר שיתרגש מהסיפור, איפה הכיף? רק אנחנו? הרי זה רק עזר כנגדו, כזכור. באופן הזה המטרה המרכזית – שהיא – להניע נשים ללכת להיבדק נסוגה בפני המטרה המרכזית של הקמפיין הזה, והיא לגרות גברים ולסקרן אותם.

ולמה זה מסוכן? בגלל שתי סיבות. ראשית, כיוון שזו יוזמה שנישאת ומועברת על ידי נשים. אם יש דיכוי נשי שמטריף את חושיי, זה כזה שמועבר ומונצח על ידי נשים. זו לא תופעה חדשה אבל היא מעציבה אותי כל פעם מחדש. כוחה המרכזי של ההגמוניה הוא בכך שהיא מבססת את מעמדה בלי כוח. היא משכנעת את הפרטים המדוכאים בה שזה הסדר הטבעי של הדברים. כך נשים עוזרות לא אחת להנציח פרקטיקות מפלות נגד נשים, מתוך אמונה כנה שכך צריך להיות.

אבל הסיבה השנייה מרגיזה אפילו יותר. הנשים שמעבירות מאחת לשנייה את ההודעה הזו משוכנעות באמת ובתמים שזו העצמה נשית. בגלל זה הכותרת של "Girl power" הצליחה לעצבן אותי יותר מהכול.

בחברות פטריארכאליות לא אחת מקשרים בין הסטטוס החברתי של האישה לרמת הדיכוי שלה. באופן ספציפי, ככל שהאישה ממוקמת גבוה יותר במעמד החברתי, כך היא לובשת יותר כיסוי ראש וגוף. נשים שלובשות בורקה נתפסות כחשובות ביותר, בניגוד לנשים בלי כיסויים בכלל – שהן בד"כ הזונות בחברה. הדרך היחידה עבור אישה לעלות, להתקדם במעמד, היא גם לעלות במקביל ברמת הדיכוי שהיא חווה. אין דרך יציאה.

הקישור של העצמה נשית ופמיניזם עם קמפיין פטריארכאלי, מדכא, מחפיץ ומשפיל שכזה, מכעיס אותי. לשכנע נשים שעל ידי עפעוף, קריצה והעמקת המחשוף הן למעשה חוות 'כוח נשי' זה לא פחות ממסוכן, כיוון שזה חורץ את גורל המאבק הפמיניסטי בעבור רבות מנשים אלו. ההטעייה הזו, שאני לא יודעת אם היא מכוונות או לא, לפיה *זה* פמיניזם, מסיטה את המבט מהמאבקים האמיתיים, ולא רק שהופכת את הקישור העיקש בין נשיות למיניות לטבעי, אלא היא הופכת אותו לראוי.

חשוב להבהיר. כולנו יצורים אנושיים, ומשכך מיניים. זה לא קשור לאם אנחנו גבר או אישה. אבל, כשהדרך היחידה בה מגדירים נשים, או נושאים הנוגעים לנשים (כמו סרטן השד) היא על דרך המיניות בלבד, זה מקבע את התפיסה שנשים הן יצורים שטוחים. הן מצליחות לתפוס את תשומת הלב של הגברים בסביבה לא כי היה להן רעיון מעניין, או תובנה חשובה, אלא כי הן רוצות סקס. בשביל זה הן טובות, ורק אז הן מעניינות.

אז לקראת חודש המודעות לסרטן השד, אני הולכת לכתוב היום בסטטוס שלי: נשים, לכו להיבדק. אל 'תאהבו את זה על השולחן', ולא על הכסא, ולא על מכונת הכביסה. פשוט, לכו להיבדק.

(ליהי יונה*)

(* תודה לד"ר נויה רימלט שממנה שאבתי את ההשראה ותודה לרעות כהן על ההערות )

ולמקרה שתהיתן\ם, ככה ראומה אוהבת את התיק שלה:


אודות ראומה

בלוג עם תודעה
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

351 תגובות על I Don't Like it at All

 1. גדי אסתרין הגיב:

  סחטיין.
  אחרי ימים של שמעום וסאטוטוסים רווי כלום, ואפילו בלי פיתה, מישהי מדברת לעניין.

  • אורלי הגיב:

   תיקון טעות קטנה, יש גברים שצריכים להבדק, אומנם אצלם % סרטן השד נמוך יחסית לנשים אבל עדיין קיים ולכן גם גברים שהיה לאחר מההורים שלהם או לקרובים מדרגה ראשונה, מן הראוי שילכו להבדק.

   ותודה על הכתבה ! צודקת בכל מילה !

   • טלי הגיב:

    לא כל כך קטנה. לנשים יש מודעות (שאמנם רצוי להגביר, אבל לפחות יש). אצל גברים העניין שונה, הרבה גברים משוכנעים שהעניין לא קשור אליהם, וגם אם אין קמפיינים שקוראים להם להיבדק, רצוי שתוגבר המודעות לעניין בקרב גברים, כך שידעו שהדבר רלוונטי גם להם.

  • נועה הגיב:

   אני מבינה את מה שאת אומרת, אני אישית לא אוהבת לכתוב סטאטוסים בפייסבוק כי כולם עושים את זה, אבל אני הסתכלתי על הקמפיין הזה לא מנקודת המבט של "מה גברים יחשבו אם כל הבחורות בפייסבוק יכתבו איפה הן אוהבות את זה". הגברים לא יודעים למה לעזאזל כל הבחורות כותבות כזה סטאטוס בעל אופי מיני מובהק (לפחות מבחינתם), אבל (לפחות מבחינתי) הרעיון של הקמפיין הוא שאם את יכולה לתת תשומת לב לכזה דבר פעוט כמו איפה את שמה את התיק שלך כשאת נכנסת הביתה, את בהחלט יכולה לתת תשומת לב רבה יותר למצבך הבריאותי וללכת לבצע בדיקות לגילוי סרטן השד. הבעיה היא מה קורה כאשר הקמפיין מתחיל לאבד מהמטרה המקורית שלו, כאשר הבחורות עצמן אינן מבינות את הרעיון שלו, ומתחילות לכתוב סטאטוס בפייסבוק רק לשם כתיבת סטאטוס בפייסבוק, כמה שיותר מיני יותר טוב…

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    איזה שטויות. תיאוריה טרחנית לגמרי אחותי.

   • רגינה הגיב:

    לא יכולה שלא לומר שזהו ניתוח מיותר. לקחת דבר יפה, לפרק לחלקים, ולהגיד 'הנה זה לא יפה בכלל'.
    המטרה של הקמפיין הזאת היתה הלהגביר את המודעות של סרטן השד, אם תשאלו אותי היא דווקא מאוד הצליחה.
    כיום, יש המון נשים שלא הולכות להיבדק, ואחת הסיבות העומדות מאחוריי זה- הפחד מפני דעת החברה. וכשרוב הנשים, גם האינטלגנטיות ביניהן, נרתמות לקמפיין שכזה ומסכימות לשחק משחק מטופש זה אכן מעלה את המודעות. משחק שכזה שהוא רק של נשים, נגד מישהו (במקרה גברים) אכן עובד. האישה לא יכולה שלא להרגיש את הגיירל פאווור, ואם כבר כולן כותבות היכן הן אוהבות את זה אז מה זה כבר ממוגרפיה.
    ואם נחשוב שנייה כמה המשחק העלה קונפליקטים, נבין שזאת הייתה המטרה, כי כבר אמרו לפניי 'אין פרסום רע'. ותכ"לס אני לא מצליחה לחשוב על משחק טוב יותר שיגרום לכולם להתעניין. אז יש שם סקס, הו לא באמת.. המודעות לסרטן עלתה. וכל הכבוד.
    זה כבר לפינה אחרת אבל פמיניזם זה בהחלט לא אומר שבכל פעם שיהיה שילוב של נשיות ומין איזושהי אישה תקפוץ ותצעק חמס. גם אנחנו מזדיינות וזה אם כבר פמיניזם.

   • סמדר הגיב:

    ניראה לי שחלק מתחילות לסטות מהנושא שלשמו התכנסנו,
    לא ביג דיל להוסיף לסטאטוס.טובת הכלל מביאה בסופו של דבר לטובת הפרט.תמשיכו להוסיף ולנצח.

  • נועה הגיב:

   ממש בלבול מוח מיותר..זה לא מזיק, כולה סטטוסים..כסטודנטית למגדר-זה לא פוגע ולא מחפיץ. זה אמנם מסקרן גברים כי הם לא יכולים לחשוב על שומדבר אחר. זה משהו שעובר בין נשים וזה מחבר וזה נחמד, ואם זה יגרום בסופו של דבר לאישה אחת לעשות בדיקה אז זה שווה את זה. לא צריך לעשות דרמה מכל דבר, יש החפצה והגמוניה פטריארכאלית בכל דבר שאנחנו נושמו תביומיום. צריך להלחם בזה בחתיתות חשובות באמת, לא בפייסבוק. סרטן השד לא קשור לגברים או לשליטה הלא מוצדקת שלהם בכל תחום, בדיוק כמו שסרטן הערמונית לא קשור לנשים, מלבד אילו שאכפת להן. זה בינינו, זה יותר קשר בין בנות שלא מכירות אחת את השניה, וזה ממש אבל ממש לא מזיק. את מי מענין בכלל מה הגברים חושבים על זה? זה פרובוקטיבי, אני מסכימה. נו, ו..לפעמים כדי להציף משהו מעל פני השטח יש צורך בפרובוקטיביות. אין בכך שום רע.

   • שולי הגיב:

    מסכימה איתך ל-ג-מ-ר-י!!

   • יעל הגיב:

    מה זה כולה סטטוסים? זה החיים שלנו

   • דקלה הגיב:

    ובאיזה אופן זה יגרום בדיוק למישהי ללכת להיבדק??? זו בדיוק התודעה הכוזבת שעליה הפוסט מדבר. ולאיזה קשר נשי בדיוק זה יוביל?? פרויקט סקסיסטי ומזיק

   • יעל הגיב:

    אני איתך לגמרי!!!
    וואו איזה דרמה קווין על כלום! זה מה שעצוב באמת…

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    צודקת. תודה על התגובה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    "זה אמנם מסקרן גברים כי הם לא יכולים לחשוב על שומדבר אחר"… אכן סטודנטית למגדר… אם זה מה שלומדים שם…

   • סמדר הגיב:

    טוב, נועה אני יותר ממסכימה איתך ,ותני לי לספר סוד שאני לא נבדקתי מעולם ,וזה מאוד גורם לי לירצות.

   • משה הגיב:

    מה זה סטודנטית למגדר??

    למה שלא כל הנשים תכתובנה "האם נבדקת לאחרונה?"
    אני ממש לא מבין את הצורך בפרובוקציה.

   • שחר הגיב:

    שלום נועה. הרשי לי בבקשה להתייחס לכמה מהדברים שכתבת.
    ראשית, האמרה שלך, שגברים לא יכולים לחשוב על שום דבר אחר, היא שוביניסטית לא פחות מאשר הגברים אליהם את מתייחסת. הייתי מצפה ממישהי הטוענת שהיא סטודנטית למגדר, שתדע להתייחס לאחרים בגברים בדיוק כמו שהייתה רוצה שגברים יתייחסו לנשים.
    שנית, כתבת: "את מי מעניין בכלל מה גברים חושבים על זה?". ובכן, התשובה היא שזה מעניין את כל מי שכתבה את הסטאטוס. עצם ההסתרה והסירוב לחשוף במה מדובר מראים זאת. הרי אם לא מעניין אותך מה גברים חושבים, אז למה להסתיר? למה לא לכתוב בריש גלי: "לכו להיבדק"? משום שזה משחק? אין ספק. אבל גם הגברים נוטלים בו חלק, גם אם חלק פאסיבי ומחוסר ידיעה.
    שלישית, כתבת ש"לפעמים כדי להציף משהו מעל פני השטח יש צורך בפרובוקטיביות". באמת? לדעתי, מצב בו יש רק פתרון אחד לבעיה הוא נדיר ביותר. זו אמרה ריקה ושטוחה. מדוע יש צורך בפרובוקטיביות כדי לעורר מודעות לסרטן השד? מדוע לא ניתן לעשות זאת בדרכים אחרות?
    ובאופן כללי יותר לרוח התגובה שלך – כן. יש החפצה והגמוניה פטריארכלית לא מוצדקת בכל תחומי החיים. וכן, זה לא צודק שנשים נרמסות ומתייחסים אליהם בזלזול רק משום שהן נשים. אבל ראי את התגובות שהיו לקמפיין הזה בפייסבוק. האם את חושבת שהוא שיפר את המצב, או שמה הרע אותו?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   התגובה במקומה. הרעיון שבבסיסה שגוי – משום מה אינך עושה כל הפרדה בין פמיניזם לבין girl power. והשניים – אינם דווקא חופפים

  • חושבת שאת מגזימה הגיב:

   וואו, ידעתי שפמניסטיות משוגעות אבל לא ממש שיערתי לי שככה…. כמה מחשבה מיותרת על מיזם לא פוגע לא מסוכן לא מטומטם ולא מכוער. סתם מיזם. מה יש לך, תגידי…? משעמם לך בחיים?

   • מישי הגיב:

    וואו, ידעתי שבורים/ות ושוביניסטים/יות לא חושבים הרבה אבל לא ממש שיערתי לי שככה…. כמה שטיחות ודעות קדומות על פוסט מבריק, מנוסח היטב ולא משוגע. סתם חשיבה והפעלת התאים האפורים. מה יש לך, תגיד/י…? משעמם לך בחיים הלא מאתגרים ודומים לכל האחרים שלך?

  • ענבר גראו הגיב:

   אני אוהבת את זה בכניסה לבית…על השולחן!!!
   ולגבי מה שאת כתבת:

   אני חושבת שאת טיפשה, חסרת מעוף, קנאית, מכוערת ואדישה.

   לא מעניין? מכוער?? לא קשור??

   מה קרה??? גברת, לא את יזמת את זה אז זה מכוער? מסוכן??? מאיפוא?? איזה ילדות היתה לך, מסכנה שלי…

   כן יירבו דברים כאלה שכן גם יעלו חיוך על השפתים וגם אף בת צחוק, ואנשים שראו והגיבו ונגרמה אינטרקציה.

   אז גברת, לכי להיבדק!!! אבל לא רק בציצי שלך, גם במקום אחר, יותר חשוב…אני צריכה לציין???

   כל הכבוד נשים, תמשיכו להיות ציניות, אפטיות ונותנות מקום לחסרות כל מעוף מקום לדבר…

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    איזו תגובה מגעילה. באמת, נראה לך שאת מכבדת מישהי (את בעלת הבלוג בו את מתארחת, את עצמך, את המון האנשים והנשים שקוראים כאן) בתגובה הזו??

   • primavera הגיב:

    ענבר גראו את פשוט מזעזעת בתגובה שלך.
    בסה"כ הכותבת הדגישה שאין שום קשר בין הקמפיין המטומטם לבין מודעות לסרטן השד.

   • ציפי הגיב:

    לא מסכימה עם הפוסט. מסכימה עם זה שהתגובה הזו מבחילה, אלימה ולא מכובדת.

   • משה הגיב:

    ענבר גראו תגובתך לא מכבדת אותך ואת בעלת הבלוג.

  • רות הגיב:

   כמה חשיבה מקובעת בכתיבה כאן.
   א. גברים צריכים להבדק.
   ב. צריך לשתף גברים בכל מה שקשור לסרטן השד…כשזה קורה לנו, הם עוברים אותו איתנו…הסרטנים האלה הם חלק מהחיים של כולם כשהם מגיעים למי מהמשפחה, גבר או אשה. כשלא יודעים עליו מאומה והוא תוקף אחד מאיתנו..כל המשפחה נפגעת, גברים ונשים…לכן כדאי שכולנו נכיר את החומר ונהיה מודעים לו כדי שנוכל לעזור זה לזו….

   ג. קמפיין מצויין! למשוך קודם תשומת לב בכל אמצעי….לגרום לחיוך, לסקרנות גם אם זה דרך התיק, הארון או הסקס…מעט מאד היו קוראים או מגיבים על פניה ישירה שמדברת סרטן…כן, אנחנו עדיין חיים בהרגשה שאם לא נתעסק, נקרא, נתעניין, נבדק….זה לא יקרה לנו….רובינו.
   לכן הקמפיין פשוט מצויין…

   ד. את רגשות התסכול…הפמיניסטיות….הגיע הזמן לאחד עם רגשות התסכול לגבי מה שקורה במדינה עם התקציבים לחרדים…למשל…עם השלום…עם גלעד שליט….
   הקורבנות הנשית הזו כבר משעממת…תתחילו להנות מהחיים ולטפל בעניינים רלוונטיים לחיים.

 2. שי לוי הגיב:

  מילים כדורבנות מסכים לכל מילה

  • אני על הכסא הגיב:

   את אחת הנשים המרגיזות ביותר שפגשתי לאחרונה.
   כלומר, הטענות האלה שלך מרגיזות. לא את, כי אני לא מכירה אותך.

   1. הקמפיין הזה עשה *בדיוק* מה שהוא היה צריך לעשות. תראי לי מישהו שהיה מדבר על סרטן השד בחודש המודעות לסרטן השד לפני הקמפיין הזה (וזה שלפניו בינואר). כלומר, מלבד אלו שמקרינים את הסרט הורוד על עזריאלי.
   2. לא שאני מניחה שטרחת לקרוא, אבל אם תשימי לב לתגובות של כל החברות של שכן כתבו איפה הן אוהבות, תראי דווקא שתוך כדי הסבר אחת לשנייה, הרבה מידע דווקא כן נמסר.
   אני, לצורך הדוגמא, למדתי שעכשיו קופות החולים מאפשרות לנו לקבוע תור לכירורג בלי הרבה המתנה ובלי הרבה עניינים.
   מחר בבוקר אקבע לעצמי תור, אם כבר מדברים על זה.

   אחרי כל כך הרבה מקרים שבהם דיברו על חוסר שיתוף הפעולה שבין נשים, ואיך לעולם שום דבר לא יחזיק כשהוא מנוהל על ידי נשים, הנה מתפתח פה משהו שהוא בעייני יפה ומדהים ונוהל על ידי נשים בלבד – ומיד קוראים תגובות (לטעמי, אנטי קונפורמיסטיות לחלוטין, אגב, ולא מבוססות על הרגשה אמיתית) שליליות.

   הקמפיין הזה עבד בצורה מדהימה, כולם מתחילים לשאול ולעורר את הנושא. ותרצי או לא, תראי כמה תנועה זה הביא לך.

   תנסי להבא להתמקד בדברים שעושים רע לאנשים, ולא דברים שמטרתם טוב לנשים בנינו.

   וכמובן,
   רק בריאות

   • מירית הגיב:

    מסכימה

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    מסכימה איתך ומחזקת אותך

   • Irit הגיב:

    אני מסכימה, אני לא מתלהבת מהמשחק הזה אבל קצת התפלצנת יותר מידי עם מה שכתבת בבלוג שלך…

   • תות הגיב:

    אחותי!!! כל מילה אמת!!!!!
    הכתבה הזאת ממש אבל ממש טיפשית… הקמפיין הזה עשה מספיק רעש כך שכולם מדברים על סרטן השד… וכמה שזה חשוב וזו בעצם המטרה הכי הכי חשובה פה… LIKE!!

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    100%

   • שולי הגיב:

    צודקת לגמרי!!!!

   • בהחלט על הספה הכתומה - סיגלית הגיב:

    הקמפיין גרם לעשייה. לא מתחבא פה שום אנטי ודווקא לגברים, אלא בעד "הביחד" של נשים, לא צריך לחפש בכל דבר שלילי, או "מי מנסה לסדר אותנו", לכל המתחסדות המאוד מתוחכמות והנעלות מכולן, אין לי בעיה שתפזרו את האנטי שלכן, משום מה הצלחתן גם אתן להביא איתנו לאותה מטרה – מודעות!!!
    כל אחת בדרכה, העיקר שתהיה בריאה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    מסכימה עם כל מילה!!
    אני קבעתי תור להיבדק ומבחינתי זה עשה את שלו!!

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    תגובה נכונה וממצה. תודה.

   • ציפי הגיב:

    SUPER LIKE

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    בכל זאת יש דרכים מעט יותר מכובדות להשיג את מה שהקמפיין הנ"ל השיג.

   • ישי הגיב:

    זה לא נכון, המטרה לא מקדשת את כל האמצעים. אם את עושה משהו אחד כדי להשיג משהו אחר בלי להסתכל בכלל על מה הפסדת, אלא רק על מה הרווחת מזה זאת טעות. ואני מסכים עם מה שהיא כתבה כי מפסידים פה הרבה בדרך, ולא רק כבוד.
    מה הלאה? אם יש לך ילד אז את מציגה תמונה שלו בעירום בפייסבוק כדי שאנשים ידברו על זה ויגלו שזה כדי לעודד הורים לשלוח את הילד לחיסוני טטנוס?
    בחייך, אמנם זה לא מופרע לחלוטין הקטע עם הסטטוס, אבל זה משפיל במטרה עליונה להשיג את המטרה. אני בטוח שאם תרדי על הרצפה מול הבוס בעבודה ותנשקי אותה ואת הרגליים שלו, תבכי ותתחנני להעלאה הסיכוי יעלה באותו הרגע מיידית, אבל יש דרכים יותר יפות להשיג בדיוק את אותו הדבר, גם אם זה לא אינסטנט לגמרי.

 3. ראומה יקרה, תבורכי! ומעתיקה לכאן 2 תגובות שלי בשרשור לסטטוס של שונית וייס בפייסבוק, ברוח דברייך:
  שונית כתבה הבוקר:
  אני מחכה שמישהי מהנשים שמפיצות את "מייל הטיזר הנשי למען סרטן השד" תסביר לי איך טיזינג לגברים בנוסח "בא לי על הארון", או "אני עושה את זה על הרצפה" תורם להגברת המודעות לסרטן השד. אה, מצטערת אם הרסתי לכן את המשחק, אבל לא משחקים עם סרטן. עם גברים תשחקו חופשי, עם סרטן לא
  בין רבים אחרים שם הגבתי גם אני:
  סופסוף, סנונית, ותודה! מהבוקר מתלבטת כל פעם שמגיע עוד 'מסר' – עוד תגובה של מישהי מהשרשור שבו שותפתי – אם יש טעם לעשות ריפליי, ולשאול את העליזות-המתרוננות שם, מה עובר להן בראש, ומתי הכריזו על שבוע-זילות-סרטן-השד. הילה, אשתו של אלן, אחותה של אורית (שנפטרה ב- 28 באוגוסט מסרטן השחלות, בבקשה אל תפתחו על זה טיזר), באותן ראשי תיבות: אש"א
  שונית העירה לי:
  הילה א.ש.א, זה "שונית" (-: וכן, את צודקת. הפכו את זה ל"שבוע זילות סרטן השד". מגעיל, בעיניי. ולא, אין לי בעיה "להיכנס" בכל אחת שתצדיק את זה. כולכם הרי יודעים שאני לא מחשבנת לכלום, ואומרת ב-ד-י-ו-ק מה אני חושבת. הילה, אני יודעת שמי שחוותה מוות מסרטן סביבה, תבין היטב את השימוש הציני שנעשה פה. תודה
  ואני הגבתי:
  שונית יקרה, ראשית סליחה על הדיסלקציה והדיסגרפיה שבעקבותיה. ושנית – תודה על מה שכתבת. וחוזרת ומודה לך על הסטטוס שלך, ואשמח אם יסירו אותי מרשימת המכותבים של שרשרת ה'איזה-מגניבות-אנחנו' שממשיכה לרוץ במסרים, ולכל מי שעדיין משתעשע/ת במחשבה ש'בא לי על אדן החלון' או מה שלא עובר בין הבנות כיצירתיות מקדם באיזה אופן מלחמה בסרטן – אז התשובה היא: לא, ממש לא. והערה אחרונה ל'לא לשתף גברים': מישהו פעם סיפר לכן, שנונות-יצירתיות-שאתן, שגם גברים עלולים לחלות בסרטן השד? וואללה. הפתעה

  אז טוב לקרוא את זה גם אצלך, ראומה

 4. פמיניסט הגיב:

  מדויק מאוד, אני כבר משתף בפייסבוק

 5. דור כהן הגיב:

  פנטסטי. ממש ממש טוב.

 6. ריקי כהן הגיב:

  אמנם אתמול בערב נעניתי לפנייה מתוך חובה חברית, אבל לא רק שאני מסכימה בלהט, אני גם אעביר הלאה.

 7. vandersister הגיב:

  תודה גדולה. ברשותך, גם אני כותבת בפייסבוק את הסטטוס הזה. יישר כוח.

 8. Yonatan Kahn הגיב:

  מעולה.
  לא ידעתי שיש לך בלוג – כתיבה מצויינת, חדה ולעניין

 9. רוני הגיב:

  כל מילה בול. קראתי את אותו מייל, תהיתי מה הקשר ואז מחקתי.
  נתת מילים למה שהיה עבורי תחושה מעורפלת. תודה.

 10. איילת ה. הגיב:

  יישר כח! ניסחת את מחשבותיי היטב ממני. קשה שלא לתהות מדוע חברותיי לא רעו פסול בלשתף פעולה עם הרעיון הרע הזה בפייסבוק…

 11. מונה הגיב:

  מ ש ו ב ח!!!!!!!!!!!!!!
  תודה לך על כתיבה חדה ומאד מדויקת
  אני, ברשותך, מפרסמת את הפוסט שלך.

 12. kHz הגיב:

  פוסט חלש ומתלהם ללא סיבה מיוחדת, אני מצטער לומר…
  את מתעצבנת ומתריסה נגד כמעט עד כדי עוורון וכל זה מאחורי רעיון שבא לחזק את מעמד האישה?
  זה הרבה יותר פשוט ממה שאת חושבת… למעשה, הקמפיין לא נוצר בכדי שנשים יפתו גברים, את זה הן עושות בצורה יומיומית וזה לא הסטטוס הראשון שבא בכדי לעניין את בני המין השני.
  הקמפיין נוצר בכדי להעלות מודעות לסרטן השד ולצורך להיבדק, הנשים, כאשר הן חושבות על הסטטוס המגניב הבא שלהן בפייסבוק, נזכרות בסרטן השד והופכות מודעות, להבדיל מכל סטטוס אחר שהן כותבות מכל סיבה אחרת שהיא.

  הסטטוס לא חייב להיות קשור לשדיים דווקא או לסרטן ואין שום סיבה שכל בנות ישראל ירשמו בסטטוס שלהן "לכי להיבדק גם את!" מכיוון שכמו כל קמפיין פרסום אחר הפוקד עליך או מגיע אליך בצורה לא מעניינת ומפולפלת מבוטל וזוכה לחוסר יחס.

  מסיבה כלשהיא, את הנחת שהקמפיין כולו מתייחס לגברים, שהם אינם צריכים להיבדק לסרטן השד, אך *הקמפיין מכוון לכותבות הסטטוסים* ולא לקוראיהם המריירים דווקא.
  למעשה – לאמר שהכותבות הסטטוסים כותבות אותם בשביל לחרמן את המין השני זה בדיוק כמו לאמר שהן מתלבשות כל יום למטרת חירמון הגברים – יש בזה חלק מן האמת, אבל זה רחוק שנות אור מלהיות המטרה כולה.

  אז לא צריך להשתגע, את לא חייבת להשתתף אם לא בא לך אבל אל תקראי "בוגדת" לכל אישה שלא איבדה את הנקודה העיקרית של הקמפיין.

  וזהו – לכו לכו להיבדק ושתהיו לי בריאות!!!!! 🙂

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   מסכימה!

  • שרון הגיב:

   חותמת על כל מילה ומוסיפה – לכו תתווכחו עם הצלחה
   או מדויק יותר: תפסיקו לרכב עליה לטובת קידומכם האישי.
   תבדקו, תתרמו ותעבירו את זה הלאה.
   שבוע טוב לנשים, לגברים, לבריאים ולחולים.

  • לי הגיב:

   אז בתור אישה שמשתמשת בפייסבוק וקיבלה, כמו כראומה, משלל חברותיה את המכתב הזה, הרשה לי להגיב – אנחנו לא סתומות. בשביל להיזכר בסרטן השד ולהעלות מודעות כשרושמים סטטוס, צריך לרשום משהו שקשור לזה. אין טעם בלרשום משהו שאין בינו לבין סרטן כל קשר, זה סתם דבילי. לחשוב על איפה אני אוהבת לשים את התיק ואיך לכתוב את זה בסטטוס בצורה שתישמע סקסית ושובבית, זה אולי משעשע (אם כי שטחי ורדוד), אבל לא גורם לי לחשוב על ללכת להיבדק נגד סרטן השד. והיא מניחה שהקמפיין מתייחס לגברים משום שכך רשום בפנייה שהגיעה מהקופירייטריות – "זה גרם לכל הגברים לתהות…" … "לא לספר לגברים!" משמע, זה אמור לאתגר ולעניין גברים, זה חלק מהעניין.
   אבל בעצם, מה אני מצפה מגבר שחושב שחלק מההוויה הנשית היומיומית היא 'לפתות גברים', ושחלק ממטרת אקט הלבוש היומיומי שלהן הוא 'לחרמן גברים'….?

   don't think much of us, do you. בערך כמו הקופירייטריות של הקמפיין הזה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    שמעי, גם אם הרבה מהבנות עושות את זה למען המטרה של להשתעשע, ולראות איך הגברים יגיבו לכל הסטאטוסים האלה שהם לא מבינים, בסופו של יום, כמה פעמים מצאתי את עצמי מדברת היום על סרטן השד? מלא. ולמה? כי גם אם "הקמפיין" הזה לא היה כביכול הכי קשור בעולם לסרטן השד, אנחנו יודעים שבעקבותו הוא נוצר, וכולן משתתפות בזה כי זה היה כיף, ומעניין. למה צריך הכל להיות אפור ודכאוני כשזה קשור לזה?
    עדיף להכנס לזה באופטימיות ולנסות להנות מקידום הקמפיין הזה ולא להתמרמר כל היום על מר גורלנו. חכי תראי מה יקרה אם תעשי קמפיין של "לכו להבדק", תראי כמה אנשים יכתבו על זה בסטאטוס בפייסבוק ויחשבו על זה בהמשך היום, שואף לאפס. כל העניין זה להפוך את הקמפיין הזה למשהו מעניין ולא שגרתי שיגרום לכולם להתעניין.
    וזה בדיוק מה שזה עשה.

  • סתיו אדם הגיב:

   חביבי ….אהבתי ….תודה

  • מאיה הגיב:

   תודה.
   לא סתם אומרים שנשים חופרות לכן אסתפק בתודה.

  • איתי קנדר הגיב:

   דוד, איזה קישקוש.
   למה שמשהו סתמי ומיני יעלה את הנושא החשוב הזה לתודעה של הנשים?
   באותה מידה זו יכלה להיות פעולה קולקטיבית של לחטט באף, לאכול סנדוויץ, להתקעקע בירושלים.
   'בנות, בואו נעלה את המודעות לחשיבותן של בדיקות לסרטן השד ו… כולנו בשישי בערב נתלבש בבגדים חמים…'
   זה תיאוריה מטופשת.
   וגם אם הן היו נעשות מודעות לחומרת העניין מכתיבת הסטטוס הזה, גם אז לא היה תירוץ למיניות הסתומה שלו.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    מצד אחד, "כועסים" על הרמיזה המינית והאתגר לגברים. העובדה שקשה להתווכח איתה היא שאם אני אשאל עכשיו "מה הסיפור עם ה'אני אוהבת את זה', למה זה?" כנראה אני אקבל תשובה שקשורה לסרטן השד. או במילים אחרות, וואלה?! לא ידעתי שזה חודש המודעות… עכשיו אני יודע, למרות שהסטטוס בכלל לא היה קשור!!! אז זה עשה את שלו.

  • נריה הגיב:

   מסכימה,
   הפוסט מתלהם ומעצבן

   המטרה של הסטטוסים היא בהחלט להגביר את המודעות,
   מתי באמת ראית כזאת התאחדות למען מטרה מסויימת בסטטוס, ועובדה היא שרוב הנשים הרגישו את הצורך להפיץ ולכתוב את הסטטוסים
   וגם אם יש לו את המשמעות הנוספת של ה"פיתוי "

   ועובדה היא שיש פה בחורות עם אמהות, ואחיות, וסבתות שסובלות, החלימו או נפטרו מהמחלה, שמצאו לנכון להפיץ את ההודעה והסטטוס.

   • טל הגיב:

    מסכימה עם נריה,
    עובדה שסקס מוכר, והנה אנחנו מנהלים דיון עקיף על הנושא.
    אם לא הבנתם, אנחנו חיים בעידן שמושך אליו דרך דלת הרדידות,
    והנ הקמפיין מבריק, שלוקח אליו את ההבנה, שדרך העקיפה מגיעים ללב העניין.
    ראשית מי שעניינו, הגיב ושנית מי שלא הבין התעניין והגיב.
    וכן זה מעלה למודעות את רעיון בדיקת סרטן השד, גם אם זה יזכר אחכ כ.."

  • פמניסטית הגיב:

   מסכימה לחלוטין עם kHz

  • אישה הגיב:

   תודה לאל, מישהו עם שכל!!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   תודה לאל, מישהו שמציל אותנו מכל המרירות הזאת. למה על כל דבר הכי קטן, ועוד עם מטרה טובה, צריך לחפש איפה זה בוגע בנו, הנשים. די, צאו מזה, לא כל היום מנסים להפיל אותכם ולפגוע לכם בכבוד. אפילו כשעושים משהו טוב למענכם אתן מחפשות איפה פה הגברים מעלינו.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   LIKE!!!

  • מיכל הגיב:

   אתה רוצה לאמר שעם כל היצירתיות לא היה ניתן לבוא עם קמפיין שהוא גם מרענן/מסקרן וגם *רלבנטי*? ואפילו נניח שרק סקס מעורר אותנו, לא היה ניתן איכשהו לפחות לנסות לכוון את הקמפיין לנשים? אני בתור אישה פשוט נעלבתי. קראתי את המייל הזה והרגשתי שאני לא קיימת בעולם אלה לגיטימציית קיומי היא רק אם אני קיימת בתודעה של איזשהו גבר באותו רגע.

 13. ליאורה הגיב:

  מסכימה. אני מבינה למה אנשים נמשכים לפרובוקציות אבל אכן אין קשר לסרטן השד.
  והאמת זה באמת דבילי. כמו רוב הפרסומות פונים למכנה המשותף הכי נמוך שיש. קודם כל למשוך תשומת לב, אח"כ נשתדל גם להעביר מסר. וכן, יש בזה משהו מבאס כשזה מגיע מצד נשים.
  אז כמו שאמרתי, אני מסכימה. ובואו נראה כמה סטטוסים נצליח להפיץ. פשוט לכו להיבדק. כי באמת אין שום דבר מיני בבדיקה הזו.

 14. מרינה הגיב:

  נו אולי די? כן, גם אני פמיניסטית, וכן גם אני מסכימה עם דברים רבים שכתבת כאן, אבל אני פשוט חייבת להגיד במקרה הזה נו באמת! לא כל דבר שקורה מכוון כנגד הנשים, מטרתו לפגוע ולהשפיל את הנשים, ונועד להראות לנו עד כמה אנחנו בעצמנו מאדירות את היחס השוביניסטי והמזלזל כלפינו.
  לא כל דבר הוא שוביניסטי!
  נכון, זה לא קשור בקשר ישיר לסרטן השד, אך המטרה של כל העניין היא לא לדבר על סרטן כל היום (כי עד כמה שזה נשמע לך מוזר, זה לא הכי כיף בעולם), אלא לגרום לנשים (וכן, כי להן בדיוק כל הרעיון הזה מכוון, נשים) לחשוב על סרטן השד בקונוטציה לא כל כך מפחידה. ואולי, רק אולי, מישהי פעם ראשונה בחייה תגיע למסקנה שהעניין לא כל כך מפחיד ותלך להבדק. אולי גם לא.
  ולצורך העניין, מאז שכל הקטע של הסטטוסים התחיל, אני אישית מצאתי את עצמי חושבת על סרטן השד וגם מדברת עליו עם נשים. נשים שלא בהכרח היו מודעות לחשיבות של הבדיקות האלו.
  יכול להיות שזאת רק אני. איכשהו נראה לי שלא.
  לפני שפוסלים משהו, שלא באמת עולה לך שום דבר, חוץ מהעמדות המאוד מאוד חשובות שלך, אולי לנסות?

  • kHz הגיב:

   כל הכבוד 🙂 סוף סוף אישה שמדברת לטובת הנשים 🙂

  • סתיו אדם הגיב:

   לא כל דבר שקורה מכוון כנגד הנשים, מטרתו לפגוע ולהשפיל את הנשים, ונועד להראות לנו עד כמה אנחנו בעצמנו מאדירות את היחס השוביניסטי והמזלזל כלפינו.
   לא כל דבר הוא שוביניסטי!

   סחטין ….

   • בהחלט על הספה הכתומה - סיגלית הגיב:

    בבקשה, גבר שלא חשב שהמסע נגדו…כל אחד ודעותיו. צבע החזייה, מיקום התיק האישי, ובשנה הבאה אולי – איך את אוהבת את הקפה שלך… פשוטו כמשמעו, הדברים האינטימיים שגורמים לנו הנשים להתאגד ולהתחבר…אם זה בשיחה ברחוב, בפאב לבד על הבר או בבית חולים בבדיקה שגרתית.
    בכל רחבי העולם נשים מתחברות, מבינות ומתנחמות אחרת מגברים – וההתאגדות הזאת – יפה בעייני.

  • מאיה הגיב:

   תודה גם לך.
   לא סתם אומרים שנשים חופרות לכן אסתפק בתודה.

  • לי הגיב:

   אממם… לא יודעת מה איתך, אבל אם משהו לא מפחיד אותי ונראה לי חמוד, זה בטח לא מה שיזיז אותי מהכיסא ויביא אותי לרופא. משהו מפחיד ומסכן חיים לעומת זאת, כן.

   ומה שאני בעיקר מדברת עליו מאז שהתחיל עניין הסטטוסים זה כמה הקמפיין דבילי ולא כמה אני בסיכון לסרטן השד. אז מי קיבל את תשומת הלב פה בתכל'ס? הקופירייטריות. שאמנם זה סוג של העצמה נשית, במובן של הלכתי וחיזקתי את אותן בנות, אבל לא במובן של לעשות משהו לגבי סרטן השד.
   ובואי נפסיק להתפלצן שניה, נהיה ריאליות ונקרא לילד בשמו – כמה נשים שאת מכירה, מכל הנשים שחברות שלך בפייסבוק, יעשו משהו מעבר לכתוב את המשפט הטפשי הזה בסטטוס שלהן? כמה מהן יקומו וילכו להיבדק בעקבות זה שהן רשמו שהן "אוהבות את זה על השולחן", או שהן יסתפקו בזה, כמו כל הפסאודו-אקטיביזם שרץ בפייסבוק (קרי לשנות תמונות פרופיל לגלעד שליט ולעשות לייק עמוד כלשהו)?

   • ליבי הגיב:

    לי, כבר הוכח שהפחדה בפרסומות אינה יעילה יותר מהעברת המסר באופן אחר. המחקר נעשה, אמנם, על השפעת פרסומות מפחידות ומזוויעות בנוגע לתאונות דרכים, אבל אני מניחה שזה רלוונטי גם למחלות. בתור בת למשפחה שבה כמעט מאה אחוז מהנשים לקו בסרטן בשלב זה או אחר (וגם גבר אחד שהוא במקרה אבא שלי), התחלתי לפחד כשהמחלה הגיעה לדור שלי. אני כבר מחכה לסרטן שלי, ונותר רק להמר מאיזה סוג הוא יהיה. לו היה קמפיין מפחיד, הייתי מנסה להתעלם ממנו. ברור לי שלא הייתי מפרסמת אותו כסטטוס בפייסבוק. אז נכון, גם את הקמפיין הזה לא פרסמתי כסטטוס, אבל אני מעדיפה אותו אלפי מונים. ובנוגע לפגיעה בנשים: אני חושבת, שעצם ההסתרה של המידע באופן זמני מהגברים נועדה כדי לייצר סולידריות בין הנשים, ולא כדי לפתות את הגברים. הרי הלכה למעשה, כל מה שראיתי מצד הגברים נע בין תגובות תמהות ומבטלות, לבין אלימות של ממש. זה הגיע לשלב, שמישהו שאל אם אף אחת לא מעדיפה לשים את התיק שלה בתחת. אני משוכנעת שהוא לא היה מגורה מההצפה הזאת.

  • פמניסטית הגיב:

   אמת.

   • פמניסטית הגיב:

    תראי כמה תגובות יש פה על הבלוג?
    השיח קיים והוא נוצר דרך הקמפיין וזאת הייתה מטרתו.
    בתור נשים אנחנו יכולות להיות עסוקות כל היום בכמה משפילים אותנו או מקטינים אותנו. זה לא יוביל אותך לשום מקום.
    לא כל דבר הוא אנטי פמניסטי ופרו שוביניסטי.
    אני חושבת שאמירות כאלה לא רק שאינן מאדירות נשים, אלא אף מורידות מחשיבות הפמניזם.
    קחו דברים בפרופורציות. הקמפיין עובד, השיח קיים והוא ממשיך.
    ולא, אין פה שום קשר לגברים אבל פרובוקציה עובדת (ולא רק בהקשר לסרטן השד).
    תהיו נשים, תהיו חזקות והכי חשוב – תנוחו!

 15. אז ככה:
  א. מבחינה פרסומית (גרידא) הקמפיין הזה מעולה. יוצר מודעות לנושא מסויים, גורם לאנשים לחשוב, גורם לאנשים לחפש את המקור של המם שהתפשט בסביבה שלהם – קופירייטר סוג ז' לא מרים קמפיין כזה, אלא טקטיקן שמבין את האופי של המדיה החברתית

  ב. (שזאת בעצם התשובה לשני הסעיפים האחרונים שלך) – פמיניזם הוא המנציח מספר 1 של החולשה הנשית.
  כשמישהו, ובכלל לא משנה מי הוא, הולך ומספר לכולם כמה שהוא חזק, המסר שהוא מעביר בסופו של דבר הוא מסר של "בואו תראו כמה אני חלש, ומכאן, כמה אני צריך לספר לכולם שאני חזק כדי שלא יתפסו את החולשה שלי".
  זהו. סתם שתדעי

  • אלון הגיב:

   פמיניזם הוא המנציח מספר 1 של החולשה הנשית… שטויות במיץ. זה סתם משפט שנורא קל להגיד. אולי זה נראה לך ככה היום כי אנחנו בתקופה יותר טובה, אבל פמיניזם הוא המספר 1 בכך שאנחנו היום שואפים לשיוויון בין המינים בצורה כזו או אחרת.
   מה לעשות שהפערים היום הם בעיקר בדברים בלתי נראים ולא בדברים בולטים כמו חוקים מפלים (לא שאין גם כאלה, אבל ניחא).
   תאמין לי שאם לא היה היום פמיניזם ולא היו נשים וגברים שמקדמות ומקדמים את הפמיניזם אז היינו חוזרים למצבים פשוטים יותר וישנים יותר… כלומר אפליה בוטה ופשטנית.

   • אלון, התפקיד של הפמיניזם בעולם הסתיים.
    הוא היה אחד הדברים הכי חשובים שעברו על המין האנושי ובלעדיו היינו מגיעים לאבדון. אני חושב שבאופן כללי נשים יותר חכמות ומותאמות לעידן שבו אנחנו חיים מגברים.
    אני גם חושב שאם היום באמת היינו חיים בחברה שבה לנשים אין הזדמנויות שוות באופן כללי, המין האנושי היה הולך כתוצאה מזה אחורה ולא קדימה.

    למה אני חושב שההזדמנויות שוות באופן כללי?
    אתן לך *דוגמא* פשוטה: בשום מקום עבודה שהייתי בו, ובשום תפקיד שאני מכיר סביבי, נשים לא מרוויחות פחות מגברים.
    נכון, יש הרבה מקומות שכן, אבל מצד שני יש גם הרבה מקומות שלא משלמים בכלל בסוף החודש לעובדים שלהם, אבל אני לא מוכן להתייחס ליוצאים מן הכלל.

    עכשיו תבוא ותספר לי שהסטטיסטיקה אומרת…
    הסטטיסטיקה היא חתך גורף של אוכלוסיה, ש*בהכרח* לא מספר עליה את המציאות.
    כשאתה עושה ממוצעים שמשווים את המנקה הרוסיה לאשת ההייטק מקומברס, בטח שלא תמצא שום מציאות. אני מניח שאתה יודע שהחתכים הגורפים האלה מכניסים עוד לא מעט עיוותים למשוואה.

    נכון, יש תפקידים שבהן נשים מרוויחות פחות מגברים שנמצאים בתפקיד מקביל – אני לא מנסה לבטל לגמרי את העובדה הזאת, אבל אם תסתכל על הנושא בצורה רחבה יותר, תראה שאתה מכניס את עצמך למלכוד.
    מצד אחד אתה נלחם את מלחמתן של נשים שאתה בכלל לא יודע מה האחוז שלהן מהאוכלוסיה, ומצד שני אתה ממשיך ומקבע תדמית כוללנית שמרמזת למוח האנושי שנשים חלשות יותר (ולא משנה מה תעשה, כשנשים אומרות "אני חזקה, אני חזקה" הן מיד נתפסות כחלשות וחסרות ביטחון. מתי לאחרונה ראית מישהו ש*באמת* בטוח בעצמו, כשהוא מוצא צורך לספר לך כמה הוא חזק.
    יותר מזה, מתי לאחרונה ראית איש באמת בטוחה בעצמה שאומרת את זה? ולא אם שאלת אותה כמובן..)

    קיצר, יש פה קונפליקט. מאוד גדול.
    אם להישאר הברווז שצועק שהוא ברווז (וכולנו יודעים מה קורה לברווז שצועק ליד ציידים שהוא ברווז), או לנסות להיות חזקות ולא לצעוק את זה כל כך חזק.
    אחת הבעיות עם המרכזיות עם התנועה הפמיניסטית היא שהיא "דורשת" כח לנשים. דורשת!
    זאת מילה מאוד מעניינת, כיוון שכדי לדרוש משהו, אתה צריך לדרוש אותו ממישהו.
    וכדי שהמישהו הזה יתן לך את המשהו הזה, מצד אחד זה צריך להיות שלו, ומצד שני הוא צריך להיות מספיק נחמד כדי לתת לך את זה.
    מה שאני אומר זה שהתנועה הפמיניסטית בעצם "דורשת מהגברים שיתנו לנשים כח", מה שהן באמת אומרות זה שהכח הוא של הגברים.
    יש לי רק דבר אחד להגיד על זה: בעעעעעעע

 16. עוז הגיב:

  יותר מעשרים בחורות בדף הפייסבוק שלי פרסמו סטטוסים כאלה. אלו ששלחתי להן בקשה מנומסת להסבר – התעלמו. הדבר בעיקר עיצבן אותי, ברמה שאולי כשתהיה לי בת אאסור עליה להבדק לסרטן השד, פן תגדל להיות אחת כזו שמעתיקה רעיונות לסטטוסים שמישהו המציא במשרד פרסום כלשהו.

  הדבר המרגיז הוא שהיה ברור שמדובר בקמפיין ולא באהבה ספונטנית לרעיון מסוים לסטטוס. וזה לא גרם להנאה, זה גרם לתחושה של דחיה ושמישהו מספר בדיחה שאני (כגבר) – הוא זה ששותקים כשהוא נכנס לחדר.

  • ליבי הגיב:

   אני ממליצה לך בחום לא להניא את בתך העתידית להיבדק. פשוט למד אותה להיות בעלת חשיבה עצמאית. הסקת המסקנות שלך תמוהה בעיניי.
   בנוסף – קשה להיות זה שלא מבין את הבדיחה, נכון? חשוב כמה קשה להיות זו שתמיד פונים אליה בזכר. "סע כחוק", "אתם מאזינים לגלי צה"ל", "קנה-קבל" וכיו"ב.
   גם לי נמאס להיות מחוץ למעגל. גם לי נמאס לא להיות כלולה. אני בטוחה שאני לא היחידה.

 17. standing ovation הגיב:

  מסכימה לגמרי עם כל מה שכתבת

 18. אדוה הגיב:

  מודה שתהייתי מה הקשר כשקיבלתי את האי-מייל ואף קצת כעסתי, אך לאחר שניה שיתפתי פעולה בגלל הרצון לעזור למטרה טובה והענות לבקשת חברה (יותר מכך שלחתי לאחרות). תודה על התעוזה. מקווה שהבזז יעביר בנוסף לחודש המודעות לסרטן השד (שהקשר לו קלוש ביותר למודעה ולנקיטת הפעולה) את המסר שאת מעבירה פה ויצור דיון בריא בנושא.

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר. יישר כוח

 20. עדי הגיב:

  כנראה שלא הבנת את הרעיון עד סופו….. העניין בסקרנות שהסטטוסים האלה מעוררים, היא לא על מנת שגברים יתהו לעצמן היכן אותן בנות שכותבות זאת בסטטוס אוהבות לעשות את זה… אלא שזה יגרום להם לחשוב מה פשר הסטטוסים הללו שכולן רושמות, הדבר יעורר הד תקשורתי, וזה בסופו של דבר יביא להד תקשורתי שיגיע לחדשות, כפי שקרה בשנה שעברה – שיעורר את המודעות לחודש סרטן השד. שאגב, לא כולם יודעים שהחודש זה החודש.
  ובתור מישהי שחוותה זאת מקרוב, אני בעד כל יוזמה מבורכת בנושא, תהא אשר תהא, שתעורר הד תקשורתי בנושא… לא משנה מהיכן זה הגיע, ועד כמה הרעיון מטופש.
  כי מה לעשות? היום התקשורת היא זאת שגורמת לאנשים לרצות לעשות/לא לעשות דברים, כי שאמרת בעצמך, כי שהקופירייטרים של מכוניות הבינו שסקס מוכר, גם כאן הפתח הוא אמנם המחשבה הראשונית על סקס, אבל זו לא הייתה המטרה.
  חבל שאת משתמשת ברעיון מבורך על מנת להביע את דעותייך הפמניסטיות (שגם להן יש מקום מבורך) אבל לא בצורה כזו.
  את מוזמנת לכתוב זאת בצורה הכי ישירה בסטטוס שלך בפייסבוק שנשים ילכו להבדק, אבל אני ממש בספק אם הכוח של זה זה מה שישלח אותן לעשות זאת.

 21. גם אני קיבלתי את ההודעה הזו בפייסבוק, יחד עם עוד הרבה מכותבות.
  כתגובה לכולן, ניסיתי לשלוח לינק לפוסט המצוין לעיל.
  אבל קיבלתי הודעה אוטומטית ממערכת פייסבוק שהלינק הזה דוּוח כספאם או כפוגעני, ועל כן אין לי אפשרות להעביר אותו הלאה.
  לידיעתכן

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  1. גם גברים נוטים לחלות בסרטן השד! החוסר מודעות לכך הוא בעייתי לא פחות.
  2. את טוענת שהסטטוס מרמז על כך שנשים תמיד רוצות סקס, לטענתך זה לא נכון, מה עם הנשים שזה כן נכון לגביהן???
  3. נוסף על כך, ברגע שאמרת שסטטוס שכזה נותן לגברים לגיטימציה לחשוב שנשים תמיד רוצות סקס ואז זה דוחק אותם אל המציאות העגומה שלפיה נשים לא באמת תמיד רוצות סקס, ההנחה הבסיסית פה היא שגברים תמיד רוצים סקס!
  4. לדעתי, יש פה יותר מידי הכללות וסטירות פמנימיות כמו בכל מאמר של פמיניסטית מדופלמת, אה כן, וכעס! מרי וולסטנקראפט הייתה מאוד כועסת בהסברים שלה עם פמיניזם, הגישה שלה לא מאוד משכנעת, אולי שווה לשקול גישה קצת יותר נעימה לקריאה….

  • מאיה הגיב:

   רק בנקודה השלישית עלית על נקודה מעניינת- אכן, גם גברים לא תמיד רוצים סקס, וגם זו חלק מתפיסה שוביניסטית, תתפלא. כל השאר התגובה שלך מיותרת לחלוטין. אהבתי במיוחד את הפסודו אינטלקטואליזם שהפגנת בכך שעשית ניים דרופינג לכותבת הפמיניסטית היחידה שאתה מכיר, כאשר מבחינה תוכנית בין וולסטנקראפט והפוסט מעלה אין שום קשר.
   תרגיע, ושב בשקט.

 23. רונן הגיב:

  לכל מי שלא מבין כלום בפרסום: יש 4 עקרונות ברורים מאד לאיך לפרסם נכון. הראשון הוא למשוך את תשומת הלב, השנייה היא לגרום לאינטרס ולעניין ב"מוצר", השלישית היא לקבל החלטה "לקנות" והרביעית היא לעשות את פעולת הקנייה עצמה.

  בגלל שלא מדובר כאן במוצר שקונים, בואו נקביל את זה: בשלב הראשון המטרה הושגה, יש תשומת לב, מה מעבר לזה? מישהו בכלל יודע למה? למישהו יש אינטרס ועניין ב"מוצר"? כלומר בסרטן השד? מישהו יודע על מה מדובר? כתוצאה מזה, אף אחד לא יודע מה לעשות ואיך לפעול, כי אף אחד לא יודע מה הנושא המדובר בכלל.

  אם אפשר לקרוא לזה "קמפיין", זה ה"קמפיין" הכי כושל שהיה אי פעם, כי הוא לא משיג שום מטרה, חוץ מליצור רעש תקשורתי.

  • שרון הגיב:

   אני מניחה שאתה לא עוסק בזה בפועל.
   אני שומעת מעשרות גברים ששולחים את האישה שלהם להבדק. שומעת נשים שרושמות לעצמן לקבוע תור ועוד כאלו שהחליטו לתרום (אם כי פחות).
   וכל זה, עוד לפני שהקמפיין הגיע לשיאו (תקשורתית).

   אם אתה כן עוסק בזה, זה הזמן ללמוד וליישם.

  • בהחלט על הספה הכתומה - סיגלית הגיב:

   טעות בידך…לפני האמירה והכתיבה בסטטוס, קיבלנו אנו הנשים את ההסבר בדיווח אישי והתבקשנו להעבירו לכל הנשים שאנו מכירות. כן ידענו במה דברים אמורים.
   ומי ששאל, אותי לפחות, מה הכוונה, עניתי לו בהודעה המבהירה את הסיבה.
   הקמפיין מאוד השיג את מטרתו.

  • אלי הגיב:

   אתה נתת מדד לבדיקת הצלחתו של קמפיין. הבעיה היא שהמדד שלך לא מכיל בתוכו השלכות שלא קשורות באופן ישיר לאקט הצריכה. כלומר, באופן טיפוסי, האחריות היחידה שהמשווק לוקח על עצמו היא אם יותר אנשים יקנו/יבדקו. זה מאוד נוח וקל על המצפון, אבל בפועל ישנן השלכות יותר מהותיות לכל ארוע שמתרחש במרחב התרבותי. אולי הקמפיין גרם לנשים לדבר על סרטן השד ולהבדק, אבל באותו הזמן, כמו שהפוסט לעיל מציין, הוא גרם לפגיעה במעמד האישה בחברה. (הפוסט מפרט איך, ולכן לא אטרח)
   לכן, "ההצלחה" כפי שאתה מודד אותה לא רלוונטית לגמרי למה שראומה ניסתה לדבר עליו.
   מה שכן, לפחות אתה ניסית לענות תשובה לעניין, בניגוד לרוב המגיבות שטרחו לבטל את כל הכתוב לעיל כמרמור פמיניסטי של בחורה חסרת חיים. מצחיקה ועצובה ההבנה שלרוב המגיבות האלה נושאים כאלו, שהם מהותיים לחיים שלהן, נחשבים כתפלים, בעוד שסדרת טלוויזיה/מסיבה/העברת זמן אחרת נחשבים ל"חיים".

 24. מעיין הגיב:

  שיתפתי בפייסבוק:

  "א. זה באמת קמפיין גרוע, שלא משרת את המטרה שלו ויוצר המון נזק
  ב. הבחורה שכתבה את הפוסט הזה פשוט אדירה! כתוב בצורה מעולה, ברורה ומעניינת. כל הכבוד על היוזמה ועל הכישרון

  נשים מעל גיל 30 או בקבוצת סיכון- לכו להיבדק. סרטן השד זוהי מחלה נפוצה לצערנו, וכדאי מאוד לגלות אותה מוקדם

  עוד יותר כדאי לנסות ולמנוע אותה, ע"י תזונה נכונה (לא יותר מדי הורמונים נשיים שמצויים בעיקר במוצרי חלב למיניהם ויש שטוענים שגם בסויה)
  בברכת בריאות!
  מי שמתחבר, בבקשה לשתף. :)"

  • דני הגיב:

   מה לא משרת את המטרה מה?! כל מי שאונליין מדבר על זה!!!! להלן: המטרה.

   יש קמפיין, יצר באזז. אי אפשר להתווכח עם זה.
   כל הנשים יודעות ללא ספק למה הקמפיין מיועד. כלומר, מטרת הקמפיין הושגה בהצלחה יתרה שכן במקום להגיע רק לקהל היעד הישיר [נשים] הוא הגיע לכלל האוכלוסיה וגם גברים התעניינו ממש ויודעים למה הקמפיין נועד.
   ואם קיים, אפילו גבר אחד, שיש לו אשה בחייו ועלתה אצלו המודעות לזה שיש סיכוי שדוגר לה סרטן בשד, והוא ירים טלפון ויקבע לה תור לבדיקה… וואלה? לא רואה מה הבעיה עם הקמפיין הזה. [מלבד כמובן זה שהוא הוציא לפומבי דעות צרות של נשים כמוך וכמו הכותבת]

   • דנה הגיב:

    למה שהוא יקבע לה תור לבדיקה???
    הם לא מסוגלים לדסקס את העניין ואז שהיא תצלצל לקבוע לעצמה תור?
    מה היא לא מסוגלת, הוא אדון לבריאות שלה?! כל אישה היא אדון לעצמה!!!

    אני חושבת שמה שכותבות הפוסט (המצוין, אגב) מנסות לומר, שאולי אפשר לעורר באזז תיקשורתי באופן אחר, כי זה לא כזה ענייני איפה חברות שלי אוהבות את זה, ואני לא מקשרת את זה לסרטן השד, וגם לא איפה אני אוהבת להניח את התיק שלי, אני מקשרת את זה ישר לסקס, ואני חושבת שכולם מקשרים את זה לסקס.

    והשאלה הנוספת שהפוסט מעלה, היא האם אפשר בכלל לעלות מודעות למשהו בלי שאישה תגיד: "ומה אם בשלישי לא בא לי" (כמו הקמפיין של נטוויז'ן מלפני עשור בערך) או היכן היא אוהבת להניח את התיק שלי (בלי לציין שמדובר בתיק)
    למה הקמפיין הזה חייב להיות מיני, כי סרטן השד זו מחלה שאין קשר בינה ולבין מין! (אומנם השד אכן שייך למערכת המין, אבל זו לא מחלה שנגרמת בהידבקות מינית)
    למה אי אפשר להעלות קמפיין שהוא לא מיני ושהוא יצליח באותה מידה.

    ולמה לא מראים קמפיינים שבהם גברים נראים כיצורים מיניים גרידא?

   • דנה הגיב:

    צודק, והרי לפננו עוד 'דנה' אבל פמניסטית מה שאומר שהיא מתלהמת והיה לה מאד חשוב קודם כל להדגיש שהאשה יכולה לקבוע לעצמה תור ולפספס את כוונותיו הטובות של המגיב דני שמציג את הגבר כאדם הדואג לזוגתו.
    זאת אומרת שאם בן זוגה של 'דנה' הפמניסטית יעשה את זה עבורה היא תצעק עליו שהיא מסוגלת לעשות את זה בעצמה, בעוד שאשה הבטוחה בנשיותה פשוט תגיד תודה.
    אז תודה לך דני על כך שאתה דואג לנו הנשים, ואולי לזוגתך בפרט כדי שיראה לך מובן מאליו לעשות כזה דבר עבורה.
    וממש חבל 'דנה הפמניסטית' שאת מבטלת את כוונותיהם הטובות של גברים מסוימים ו'נטפלת' לקטנות כדי לקדש את המטרה- להציג את הגברים כטורפים אכזריים (כי באמת נורא לחשוב שגבר יקבע תור לאשתו לבדיקה, גבר כזה הוא סקסיסטי בוודאות) ואותנו הנשים כקריזיונריות שכשהגבר שלהן חושב על לעשות משהו נחמד עבורה הוא מסתכן בשריפת חזיות בחצר ביתו. 

   • ליבי הגיב:

    לדנה הראשונה:
    בחרת בניסוח מדאיג מאוד.
    "כל אשה היא אדון לעצמה".
    האמנם?
    אז יש אדון?
    תמיד אדון. תמיד אדנות.
    נשיות דוחה את זה.
    אשה היא אחראית לעצמה, שולטת בעולמה, בוחרת את בחירותיה.
    היא, ללא ספק, לא אדון. וטוב שכך.

 25. yafa הגיב:

  כל הכבוד, ונכון מאוד!!!

 26. דורצח הגיב:

  damn straight.
  ועכשיו רק נותר שמישהו ישאל בתגובה לסטטוסים האלה "אבל מה עם גלעד שליט? איפה הוא אוהב?", וייווצר כאן מפגש טיפשויות אינסופי!

 27. חוה לוי הגיב:

  בדיוק ככה!

 28. דנה הגיב:

  מסכימה עם הרוב. לדבר אחד אני מתנגדת בתוקף- מה טוב בפמיניזם?!
  פמיניזם זה איכסה. לא פחות משוביניזם.
  ישנן תופעות שכבר לא רלוונטי לנסות להעלים אותן בכך שמכוונים אליהן את אור הזרקורים,דוגמת השוביניזם.
  אני לא שוביניסטית, אני בטח לא פמיניסטית, אני אשה. גאה בנשיותי יש לציין, לא מרגישה פחותה מאף אחד ולא מרגישה צורך לתת לאף אחד להרגיש נחות ממני. בכדי לחיות בחברה שוויונית אני לא מרגישה צורך לצעוק מה המיניות שלי, היא נראית לעיני כל. היא לא מתבטאת בשריפת חזיות.
  לעניין הקמפיין- נכון שמדובר בנשים, נכון שזה גימיק, אבל המטרה היא מודעות. וכן, גם גברים ראוי שיהיו בעלי מודעות לנושא. אולי זה עדיין לא קרה, אולי את לא שמעת על מקרה כזה אבל אולי בעקבות הקמפיין יהיה גבר מודע אחד שישלח את אחותו, אמא שלו אשתו או את הבת שלו לבדיקה.
  יש משהו שמאד מאפיין פמיניסטיות- להן מותר לשרוף חזיות ולהצהיר על שחרורן המיני בעוד שאם משתמשים במיניות (למטרה טובה יש לציין) מול גברים זה איסור חמור. רק לנו כנשים מותר.
  האם מישהו כופה עלינו לפרסם את הסטטוס? לא. אם אני כאשה מחליטה לתת לזה יד זה דווקא בגלל שאני אשה משוחררת, בייחוד אם זה נעשה בהומור. למזלי בעלי לא יחכה לי מאחורי כיסא המחשב עם נבוט.

  • דנה פרידמן הגיב:

   את כן שוביניסטית, בטח שלא פמיניסטית ובעיקר בורה ומתלהמת. פמיניזם הוא התפיסה הדורשת שיוויון, לא שליטה של נשים על גברים. שריפת חזיות לא קרתה אף פעם בהיסטוריה. אחת מהדרכים להשיג שיוויון היא רכישת השכלה של נשים – צאי ורכשי לך אחת בסיסית

   • דנה הגיב:

    'שריפת חזיות' זו צורת התבטאות שאם היית קצת יותר רחבת אופקים היית מכירה אותה ואת המקור שלה, וסביר להניח שלא היית מעלה את זה פה כי היית מבינה שזה לא מוציא אותך גאונה… תקראי קצת, ואת מוזמנת בכל עת לחזור ולכתוב לי שטעית. (חשוב לדבר עובדות, וכן נעשתה שריפת חזיות בהסטוריה, אבל עד שלא תבקשי יפה אני לא אגלה לך מתי ואיפה- סתם כי התחצפת).
    לא הבנתי היכן בדבריי את מוצאת שאני שוביניסטית. אולי כדאי שתפתחי מילון.
    לא הבנתי גם, מדוע את מתיימרת להציג עצמך כמישהי שמכירה אותי. בכל אופן אם היית מכירה אותי, היית יודעת שיש לי השכלה שאני לא מתביישת בה כלל, יש לי עבודה שפעם נשים לא היו יכולות לחלום עליה. אני שמחה שזה כך, ושאנו כנשים היום לא צריכות להפגין ולצעוק ושיש מערכת שלמה וחוקים המגנים על זכויותינו.בעלי עושה כלים, כביסה ומטפל בתינוקת בדיוק כמוני, אבל לא כי הוא פמיניסט, אלא כי הוא מתחשב בי כאדם. אני מתקנת דברים בבית וחליפה מנורות, לא כי אני פמיניסטית, אלא כי אני יכולה.
    הבעיה שלי בפמיניזם היא בעיקר הסתירות הרבות השזורות בה.
    עובדה היא, שאסור לי להציג את עצמי כמינית אפילו אם זה נכון בעיני הפמיניסטית ראומה ומצד שני הפמיניזם קורא לשחרור האשה. (שחרור האשה המשוחררת יש לציין). יש עוד הרבה דברים שאת לא יודעת עלי, כמו שאני התנדבתי במסל"ן ומכירה מקרוב שובניסטים והאמיני לי שאני סולדת מהם אולי יותר ממך. לצערי ממה שאני למדתי, בימינו, פמיניזם מחזק את השוביניזם והולך איתו יד ביד. כמו שכתבתי, ישנן תופעות שבשלב מסוים כשאתה מכוון אליהן את אור הזרקורים אתה תורם להן. פמיניזם מכוון את אור הזרקורים על השוביניזם. וזו דעתי. אני מתפלאת על עצמי שעניתי לך ברצינות על אף הרמה הרדודה שבה העברת עלי ביקורת. יכולתי לרדת לאותה רמה, אבל אני 'משכילה מדי' (גם פה לא הבנתי את הקשר בין דעותיי להשכלה שלי).
    מתנצלת על הציניות אבל את שונאת אותי מראש אז אני מניחה שלא נפגעת. חיפשתי ולא מצאתי גם התלהמות בתגובתי, האירי את עיני מה נראה לך מתלהם. מתגובתך המתלהמת והלא עניינית אני מקווה שאת אולי ילדה בת 18מקסימום 25, אם כך אז יש לי סבלנות אלייך עד אין קץ, במידה ואת כבר 'אשה בוגרת' אז את ממש מיותרת לי לסדר יום.

 29. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  כל מה שכתבת ולרגע לא עצרת לחשוב שזאת לא החלטה ששיכת לך אם לכתוב כתבה כל כך מטופשת, ולהרוס לכל מי שכן איכפת לה??????

 30. עין לציון הגיב:

  רק הערה אחת: "הבה נגדיר עצמנו על פי מיניות, הבה נתאר עצמנו באופן מפתה" ולא "הבא נגדיר עצמנו על פי מיניות, הבא נתאר עצמנו באופן מפתה".

  הבי לי עוד פוסטים כאלה ואני מושחת אותך למלוכה 🙂

 31. דנה הגיב:

  אה… ועוד דבר.
  שלא לדבר על כך שאת, פמניסטית גאה, חיבלת כרגע לאחיותייך הנשים במה שלהן, נראה חשוב ונושא רגיש, רק כי את, הצודקת היחידה בין כל הנשים.
  כל הגברים מוחאים לך עכשיו כפיים.

  • לי הגיב:

   איך היא חיבלה בדיוק? היא לא היחידה שהרגישה ככה כשהיא ראתה את הקמפיין. והיא גם נתנה רעיון הרבה הרבה יותר טוב לסטטוס, שיעורר מודעות וראוי להפצה.
   טוב שלא נסחפת, כולה כתבה פוסט ששיקף רגשות של מאות נשים וגברים אחרים שגם התייחסו לזה עוד לפניה.

   • דנה הגיב:

    בדיוק!!! היא לא היחידה שחשבה על זה, ובניגוד להרבה נשים אחרות היא בחרה כן לפרסם ועוד הצהירה על כך בציניות "אז ראשית סליחה, נראה לי שהרגע 'סיפרתי לגברים'. באסה." רק כדי להדגיש עד כמה היא מזלזלת בתחושות של נשים אחרות החושבות שונה ממנה ולהן הקמפיין הזה חשוב.
    היא אולי לא הראשונה שהתנגדה קבל עם ועדה, אבל היא הראשונה ש א נ י ר א י ת י. מה שאומר שבאותה מידה יכולתי להיות גבר שלא נתקל בזה והנה, בזכותה נתקלתי בזה. אז היא לא ה י ח י ד ה. אז היא בסדר? (סטייל, "אני לא אשם אני לא הראשון שרצח" לא שאני משווה את המעשה לרצח חלילה, אלא מדגישה את הביקורת הלא משכנעת שלך כלפיי.)
    מאז שקראתי את הפוסט, נתקלתי בעוד פרסומים. אבל בניגוד לשלה- כולם היו חיוביים. יחי ההבדל הקטן.

 32. נטלי בראל הגיב:

  הפוסט הזה שלך אכן התחלק לשלושה חלקים: מטומטם, מכוער, ומסוכן. בואו נתחיל.
  זה מטומטם כשאשה אומרת שנשים עם נשים זה משעמם ותמיד צריכים גבר. זה מראה על בורות ביחסי חברות בסיסיים. נשים מוצאות נושאי שיחה מגוונים ורבים שלא ניתן יהיה לדבר איתם על גברים. כל התפיסה על הגברים והנשים בפוסט הזו היא מוטעית.
  זה מכוער כי זה הדבר הכי לא חברותי בסיסי ובל יעבור. את לא אוהבת את המשחק, אל תשתתפי. למה להרוס לאחרים?
  וזה מסוכן כי הקמפיין הזה למען גילוי מוקדם של סרטן השד ויש הרבה חכמה והכרת המין הגברי כשיוצאים במסע פרסום כזה.
  הרי במירוץ האוטומטי של חיי היום יום אנחנו דואגות לכולם ושוכחות קצת את עצמנו.וידוע שהגברים דואגים בריאותית לנו הנשים.
  כשהאישה חולה, הגבר מכין לה מרקים ומביא תרופות, העיקר שתבריא והוא יחזור לענייניו והיא תמשיך לנהל את ענייניהם.
  כשמכירים את המוח הגברי ויודעים שהוא חושב רק על דבר אחד ורק מאיבר אחד, מחליטים לעשות פרובוקציה כלשהי. שלא מכריחה אותך להשתתף בה. מבקשים ממך בצורה מאוד יפה. וגם אם את לא מתכוונת לשחק, רק אל תגלי. כי כשהגברים מגיבים, כ-ו-ל-ם!! בצורה סקסיטית והם משתגעים על מה מדובר, אז המטרה הושגה.
  כשיתגלה הסוד, הגבר יגיד :"זה הכל? איזה שטויות יש לכן בראש"…
  והמחשבה על גילוי מוקדם של סרטן השד תגרום לו לשאול :מה זה הסרטן הזה? מתים מזה? אולי תיבדקי?
  הסיכוי הזה שגברים יתעוררו וידברו על המחלה המסוכנת הזו וידרבנו נשים לבדוק את עצמן, זה שווה כל סטטוס.
  וזה מסוכן כשאנשים ממורמרים כמוך הורסים משהו בעל מטרה נעלה.

  • דנה הגיב:

   ניסיתי, לא הצלחתי להעביר את זה טוב כמוך.
   מלכה!

  • פירין הגיב:

   ביג לייק

  • ליאור הגיב:

   זה שהכותבת לא מסכימה עם דעתך לא הופך אותה לממורמרת. אין שום דבר בקמפיין הזה שקשור בכלל לסרטן השד מלבד הרצון לעורר פרובוקציה בגרוש. ויש מספיק דרכים לעורר מודעות גם מבלי לקשר את זה לסקס ולקשור את זה לכך ש"הגברים מגיבים, כ-ו-ל-ם!! בצורה סקסיטית והם משתגעים על מה מדובר, אז המטרה הושגה."
   לעורר את הגברים להגיב זו לא המטרה. לגרום לעוד נשים ללכת להיבדק זו המטרה.
   ואם נראה לך שפוסט אחד כאן הורס את המטרה הנעלה של לגרום לגברים להשתגע ולהגיב ולשלוח את הנשים שלהן להיבדק – אז זו את שלא באמת קולטת מה המטרה.

   • דנה הגיב:

    זה שדעתה מנוגדת לשלה, לא הופך אותה לממורמרת. זה שהיא פמניסטית- כן.
    מי ששלם עם עצמו לא מרגיש צורך לצעוק את זה. הצורך לצעוק, הצורך הזה, הפמניסטי, בא מתוך תחושת הנחיתות ובטחון עצמי נמוך ולמרבה הצער גם מעצים תחושה זו.
    וזה שדעתה שונה- זה בסדר, מה שהופך אותה לממורמרת (וגם אם היא לא, מציג אותה באופן כזה) זו העובדה שהיא לא הסתפקה בדעתה אלא חתרה להרוס לכל שאר חברותיה הנשים. רק אדם ממורמר או מאד מרוכז בעצמו יעשה כזה דבר לאחר. אני לא יכולה להעיד על אופיה אבל במעשה זה היא לא מצטיירת כשלווה במיוחד או נחמדה במיוחד, או חכמה במיוחד…
    ובאמת, מישהו צריך להגיד לה באופן ישיר כבר, שגם גברים עלולים לחלות בסרטן השד. שתקרא את התגובות פה בפוסט שלה. מעניין אותי אם מלבד העובדה שהיא ממורמרת והורסת -שמחות, היא יודעת במקרה להגיד 'וואלה, טעיתי".

   • ליאור הגיב:

    דנה, פמיניסטית לא אומר ממורמרת… גם אני לא הסכמתי עם כל מה שנרשם כאן אבל לתקוף אישה רק כי היא פמינסטית ולהכריז שזה הופך אותה לממורמרת זה בדיוק מסוג הדברים שלצערי רואים יותר מדי ביחסים בין נשים – הרבה יותר קל בשבילך להתקיף אותה ולכנות אותה בשמות מאשר לרשום את דעתך מבלי להתקיף.
    אף אחד לא אמר שהמטרה לא נכונה – צריך להעלות מודעות לסרטן השד, גם בקרוב נשים וגם בקרב גברים – זה ההתעקשות להשתמש בסקס בשביל לעשות את זה שהיא זו שגורמת להרמת הגבה. איכשהו תמיד נראה שאנשים מנסים להציג את זה כ"תראו נשים משחוררות מדברות על סקס" כשבפועל מדובר בניסיון לפנות למכנה המשותף הנמוך ביותר.
    וזה שהיא יוצאת נגד זה לא אומר שהיא הורסת שמחות או חותרת תחת חברותיה הנשים – אפשר היה לקבל תשובה למשמעות הסטוסים בקלות תוך חיפוש מהיר באינטרנט.
    לא כולנו מסכימות עם הקמפיין הזו וזו זכותינו. גם להביא את דעתינו זו זכותינו. ההבדל הוא שרובנו עושות את זה מבלי לכנות את מי שלא מסכימות איתנו בשמות.

   • דנה הגיב:

    ליאור, רציתי להגיב לתגובתך האחרונה אך משום מה לא התאפשר לי כך שאני מגיבה לך כאן.
    את צודקת. אין זו סיבה 'לקרוא לה בשמות' לא אני העליתי את זה ולא אני קראתי לה כך, אני רק חיזקתי את דעתו של מי שקרא לה כך ואף הדגשתי, כי יתכן והיא לא כזו אבל כך היא נראית לי כאשר כך היא מתנהגת. אני מודה שיכול להיות שאני שוגה לגביה לחלוטין והיא מקסימה ונהדרת, אבל הפעם, ההתנהגות שלה היא כזו שמציגה אותה באופן כזה בעיניי.
    וכן- לפמניסטיות יש נטייה להיות מתלהמות וממורמרות. עוד לא פגשתי פמיניסטית כזו שלא תהפוך אותנו לאיזה מן זן אומלל הכלוא בנשיותו. המסכנות הזו שמלווה את הפמיניזם היא נוראית בעיניי. אין את מי לשחרר, הנשים משוחררות אז די עם זה כבר. לגבי הפוסט אני חוזרת ואומרת, אם הייתי מחפשת אולי הייתי מוצאת על תשובות על הקמפיין, אבל דבר ראשון- הפוסט הזה הגיע אלי, אני לא חיפשתי. דבר נוסף, עוד לא נתקלתי במקום המפרסם את הקמפיין הזה באופן כה שלילי, והכי הכי חושב, מה שהכי הפריע לי, זה האופן שבו הכותבת מציגה אותנו הנשים, והאופן שבו היא 'שמה פס' על דעותינו שלנו, החושבות אחרת ממנה.

   • ליאור הגיב:

    דנה, נדמה ל שאין ברירה אלא להגיב תמיד להודעה המקורית.
    אני לחלוטין לא מסכימה שהנשים משוחררות וניצחנו והכל טוב ויפה. אני מעדיפה שווין על פני פמיניזם, אבל להגיד שהכל הושג והגענו למצב של שוויון זה כל כך רחוק מהמציאות שזה עצוב.
    אני אפילו לא אכנס לפערים שיש בכל הנושא של שכר בשוק העבודה אבל מה שקרה כאן והתגובות שראומה קיבלה הראו ששוב ברגע שאישה לא מיישרת קו עם הדיעה הרווחת וברגע שהיא מחליטה לומר את דעתה ולא למצוא את הקמפיין הזה יעל או מכובד אז אוטומטית היא חסרת חוש הומור וממורמרת.
    אנחנו לא כלואות בנשיותנו אבל גם היום המצב רחוק מלהיות טוב ויש עוד הרבה מה לעשות כדי להגיע לשווין.
    וסתם כאנקדוטה – צפיתי לא מזמן בפרק של מד מן ובו אחת העובדות חוותה הטרדה מינית וכשעובדת אחרת הגיבה לכך ונזפה במי שעשה זאת אוטומטית ביטלו את דבריה כי היא חסרת חוש הומור ואישה פריג'דית. אז אולי קצת סטיתי מהנושא כאן – אבל עם יד על הלב, האם המצב כל כך שונה היום? האם התגובות שראומה זוכה להן לא נובעות מפחות או יותר אותו מקום? כי לדעתי הן כן.
    שוב – המטרה של הקמפיין נכונה וראויה, צריך להעלות מודעות אצל גברים ואצל נשים. אבל מי שחושב שהדרך הנכונה היא לפנות לגברים בצורה סקסיסטית לחלוטין מפספס את מה שראוי לעשות במקרה הזה.

   • דנה הגיב:

    ליאור יקרה, אז זהו, שה העניין, שאני לא רואה בזה שום דבר סקסיסטי, אני קוראת לזה 'הומור'. זה נעשה בדרך משעשעת וגם הגברים הבינו מהר מאד שזו שכותבת סטטוס מעין 'אני אוהבת את זה על השולחן' לא מתכוונת להצהיר היכן היא אוהבת לקיים יחסים. ואני בתור אשה נשואה שמעריצה את בעלה גם לא הייתי מפרסמת כזה דבר.לגברים אמנם יש יצר, (כמה מפתיע, גם אנחנו) אבל זה לא נכון שהם חושבים רק ממקום אחד…
    ואם כבר סטית מהנושא אז הרשי לי לשתף אותך בעוד דבר, אני עצמי עברתי תקיפה מינית. וגם אותי השתיקו וזה מה שדחף אותי להתנדב במסל"ן בבגרותי. אבל אני לא בטוחה שאם זה היה הפוך ואני הייתי התוקפת, לא היו משתיקים את הבחור.
    האם את יודעת שיותר ויותר גברים מוטרדים ומותקפים מינית?
    השוויון קיים. אבל מהלכים בינינו שוביניסטים עדיין. אני מסכימה עם זה לגמרי. העניין הוא שפמיניזם כבר לא מקדש שום מטרה.
    (ולצורך העניין אני מרוויחה יותר מהרבה גברים שאני מכירה, ויש יותר ויותר משפחות בהן הנשים הן המפרנסות העיקריות). יש מקום לשיפור, באיך שגברים רואים נשים, באיך שנשים רואות גברים, אך אין מקום עוד לפמיניזם בעיניי, ולא לשוביניזם. אי אפשר להעלים תופעה על ידי הקצנת תופעה מנוגדת. אני לא מאמינה באפליה מתקנת ולצערי זה מה שפמיניסטיות עושות לא מעט, שימי לב רק פה בפוסט, כמה נשים המגדירות עצמן פמיניסטיות, זלזלו בגברים וכתבו עליהם דברים איומים.
    ועצם זה שכפמיניסטית, מישהי טוענת שאני לא בסדר אם אני מרגישה בנוח לצחוק על מין ולהשתמש בו למטרה טובה היא בעייתית בעיני וסותרת. קוראת לי 'רדודה' או 'מטופשת' טוענת שאני כפופה לגחמותיהם של גברים, זה רק מראה על כך שהיא לא ממש מבינה על מה היא מגנה כי אם היא מגינה עלי כאשה, אז היא צריכה לשמוח שיש לי את החופש לבחור וליהנות משעשוע קל, בלי להוריד מכבודי. אם תשוטטי בפייסבוק, תגלי שיותר נשים נהנו מהמשחק ומהקמפיין מאשר גברים. הן ענו אחת לשנייה, צחקו, שאלו אחת את השנייה במה מדובר ושוב צחקו… רק עכשיו אני באה משלושה שרשורים קורעים מצחוק על מה שנשים כתבו. (לאחותי למשל הגבתי ש'יש דברים שאחיות לא צריכות לשמוע' ומיד אחרי אחיינית שלי שמחלימה מניתוח כריתת שד שעברה לפני חודשיים -אני כותבת שהיא מחלימה כי היא עדיין מקבלת טיפולים כימותרפיים כי סוג הסרטן שלה הוא אלים, וחזר לה כבר פעמיים, והיא כתבה היכן היא משאירה את התיק, והמשיכה לצחוק וככה הצטרפו עוד ועוד נשים, ועוד שני שרשורים דומים עם חברות). בסופו של דבר, הקמפיין מבריק בהחלט.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   LIKEE

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   תודה לך על התגובה העניינית היחידה כאן. מילים כדורבנות.

  • מאיה קי הגיב:

   "גברים חושבים עם איבר אחד"? באמת? תפיסה כזו על גבריות היא שוביניסטית לא פחות מאמירות קלישאתיות על מקום האישה במטבח.
   ומעבר לזה- גברים דואגים לנו? בחייאת ראבאק, אנחנו דואגות לעצמנו. במסגרת מערכת יחסים אוהבת אנחנו דואגים זה לזה, לא שולטים זה בזה. הנסיון להצדיק רטרואקטיבית קמפיין מטומטם ומתחכם עלאק באמירה כי הגברים ידרבנו נשים ללכת להבדק היא פשוט הוספת חטא על פשע. כלומר, אם אני לא אובייקט מיני אני לא ראויה לדאגה? אם אני לא מסקרנת ומגרה אף אחד אין סיבה שידאגו לי? (כן, כן, עירבבתי פה כמה טיעונים שונים, בואי ונפרוט אותם- 1. נשים וגברים ראויים לאהבה ודאגה גם כשהם לא אובייקט מיני. 2. לפנות לגברים בקמפיין שאמור להיות מכוון לנשים בטענה כי "גברים יכריחו נשים להבדק" זה פוגעני, והטענה עצמה פוגענית לא פחות, ו-3. לטעון שגברים רוצים רק סקס זו כניעה לתפיסת עולם שוביניסטית ומאצ'ואיסטית, זו שבה גבר חייב להיות מוכן להזריע בכל נקודת זמן אפשרית, ואם זה לא המצב מפקפקים במיניות שלו, מתוך ההנחה המובלעת שהומוסקסואליות זו חולשה.)

 33. חנה גרין הגיב:

  ישר כוח, זה באמת אחד הקמפיינים המעצבנים ביותר שנתקלתי בהם, אני מסכימה עם כל מילה. אין גבול לטמטום, באמת. בואו ננצח את סרטן השד באמצעות קמפיין סקסיסטי שאין לו שום קשר לסרטן השד חוץ מהגישה הסקסיסטית, גישה שגורמת לטיפול לוקה בחסר במחלה מצד הממסד הרפואי. התוצאה היחידה של הקמפיין הזה היא לגרום לכך שהנשים המשתתפות בו הופכות את עצמן לאובייקט מיני ומפספסות את הנקודה של כוח נשי ושל הצורך הרציני ביותר שילכו להיבדק. בכל אופן, סחתיין על הפוסט המעולה.

 34. פירין הגיב:

  ראומה, מנוסח יפה, אבל זהו.

  מפליא אותי שחומק ממך להבין כי אפילו הפוסט שלך והדיון שהוא מעורר, התגובות בעד ונגד (וגם הסטטוס שכתבת בעקבותיו) עוזר לחשוף את הקמפיין המבריק הזה לכל כך הרבה נשים. בשורה התחתונה – זה מה שחשוב. לאבחן מוקדם ולהציל כמה שיותר נשים.

  אגב הדיכוי הנשי שהזכרת, את היא זו שמדכאת נשים. את הרי תקבעי להן איזה קמפיין להעלות (גם אם זה קמפיין של נשים, עבור נשים) את מדכאת אותן מלכתוב בסטטוסים שלהן מה שהן רוצות כי לך זה לא נראה. את זו שמזלזלת בצורה גורפת באינטליגנציה של מאות אלפי נשים כי הן החליטו שככה הן *כן* רוצות להפיץ את הקמפיין ולדעתן זה לא פוגע בהן (אין להן זכות לחשוב בעצמן? לדעתך כל הנשים טיפשות?). את החלטת ש"אני אוהבת את זה על המועך שום"" מיועד *רק* לעורר גברים. אין התייחסות ללסביות/ביסקסואליות (את צריכה לראות מה קורה אצלי בפיד תחת סטטוס של ידידה לסבית. כל החברות שלה התעוררו והשרשור פורנוגראפי למהדרין. הן נהנות מזה לא פחות). אבל זה בסדר, צאי והתלהמי, הסיקי מסקנות נמהרות, עלי לך על הבריקדה הקרובה למקום מגורייך ובדרך אל תשכחי להרוס עוד קמפיין שנועד להציל נשים ממוות. את בסדר, את. את לא מסרסת אותן בדיוק כמו הגברים. נכון?

  • אני אוהבת למרגלות המיטה הגיב:

   פירין – אלו הן אכן מילים כדורבנות! הוצאת לי את המילים מהפה (רק בצורה מנוסחת ומוצלחת יותר )

   אני לא רואה כאן שום דבר שלילי, אוקיי אז איפה את מניחה את התיק שלך ומה צבע החזייה שלך כשלעצמו הוא אינו תוכן שקשור לסרטן השד אבל הרעיון היה למשוך את תשומת הלב וזה משך גם את תשומת ליבי לפני שידעתי במה מדובר ואני אישה…הנה, זה עבד, זה יצר סקרנות, זה משך תשומת לב, זה מביע הזדהות בעצם כתיבת הסטטוס ולא משנה מה תכנו, ומגביר את המודעות בקרב הנשים כיוון שאנחנו הן אלו שמקבלות את המייל וזה מופץ ומובא לתודעה שלנו במהירות הבזק ויעילות גדולה יותר מכל תשדיר טלוויזיה או שלט חוצות.
   וכן, היה יכול להיות פה גם קטע נחמד שעובר בינינו משהו שרק אנחנו יודעות במה מדובר והגברים לא, זה משהו מאחד, משעשע ושכבר גרם לכמה גברים בסביבתי כמעט לצאת מדעתם כי הם לא הבינו במה מדובר….וכן….גם לנשים שטרם קיבלו את המייל.
   בכל משפחה ובכל כיתה יש ילד אחד מלשן שמבאס תמיד לכולם, ובמקרה הזה
   זו את, שהחליטה לקום בשם כולנו, בניגוד לרצונן של רבות, החלטת לקום ולהרוס ועוד לציין ברוב חוצפתך שזה ממש "באסה", מה שרק מדגיש את הזלזול שלך בנשים אחרות.

   אני לא רואה שום דבר פסול ברמיזות מיניות ולא בתפיסתי את עצמי כיצור מיני המשדר זאת לסביבתו. זה לא מעיד עלי שאני טפשה או שטחית או שאני מתייחסת לעצמי כמו חפץ או מרשה לאחרים להתייחס אלי באופן זה. ומה הקשר בין הסטטוסים בעלי רמיזה מינית קלה לבין פורנו והרצון לשדר לסביבה שנשים רוצות סקס כל הזמן?!?!?!? הלכת קצת רחוק, לא?

   חבל בעיני שבמקום לראות את הצד היפה של היוזמה הזו, יש אנשים שרק מחפשים איך אפשר להסתכל על הדברים בצורה עקומה וכשהם עמוסי מרמור ורגשי נחיתות הם מסיקים מסקנות פזיזות ומכוערות, מכוערות יותר מכל מחשבה שעלתה בוודאי בראשם של הגברים שקראו את הסטטוסים שלנו.
   עוד חבל בעיני, שאישה לא יכולה להרגיש מספיק בטוחה בעצמה ובמה שהיא שווה בכדי להרגיש בנוח גם עם העובדה שהיא יצור מיני. אם אישה כל כך מודאגת מזה ששופטים אותה רק לפי הוגינה שלה או הציצי שלה, אני חושבת שאין פה בעיה של שוביניזם פמיניזם, יש פה בעיה של הערכה עצמית. את אומרת: 'אנחנו לא רק ציצים'
   אני אומרת : 'אנחנו לא רק מוח'….

   שוב מחזקת את דברי 'פירין' – את מסרסת את שאר הנשים בדיוק כמו הגברים וזה אפילו יותר גרוע, היות ואת אישה.

   • מישל שאוהבת על הספה בכניסה!!! הגיב:

    מילים כדרבנות גם של פירין וגם של זו ש"אוהבת למרגלות המיטה"!!!!
    המטרה אכן הושגה! אני מסכימה עם כל מילה שלך!!!
    וכמו שכבר נאמר-תמיד יש את המלשן שמגלה את ה"הפתעה" ככה זה..גם אומרים שלמלשינים אין תקווה…או הערכה עצמית…..

  • ליבי הגיב:

   פירין, אני מסכימה עם כל מילה שכתבת.
   קל מאוד להוציא את כולן מטומטמות.
   המחשבה השטחית זו, שאם מישהי חושבת אחרת ממך (למשל, שהקמפיין הזה כן יצליח) – היא מטומטמת, הרגיזה אותי מאוד.

 35. מעיין הגיב:

  כל הכבוד!!
  באמת מפליא אותי כמה נשים הסכימו לשתף פעולה עם הדבר הזה!!

  מזל שיש עוד כמה כמונו שעדיין מפוכחות..

 36. גם אני למדתי מגדר ופילוסופיה הגיב:

  אני דווקא ממש לא מסכימה איתך!
  1) סרטן השד זה אחד הדברים שגברים חייבים להיות הכי מודעים אליהם, משתי סיבות:
  רוב הגברים בכלל לא מודעים לכך שגם הם בסכנה להפגע מסרטן השד. זו גם הסיבה, שגברים שחולים בסרטן השד מתים מהמחלה הזו יותר, בגלל גילוי מאוחר שלה. זה בעיקר תקף לגבי גברים מעט שמנים, שיש להם "ציצים". לפחות למיטב ידיעתי. הגברת המודעות שלהם לסרטן השד עלולה לגרום להם לבדוק את הנושא הזה בעצמם. חוצמיזה, רובנו סטרייטים, מה שאומר, שגבר שיש לו חברה/אישה יכול לשים לב אולי אפילו יותר ממנה לשינויים בחזה שלה, שעלולים להדליק אצלה נורה אדומה – הוא הרי ממשש את החזה שלה ומסתכל עליו יותר ממנה.
  2) בהקשר הפמיניסטי – בדיוק כאן יש מהפכה פמיניסטית! להשתמש במשהו שגורם לגברים לפרש כל דבר כמיני באישה מוכיח בדיוק כמה הם טמבלים בהקשר הזה, כשהם מגלים שכל מה שהאישה דיברה עליו זה היכן היא אוהבת להניח את התיק שלה. זה מנכיח את ההתנהגות המגוכחת הזו. ולגבי הניסוח של "כח נשי": זה כבר עניין של תוכן ההודעה שנשלחה לנשים בפייסבוק. את הבעיה הקטנה הזו ניתן לפתור בצ'יק, ע"י אי שימוש במושג. בסופו של יום, גבר לא נחשף להודעה הזו, אלא לסטטוס. וההדים שמתעוררים בגלל הסטטוס זה מה שחשוב באמת.

 37. עדי הגיב:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3966134,00.html
  רק שתראי שזה עובד… מה גם שפרסום שלך בבלוג זה הד תקשורתי.

 38. דור הגיב:

  פוסט נהדר. לצערנו הרב, אנשים טיפשיים עשו לו "Mark as abusive" בפייסבוק ככה שאי אפשר לפרסם אותו. כמובן אפשר אם מפרסמים במקום את הלינק הזה:
  http://anonym.to/?https://reuma0.wordpress.com/2010/10/23/i-dont-like-it-at-all/
  שמוביל אליו דרך קפיצה.
  ממש עצבן אותי שעשו את זה, רציתי לספר לך על זה.
  כל כך הכבוד על הכתיבה.

 39. סתיו אדם הגיב:

  כתוב חד וברור ומחטיא את המטרה מרחק שנות אור
  מי שמך להחליט מהו פמניזים ?
  מי שמך להחליט מהו קמפיין נכון ?
  מי שמך לומר אני ואין בילתי ?
  צר לי …את לקחת והחזרת את הנשים שנות דור אחורה אבל זה בסדר אנו רגילים לכך
  יש לנו דוגמא טובה מהאנטישמים הכי גדולים …היהודים 🙂 כן כן אנחנו עם סגולה …
  קורא שוב ושוב …אבל בעיקר את התגובות אליך ויודעת מה…יש פה אנשים עם הרבה בין האוזנים
  וככאלו השיבו לך באמצעות נימוקים מסודרים ומשנה סדורה שמגיעה ממקום של עוצמה
  נשים לא צריכות להיות טובות יותר מגברים וגברים לא צריכים להיות טובים יותר מנשים
  יש צורך בשאיפה לשוויון וכל נסיון להגדיר כוח נשי , איחוד על פי מגדר פוגע ובגדול במטרה העליונה
  שהינה שיויון …

  הסטואטוס הזה …כול הזמן נדחף קדימה וחייב לומר שמעבר לכך שהוא שיעשע אותי ….הוא בהחלט השיג את המטרה …אנישם תוהים מה ומקבלים תשובות … 1O1 בפרסום שיווק מיצוב ומיתוג …

 40. ליאור הגיב:

  אנשים, תסירו דאגה מליבכם – גיגול פשוט יספר לכולם מה הפואנטה של הסטטוסים האלה. ראומה לא הרסה שום דבר לאף אחד.

 41. שרון הגיב:

  תגידו אנשים אתם עושים את עצמכם או מה?? הקמפיין הוא חודש מודעות. מ-ו-ד-ע-ו-ת!!!
  יש מישהו שלא מודע כבר???
  לא, זה לא אמור להבריא נשים חולות, לא זה לא אמור לפתור את בעיות המגדר של אנשים, לא, זה לא אמור לפגוע בנשים שיש להן בעיה לדבר על מין. לא. רק אמור ליצור מודעות למחלה הארורה הזו, שלוקחת את מיטב נשינו ובנותינו, אמהותינו וסבתנו.
  מודעות יוצרת תזכורת להבדק. מניעה וגילוי מוקדם הם קריטיים במחלה הזו.
  אז הקמפיין מוצלח. סליחה אם כמה נשים נפגעו מהקונוטציה המינית. יעבור.
  ותהיו בריאות ובריאים.

  • דנה הגיב:

   אגודלים למעלה! 🙂

  • רונית הגיב:

   תזכורת להיבדק תיצור תזכורת להיבדק.
   זה ייצור באזז פייסבוקי עקר נוסף (מליון חתימות להחזרת גלעד שליט!!!!!)
   ולא יעזור בדבר.
   אני את השדיים שלי בדקתי. הרבה לפני הקמפיין הזה.
   פרסמתי על כך בזמנו וגם עכשיו סטטוס מאד ישיר בפייסבוק שלי.
   זה אפקטיבי. אני משוחחת על כך עם החברות שלי בגלוי, וגם עם חברים.
   זה גם אפקטיבי.
   לקשר בין בדיקת שד וסרטן שד לבין סקס על המדרגות או על השולחן? לא קשור.

 42. אורית הגיב:

  גם אני מאלו שלא הבינו תחילה על מה מדובר לכשראיתי סטטוסים לגבי מיקומים שונים ולמה…
  אבל…. זה עורר את סקרנותי ויתרה מכך גרם לי לנסות להבין על מה מדובר ובינגו נחשי מה – סרטן שד
  רוצה לומר, השיג את מטרתו
  כל דבר שאינו ברור מגרה אותנו גברים ונשים כאחד.
  לעניין הקונוטציה המינית- הנה אנקדוטה שמבהירה עד כמה זה חשוב דווקא בהקשר הזה
  אני את הגוש שלי גיליתי במהלך התעמלות מיזרונים נמרצת- כן כן אי שם בשלב המשחק המקדים
  בנזוגי דאז ואני עלינו על העניין
  ולמרות שזו הייתה אזעקת שווא,מאז טורחת להזכיר לגברים שלמשחק המקדים יש עוד תפקיד חשוב מלבד הנאה וגירוי
  ונחשי מה- זה עובד!
  ועוד משהו- לא אכפת לי אם זה עובד דרך גירוי בעל קונוטציה מינית או בדרך אחרת
  אותי מעניין רק דבר אחד-שזה עובד, שיש שיח בעניין, שאנשים נחשפים לצורך
  כן כן גם גברים- באופן מפתיע יש להם תפקיד כאן- אני הוכחה לכך:)

 43. ש הגיב:

  יאו מה זה חפרת אבל?! חצי מזה לא קראתי! את מי זה מעניין מה את חושבת על הקמפיין?
  לא אהבת? שבי בבית ספרי לחברות שלך ! אל תכתסי סטטוסים!
  רק אין צורך להכליל ולקלל קבוצה של אנשים שמשתפת פעולה! אני יכולה להצביע על המון דברים אחרים בעולם ומדינה הזו שהם טיפשיים ולא הגיוניים שאפשר לדבר עליהם ולעורר גם קצת מודעות ולא על איזה קמפיין לא אהבת! מקווה מאוד שאת קוראת את זה ומפנימה! כי זה חשוב!

 44. יהלי הגיב:

  סתם חבורת אנשים שאין להם אומץ לכתוב כזה סטטוס ומתערמים על אחרים אבל איך שקמפין כזה מגיע לחדשות פתאום ואו! כולם השתתפו ולקחו חלק!

 45. שירלי הגיב:

  מאד מסכימה ולכן – הקדשתי את הסטטוס שלי בדיוק למה שכתבת-
  "נשים, לכו להיבדק. אל 'תאהבו את זה על השולחן', ולא על הכסא, ולא על מכונת הכביסה. פשוט, לכו להיבדק.." בצירוף עם הלינק לכתבה הזו.

  • גם אני למדתי מגדר ופילוסופיה הגיב:

   לא חכמה לכתוב כזה סטטוס *אחרי* שכבר נעשתה החשיפה, וההקשר לקמפיין ברור. אם היית כותבת רק "נשים, לכו להבדק!" לא היית מעוררת חצי מהתהודה שהתעוררה עכשיו בעניין. ובטח שלא היית מעוררת עניין רב בקרב אוכלוסיית הגברים, שהסברתי בתגובה שלי למעלה בדיוק מדוע היא חשובה, ועוד מישהי בשם "אורית" נתנה דוגמא מאוד טובה לכך מהחיים האישיים שלה.

   • רונית הגיב:

    אולי אם את היית כותבת "לכי להיבדק" זה לא היה יוצר באזז.
    אבל אם מליוני נשים היו עושות את זה אז ודאי שכן.
    ואפשר גם לייצר פרובוקציה בצורות קשורות יותר, שאינן קשורות לסקס.
    אילו כל הנשים היו כותבות
    "עשיתי בדיקת שד. ללא הבדיקה הייתי היום כבר מתה"
    עוד סטטוס סר טעם פרובוקטיבי שאינו קשור לסקס, כי אם למוות, סרטן ושדיים.
    לא היה עושה באזזזז?
    או אילו כל אשה היתה כותבת, באותו היום
    את שמות כל הנשים שהיא מכירה שחלו בסרטן שד (לי יש שלוש, ולך?)
    זה לא היה מייצר מודעות????
    התגובות של נשים כאן מוכיחות בדיוק את מה שראומה אומרת. עצוב. עלוב.

 46. אלון הגיב:

  בסופו של דבר להשתמש במיניות זה בעייתי וגורר התייחסות סטריאוטיפית (וכן, מנציח חשיבה סטריאוטיפית). חוץ מזה, תסלחו לי אבל "לעבוד על הגברים", "לראות איך זה מטריף גברים" זה סקסיסטי. אהבתי שאמרת שזה מכליל. אני בכלל לא אהבתי את הכותרות האלה ובכלל לא אהבתי לראות תגובות להן.
  מצד שני להימנע מדיבור על מיניות, אפילו זולה, זה מגבלה על החופש שכל אישה זכאית לו ואם היא לא רוצה אז שלא תפרסם את הסטטוס.
  מצד שלישי מבחינתי כל זה גובר בהטרדה מינית מקוונת. אם אני אכתוב בפייסבוק "אני אוהב לשים אותו בפה של חברה שלי" ואתכוון לאוכל שאני אוהב לבשל לה, אז אני בטוח שהתגובות לא יהיו משעשעות.

  מה לעשות – שעושים קטעים של "נשים" נגד "גברים" – אז מישהו יתעצבן. מפרסמי הקמפיין רצו לשחק באש וליצור פרובוקציה ואכן הצליחו.
  לפחות זה למטרה שהיא לא מפגרת.

  • איתי קנדר הגיב:

   מעניין שהפעם מרבית הגברים ברשימה שלי הם אלו שלעגו ליוזמה הזו. אנחנו באמת לא נהנים מהמשחק הזה באהבה שלנו לנשים. אישית אני לא מבין למה עירבו אותי במשחק הפיתוי העקר הזה, ועוד כשמטרה הייתה לידע אותי לגבי חשיבותה של ממוגרפיה.

 47. נוגה הגיב:

  צודקת ב100 אחוז , כל הכבוד

 48. טל הגיב:

  מאמר מצוין, רהוט וענייני, שנוגע בהרבה נקודות אקטואליות וכאובות.

  במיוחד חשובים הדברים שכתבת על שיתוף הפעולה של נשים עם דרך החשיבה ההגמונית הסקסיסטית, אם מתוך הפנמה של הדיכוי ואם מתוך שכנוע שאין מה לעשות וככה העולם עובד, ואם משלל סיבות אחרות. אנחנו יורות לעצמנו ברגל יום-יום, שעה-שעה, וזה עצוב.

  ולגבי טכניקות פרסום, כשאנחנו ממשיכות/ים להשתמש בסקס בשביל למשוך תשומת לב, אנחנו מנציחות את הרעיון ש"סקס מוכר", שמעורר שאלות שרבות מאיתנו שוכחות לשאול, כמו "האם *רק* סקס מוכר?" וכמובן "למי הוא מוכר?". מסכימה לגמרי עם התובנות שלך בנושא הזה וסביב הנושא הזה.

  ועכשיו סיקרנת אותי ואני הולכת לבדוק את שאר הפוסטים בבלוג 🙂

 49. פינגבאק: הסבר, לא שלי, על למה הסטטוסים הרמזניים של הנשים בפייזבוק הם טעות « תקריב

 50. M הגיב:

  אני לא יודעת אם שמת לב לזה, אבל הסטטוסים של כל משתפות הפעולה יצרו כאן שיחה ערה בנושא סרטן השד, שמעבר למספר פרסומות פריים טיים בתקופה זו לא זכה ליותר מידיי תשומת לב.
  אז צאי מהסרט שלך שאנחנו משפילות את עצמנו בזה כשאנו בוחרות "לגרות גברים" ותתחילי להבין שהיה כאן משהו שהעלה את צרוף המילים "סרטן השד" על שפתיהם של אנשים רבים. ובצורה זו אוליי, רק אוליי, זה גרם למישהי לחשוב "וואלה, אולי כדאי שאבדק". ואם כן – עבודתנו נעשה.

 51. chellig הגיב:

  שאפו –

  הרשתי לעצמי הפניה מהבלוג שלי לכאן – http://wp.me/pSDxG-hM8

 52. שמי כשם סבתא הגיב:

  העובדה היא לא שנשים שטחיות מדי בשביל להעביר מסרים בלי גירוי מיני, אלא שגברים לא מפנים את תשומת הלב כשמדברים אליהם לעניין.

 53. פילוסוף הגיב:

  אני חושב שראומה צריכה לקנות הונדה.
  מה קשור עכשיו?
  ובכן, לדעתי יש קשר בין קניית הונדה לסרטן השד בדיוק כמו בין השורות בפייס בוק לסרטן השד.
  נתחיל בזה שאני מסכים עם ראומה בכך שגם לדעתי אין שום קשר בין הסטטוסים המוזרים האלו בפייסבוק לבין סרטן השד או כל סרטן למעשה.עם זאת, אני לא מסכים שמה שנעשה הוא לא יעיל או מטופש, או יותר נכון מעוניין להאיר את תשומת הלב של ראומה לעובדה שאולי חמקה ממנה.
  מה לדעתך ההבדל בין למכור מכוניות הונדה לבין השגת מודעות לסרטן השד? במבט ראשון אולי כלום, במבט שני אולי הכל….
  בשני המקרים אתה חייב להשיג פרסום ושכנוע. להעביר את המסר זה לא פשוט… כמה פעמים "נקרע" לנו הלב כששמענו את התשדירים של הרשות למלחמה בתאונות הדרכים? כמה פעמים מתנו מפחד כשאיימו עלינו שנאבד את הילד שישתה וינהג (ואז נתנו את הרכב), שנמות מסרטן ריאות יחד עם כל הסביבה (ואז הדלקנו סיגריה) ועוד ועוד. כך, מסתבר שאנשים מפתחים אדישות בקלות והכי קל לפתח אדישות לרגשות שאנחנו מפחדים מהם כמו פחד, כאב, וצער. לכן, לפרסם מודעות באמצעי מתחכם כמו שורות שלכאורה אין בינן לבין סרטן דבר משותף מלבד העובדה שרק נשים כותבות אותן ורק ביום מסוים זה אולי לא רעיון כזה גרוע.
  ומה לגבי שכנוע? ובכן הידעת.. הונדה היא המכונית הכי נמכרת בישראל… מכל הדברים שיכלו לכתוב עליה, זה מה שמצויין בכל הפרסומות. האם זה מה שיגרום לי לקנות הונדה? הרי כל אדם בעל הגיון בריא מבין שעובדים עליו פה בעליל! לא כתוב כלום על המהירות, איכות, מושבים, חלונות חשמל, תצרוכת דלק, זיהום לסביבה ומה לא.. מה קשור עכשיו מכירות? התעצבנתי וקניתי הונדה.
   
  בקיצור, אם אנחנו רוצים לפרסם מודעות לסרטן השד בציבור הנשים צריך להתחשב במאפיינים האלו לפחות:
  1. פקטור האדישות – לכולנו נורא אכפת…. כשזה קורה לנו. עד אז אנחנו מתעלמים ומדחיקים ומרחמים ואומרים לנו זה לא יקרה או פשוט מתעלמים מהפחד אז להפחיד נשים בטח לא יעזור.
  2. למכור מודעות זה כמו למכור כל דבר אחר וצריך להתחשב בכך שבישראל מליוני נשים שכל אחת באה מרקע אחר, אוהבת דברים אחרים, בעלת מחשבה שונה ולפעמים חדשנות לא מזיקה (כל עוד מבינים על מה מדובר בסופו של דבר).

  לסיכום, הכל עניין של טעם. אם עושים ניסיון להעביר את המסר לגבי סרטן השד או סרטן האשכים (גם אנחנו סובלים את יודעת…) או איידס באמצעות דוגמאות לא קשורות יש כאלו שיאהבו ויש כאלו שישרפו חזיות בצומת כי זה סקסיסטי, הבעיה היא שגם אלו וגם אלו עלולות לחלות בסרטן השד ולכן המדד הטוב ביותר הוא כמה מהן הלכו להיבדק או חשבו על זה ולא כמה השוביניזם הגברי ניצח.

  קני הונדה ראומה… וסעי לקופת חולים כללית לעשות בדיקה.

 54. איתי קנדר הגיב:

  צודקת לגמרי. האלטרנטיבה לקמפיין הזה היא פשוטה… לפנות אל נשים ולשאול אותן אם הן יודעות על הסכנה של סרטן השד, ואם הן אומרות לא — ליידע אותן. אם את אישה, אפשר להוסיף 'אני הלכתי ובדקתי בX וזה היה לא נורא בכלל. אם את רוצה ללכת איתי להבדק בY בואי נקבע פגישה ביחד'… או כל וריאציה של זה. כולל מה שהצעת שנראה לי מאוד נכון — לבקש בסטטוס שחברותיך יבדקו.
  לא צריך להפוך את הזכרים לגורם המניע של הקמפיין, כי זו בעיקרה סוגיה חברתית-בריאותית נשית.
  אין שום סיבה לעשות את כל העניין למיני. למרות שהמחלה מתקיימת בעיקר בציצים, היא לא קשורה למין.
  יש משהו חולני לדעתי באירוטיזציה של המחלה הזו. נשים עוברות כריתת שד, לפעמים נפטרות מעול העולם הזה בגלל סרטן השד…
  לא אומר שצריך להיות מרובע לגבי זה, וגם במחיר שהעניין ישאר לא פופולארי….
  אבל לדעתי הצורה שבה הקמפיין הזה בנויה פשוט ביזארית, מינית שלא לצורך (ואני לא פוסט-זיונים, פשוט זה לא קשור)… וכן, מגכיחה נשים.

 55. גם אני למדתי מגדר ופילוסופיה הגיב:

  like! 🙂

 56. אורטל הגיב:

  קראתי, אהבתי (את הרוב), ולכן פורסם כקישור בפייסבוק שלי!

 57. גפן הגיב:

  את מצויינת, תודה

 58. DeminBlack הגיב:

  קראתי את הכתבה שלך בראש פתוח, אך איני מסכימה עם חלק ממה שנאמר. לפי דעתי, למרות שבהחלט ניתן לומר כי הטיזינג אל המין הגברי הוא לא נכון, את בחרת להתעלם מהעובדה שבנות, קיבלו הודעה שהזכירה להן דבר מאוד חשוב, סרטן השד.
  אני כותבת לך, מכיוון שאני כבר שנתיים מתעסקת בנושא הזה, למרות שאני רק בת 18.
  וכן, גם אני וחברותי העלנו את הסטטוס בתור המשחק שהוא, אבל אני מבטיחה לך, שכשהבנים באו ושאלו אותנו, לא היססתי לספר את סיפורי, כי יש אנשים שזה יותר מסתם משחק בעינייהם.
  בתור מישהי שמשתייכת לקבוצה של בנות בגיל העשרה, אני יודעת עד כמה זה משפיע. בגיל שלנו אנחנו עוד רחוקות ברובנו, מהמחלה עצמה (אלא אם מישהי/מישהו ממשפחתנו חלה/חלתה- עוד פן שאינך צודקת, גם גברים יכולים לחלות בסרטן השד, והם גם צריכים להבין את הנגישות של המחלה) ואפילו אני, שנמצאת בקבוצת סיכון גבוהה לחלות במחלה (אמי וסבתי חלו, ולכן מגיל 30 אני אתחייב להיות במעקב) איני חושבת שהדבר היה מיותר. בנות צעירות כמוני נחשפות לסיפור מדרך שונה, בתור משחק. כי מה לעשות, בגיל הזה החיים הם סוג של משחק, והמחלה עוד רחוקה. לפי דעתי הדרך הזו להזכיר את צילו של הסרטן, שמאיים על אחת מכל שמונה נשים בישראל, זו דרך לגיטימית. ואני עוד אוסיף, כי המודעות לסוג הסרטן הזה היא חשובה, וכי בעיני הדרך שבו הוא הועבר לגיטימית למדי.
  אולי אני עדיין צעירה מכדי להיכנס לשיחה על הפמיניזם, והרחבתך בנושא ברשומה שלך, אך אני בהחלט מבינה כי טעית כשאמרת שהדרך הזו אינה נכונה. שכן, גם אני וחברותי נגדל יום אחד, ובעזרת הסטטיסטיקות, אנחנו נדע כי אנחנו בסיכון. אז לאלו שיעברו עוד שנים עד היום שבו הן באמת תצטרכנה ללכת להיבדק, החודש הזה, המשחק הזה, שמגיע פעם בשנה, אולי הוא לא רעיון כל כך רע. כי בכל זאת, אנחנו לא אטומות למה שקורה מסבביב, והחודש הזה מלא באקטיביות מצד כל מני עמותות למינייהן, שמספקות לנו מידע על אופי המחלה.
  בעזרת הסטטוסים (ועוד הרבה דברים..) המטרה הושגה,
  המודעות גדלה.

  • רונית הגיב:

   ל DeminBlack
   קודם כל נדמה לי שאם אמך וסבתך חלו את צריכה להיות במעקב מגיל 21, כמו כל אשה בלי היסטוריה משפחתית.
   שנית, לענייננו: נניח שזה מעלה מודעות. האם לא היית סבורה שסטטוס של כל הנשים שנוגע בעניין עצמו היה מעלה יותר את המודעות?
   הציצי, שלא תיפגעי?
   אני אוהבת את החיים שלי ולכן אוהבת את הציצים שלי?
   או אפילו אילו כתבת, בפשטות: אמא שלי וסבתא שלי חלו בסרטן השד. אולי גם אני אחלה יום אחד. אולי גם את. בדיקה אחת לחצי שנה מצילה ממוות: קבעי תור לבדיקה – עכשיו.
   לא נראה לך שזה היה מועיל יותר??
   מדוע צריך לקשור מודעות לנושא חשוב כל כך ומושתק יחסית עם משהו שקשור בכלל לסקס? ועם משהו, שכמו שכותבת ראומה, משפיל נשים ביחסו אלינו את כל מה שכתבה??
   הרי הכח הוא בכמות, במקרה הזה. כלומר מה היה קורה אילו כל הסטטוסים של כל הנשים היו מתחלפים בבת אחת לאותה שורה.
   אז מדוע לא לחשוב על משהו אחר?
   גם זה היה יוצר באזזזז, לא?

   • DeminBlack הגיב:

    דבר ראשון ממה שראיתי לאחרונה, וממה שאמי התיעצה עם הרופאים שטיפלו בה בזמנו, הם טוענים שאין צורך לחשוב על זה לעוד שנים. ובעוד שנים הם התכוונו מגיל 30, מאחר והגן הגנטי לא נמצא. בשום מקום לא הזכירו על תחילת המעקב לפני הגיל הזה.
    וכמו שאחרים כבר כתבו, הסטטוסים עבדו. כמו בשנה שעברה, זה עורר בלבול רב והגיע לרמות גלובאליות (וכן, גם שנה שעברה היה באזז דבילי על אותו עניין). ומה לעשות, זה פועל. זה מגיעה לכולן. אחד שאל אותי, למה אני חושבת שאין דרך אחרת, יותר טובה לעשות את זה. עניתי לו שיש, העמותות לסרטן ושאר אגודות הכריזו בשל כך על חודש המודעות. הם כבר פועלים למען העלת המודעות. הדרך שלפיכן נראית קונבנציונאלית כבר בשיאה, אז מה כל האטרף על עוד דרך, שבעינכן נראית פרובוקטיבית, אך לקבוצה דמוגרפית ששונה מכן, זה נראה לגיטימי ביותר. כי בין אם את צודקת, גם עד גיל 21 יש לנו עוד זמן. ובין אם לאו, פשוט נצטרך לשים לב לאיזו שיטה הרוב מגיב. ואם את לא הגבת אז כל הכבוד. את מוזמנת לקרא לעצמך אישה בעלת ערכים, או אישה אחת יותר מכולן, כי לא שמת סטטוס מגרה. זה מה שיעשה לך את ההבדל?
    אין מה לעשות, סקס מושך. גם צעירים. גם נשים צעירות (או ילדות, במקרה אחר) כי היום בחברה שלנו, גם ילדים כבר יודעים מה קורה מסביבם. אז כן, יש את הדרך היותר שמרנית, שכבר פועל ביעילות למדי, אך זו הייתה דרך מצויינת למשוך את תשומת הלב של הדורות הבאים. כי לפי מה שאני שמעתי על סרטן השד בשנתיים האחרונות, זה עוד רחוק.

 59. ענית הגיב:

  ציטוט של תגובה שלי למי שהעלה את הלינק לפוסט שלך אצלי בקיר הפייסבוק

  בוריס, אפשר להגיב ככה כמו הלוחמת נגד הנשים שכתבה את זה ואפשר להבין שקמפיין, שמבוסס על טיזינג שאינו דווקא קשור ישירות לדבר אותו רוצים לפרסם ומצליח, אינו פחות טוב מכל קמפיין אחר. אין פרסום רע, או שגוי, יש פרסום, ואם המוני משתמשי הפיסבוק , גברים ונשים, שמים לב כרגע לכך שזה חודש המודעות לסרטן, ומדברים על זה וזה עלה להם בראש בגלל הסטטוסים הללו, ולא כי ראו קמפיין בטלוויזיה או כתבה ברשת שדילגו עליה מחוסר עניין ועברו לכתבה על כדורגל. אז הקמפיין הזה עשה את שלו ובגדול!

 60. פוסט מצויין.
  ככה אני אוהבת את זה. יצירתי, חזק, מביא למודעות ומניע לפעולה.
  http://www.facebook.com/album.php?aid=544662&id=227811220382

 61. אלון הגיב:

  תופעה טיפשית וסקסיסטית-למחצה (הן מהצד של הנשים והן מהצד של הגברים) עם מטרות חיוביות ומכובדות. כמו שתבוא חשפנית ותציע לעשות ריקוד חיק אירוטי בשידור חי לגבר (או אישה) שיציעו הכי הרבה כסף והמטרה תהיה לתרום לילדים של איפושלאיהיה. זכותה המלאה… יאדה יאדה… בסופו של דבר מנציח את הבעיה… יאדה יאדה… למטרה טובה.
  נאלץ להסתדר עם הכפילות.

 62. אחת שלא מודאגת מתודעה כוזבת הגיב:

  מסכימה שיח יוצר מודעת
  אפשר להירגע מהלחץ התמידי של איך אנחנו נתפסות ומה זה אומר עלינו
  ואפשר פשוט להרגיש מספיק חזקה כדי לא לפחד להיתפס אחרת
  שום תודעה כוזבת….
  חשיפה היא חשיפה

 63. סתיו הגיב:

  איזו הגזמה. עובדה שהמודעות כן הוגברה לקמפיין. לא צריך להתחסד, מדובר ברעיון שאמור לגרום לנשים להרגיש מאוחדות ביניהן. ידוע שברגע שהופכים שתי קבוצות למובחנות המודעות התוך קבוצתית גדלה- זה אפקט די מוכר מפסיכולוגיה חברתית. כשאומרים לנשים לא להגיד לגברים ומנגד יוצרים סקרנות מוגברת לגברים זה יוצר מצב של אקסקלוסיביות בתוך קבוצת הנשים. הן יודעות משהו שהגברים לא יודעים.
  אכן פרובוקציה אבל מכאן ועד להסיק על כך שזה מבזה נשים? שכל אישה תחליט לעצמה.

 64. יובל הגיב:

  יקירתי,

  בזכות המאבק הפמיניסטי שלכן, צר לי לבשר לך שהיום המון ואני מתכוון לזה – המון – גברים חושבים שנשים לא צריכות סקס וזה בכלל לא מעניין אותם . הרושם שיש להרבה גברים הוא שהגברים שכן מצליחים עם נשים, הם גברים בעלי כוחות משיכה מיוחדים, ויכולות כיבוש מיוחדות של נשים. ולכן בעצם גברים צריכים נשים הרבה יותר מנשים צריכות גברים.

  צר לי שזה הגיע למצב כזה. אנחנו צריכים אחד את השניה. אנחנו צריכים אתכן, ואתן צריכות אותנו באותה מידה. לומר לך את האמת אני שמח על הפוסט שלך, כי הוא דוקא מאשש לגברים, שנשים באמת צריכות אותנו. כי המשקפיים דרכם את רואה את העולם, הן של עולם בו הנשים נועדו לשרת את הגברים. בעצם בפוסט שלך את מנציחה בדיוק את מה שאת מנסה לעקור, מתוך השקפת העולם שלך.

  אני ממליץ לך, שתחליפי את המשקפיים דרכם את רואה את העולם. אנחנו בעולם שווה, בו אנחנו צריכים אתכן ואתן צריכות אותנו, אנחנו שווים בזכויות, אבל אנחנו גם שונים. מאד שונים. הביולוגיה שלנו שונה, ולכן גם השאיפות שלנו שונות. היום כל אישה יכולה להגיע לכל מקום שהיא רוצה. ולעשות כל מה שהיא רוצה. אז מספיק עם המהפכה הפמיניסטית הזו. היא כבר נגמרה. ניצחתן. עכשיו זה הזמן לשחרר, ולתת לנשים שרוצות שהגיע רחוק, לעשות את שלהן. ככל שאתן מנסות להחיות יותר את המהפכה הזו, אתן רק מעוותות את תפיסת העולם של הרבה נשים וגברים, ומנציחות אמיתות שהן לא נכונות.

  ובנימה אופטימית זו, כן, אנחנו גם חיות מיניות, וכן זה גם כיף לפלרטט , מי את שתחליטי לנשים מה לפרסם או לא לפרסם בסטטוס שלהן?

  • איתי קנדר הגיב:

   תעשי לי טובה, ותרד מהעסק הזה של לזבל בשכל על מה שאתה חושב שהיא התנועה הפמיניסטית. אין לך חצי מושג על מה אתה מדבר ורואים.

  • דנה הגיב:

   זה מה שאני אומרת כל הזמן…

   • רונית הגיב:

    והנה הגיעו הגברים והשיחה מתנהלת על סקס ולא, נניח, על סרטן השד.
    זוכר שבגלל זה אנחנו פה?
    אה לא, אתה בטוח שכולנו פה כי אנחנו רוצות סקס.
    אז תקשיב לי מותק, שכנראה נשוי יותר מדי זמן. נשים אוהבות סקס ונהנות מסקס, אפילו פמיניסטיות! אפילו אשכנזיות!! פולניות גם!!
    אבל סקס לא צריך להיות מקושר אלינו תמיד, ולא צריך להיות מקושר להכל, תמיד.
    למרות שהמרחק בין ציצים לסקס נראה קטן, אני מוצאת שסרטן אינו דבר סקסי במיוחד. אני רוצה לשמור על הציצים שלי בשבילי, בשביל הגוף שלי, החיים שלי והבריאות שלי, אולי אפילו בשביל התינוק שארצה יום אחד להניק. וגם בשביל סקס, אבל לא ממש.
    אין שום דבר סקסי בסרטן, ולכן הקמפיין הזה דוחה. וביננו? גם אתה

   • יובל הגיב:

    מה את אומרת כל הזמן?

   • יובל הגיב:

    אני מגיב לדנה, כי משום מה אין לי קישור כדי להגיב לרונית. אבל התגובה הנל מיועדת לרונית:

    את תמיד מכלילה אנשים בלי בכלל להכיר אותם? ובלי לרדת לעומק העובדות?

    לגבי "אה לא, אתה בטוח שכולנו פה כי אנחנו רוצות סקס" קראת בכלל את מה שכתבתי?? כי נראה לי שלא.

    רק שתדעי שאני גם לא נשוי.
    בתגובה שלך בדיוק עשית את מה שאתן מאשימות אותנו בו. למה את חושבת שכל הגברים כל הזמן חושבים על סקס??? אני לא, אז צאי מהסרט שלך.

    אני לא מבין בכלל למה תקפת אותי ברשעות כזאת?
    זה היה מאד מאד פוגע ומעליב. את בכלל לא מכירה אותי.
    וחבל שאת לא יכולה לנהל דיון בטונים שהם קצת יותר רגועים

    וכן, סקס מוכר וכבר כתבו את זה לפני. ואם בחורה אחת תלך להיבדק בזמן בזכות הקמפיין הזה, רק בשביל זה זה שווה את זה.
    ואם לא מתאים לך אז פשוט אל תצטרפי אליו.

    אה.. ומישהי שמאד מאד יקרה לליבי, עוברת עכשיו כימותרפיה, כי יש לה סרטן השד שלא גילו בזמן.

    חבל שאת חושבת שאני דוחה. התגובה שלך דוחה, מאד.

   • יובל הגיב:

    עוד משהו לגברת רונית,

    אני למדתי כמה דברים בחיים. ואחד מהם, שעם עובדות לא מתווכים. וכפי שאת רואה הקמפיין הזה עובד, אז תפסיקי ליילל.
    ואם את באמת חושבת שהקמפיין הזה דוחה, ויש לך דרך יותר טובה להעלות את המודעות של הנשים לנושא. אז אל תשבי בצד. הכי קל זה לעמוד מהצד ולקנטר למה ככה וככה זה לא טוב. תעשי מעשה! תצטרפי לאגודה למלחמה בסרטן, תביעי את קולך, תציעי קמפיינים משלך! ואולי גם תצילי כמה חיים בדרך! לבזבז את זמנך בתלונות בבלוגים בטוח שלא יביא אותך לשם.

   • רונית הגיב:

    ליובל
    באמת כתבתי בוטה ואני מתנצלת. מאד הסעירו אותי הדעות פה.
    באשר לתהייתך – אני לא מייללת, הצעתי שלל סטטוסים פרובוקטיביים שיכלו ליצוא אותו הבאזז בצורה שפחות קשורה לסקס:
    למשל
    כל אשה כותבת ביום מסוים שמות של נשים שהיא מכירה שחלו בסרטן השד.
    אילו נשים ראו ביום אחד כל כך הרבה שמות שהן מכירות? זה בעיני היה מניע לפעולה.
    וכשאומרים העלאת המודעות אנחנו מדברות על מניע לפעולה, בדיקה פשוטה.
    ה"משחק" הזה כל כך בורגני ואמריקאי מיסודו, מוריד נשים לרמה של ילדות מתבגרות ש"עובדות על הבנים" ורומזות לסקס.
    ומה נגיד על הטרדות מיניות? גם זה בשביל הפאן? כמו שכתבו לי חברות?
    כלומר, אם מחר יכתוב לי חבר על הקיר "עכשיו אני יודע איך את אוהבת את זה" מה אוכל לומר לו? והאם זה ייחשב הטרדה?
    הרי באקט הזה יש הזמנה להטרדה מינית כי יש פה הפיכה של חשיפה עצמית לסוג של בדיחה.
    ועוד, יש פה משהו שנותן לנשים הרגשה שהן פרועות ומתגרות, כשאף אחת לא היתה באמת כותבת על הרגליה המיניים סתם כל לפני כל העולם. אבל בגלל שאנחנו עושות את זה יחד, אז מותר. זה מאד ילדותי בעיני.
    לצורך הפרובוקציה כתבתי בסטטוס שלי "אני אוהבת את הידיים של ד"ר מושי על הציצים שלי. אחת לחצי שנה."
    פרובוקטיבי מספיק? קשור לסרטן השד?
    ועוד שאלה היתפותטית:
    מה היו התגובות לקמפיין ל"העלאת המודעות" לסרטן הערמונית, נניח, אילו גברים היו כותבים משהו דומה, נגיד, על המכונית שלהם:
    אני אוהב לסחוט אותה עד קצה היכולת שלה
    אני אוהב לשמוע אותה נוהמת כשאני בתוכה
    ועוד כיד הדמיון הטובה
    גם אז כולם היו חושבים שזה פאן? ושאנחנו כבדות?
    כאילו הדבר הכי גרוע שאפשר להאשים בו אשה זה שהיא כבדה (אה לא, אולי שהיא לא אוהבת סקס, כלומר פולניה)
    זה אותו הדבר בעיני
    וכשאומרים שסקס מוכר זה לא סתם סקס. זה בדרך כלל החפצה של נשים וחשיפתן כמחכות לסקס תמיד. הייתי מצרפת לינקים לכמה מצגות והרצאות אבל אין זמן. בוקר יום ראשון. תודה וביי

  • דנה הגיב:

   יובל, התכוונתי לחלק הזה שכתבת : "כי המשקפיים דרכם את רואה את העולם, הן של עולם בו הנשים נועדו לשרת את הגברים. בעצם בפוסט שלך את מנציחה בדיוק את מה שאת מנסה לעקור, מתוך השקפת העולם שלך.

   אני ממליץ לך, שתחליפי את המשקפיים דרכם את רואה את העולם. אנחנו בעולם שווה, בו אנחנו צריכים אתכן ואתן צריכות אותנו, אנחנו שווים בזכויות, אבל אנחנו גם שונים. מאד שונים. הביולוגיה שלנו שונה, ולכן גם השאיפות שלנו שונות. היום כל אישה יכולה להגיע לכל מקום שהיא רוצה. ולעשות כל מה שהיא רוצה. אז מספיק עם המהפכה הפמיניסטית הזו. היא כבר נגמרה. ניצחתן. עכשיו זה הזמן לשחרר, ולתת לנשים שרוצות שהגיע רחוק, לעשות את שלהן. ככל שאתן מנסות להחיות יותר את המהפכה הזו, אתן רק מעוותות את תפיסת העולם של הרבה נשים וגברים, ומנציחות אמיתות שהן לא נכונות."
   אם תראה את תגובותיי הקודמות, זו דעתי המדויקת. מסכימה לגמרי.

 65. איתי קנדר הגיב:

  הקמפיין הזה הוא כמו קמפיין של אנשים ממוצא אפריקאי ברחבי העולם, שביום בשנה מתלבשים כמו coons* ורוקדים ככה ברחובות, כדי שהמדינות העשירות ימחקו את החובות של אפריקה.
  גם אם זה עובד, זה דפוק מהתחת שזו הדרך שבה זה עובד.

  * http://tinyurl.com/5aesxz

 66. מיכל הגיב:

  מסכימה כל כך. הגעיל אותי מהרגע הראשון

 67. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  תנוחי

 68. מייקי הגיב:

  לא עברתי על כל התגובות, ויש סיכוי שמישהו רשם את זה, אך ארשום בכל זאת – הכתבה בבלוג הזה, והסיבה שאני בכלל טורח להגיב, זה המשמעות של הקמפיין… לגרום לנו לדבר על זה. כך שלא ממש משנה אם הדרך נכונה או לא.. עצם העובדה שזה גורם להסכמה ואי הסכמה, בנושא רגיש, ויצר דיונים נרחבים בנידון, הקמפיין השיג את מטרתו.

  Cheers!

 69. אישה הגיב:

  טוב, דבר ראשון חפרת את המוח החוצה!!
  את ככ טועה שזה מחריד.
  במקום להתעסק במה שזה לא מעיל תחשבי אולי מה זה כן יכול לעשות.|
  להגדיל מודעות.
  לעורר מחשבה.
  ובשביל השעשוע זה גם מסקרן אנשים שלא מכירים.
  אז מה יש!.
  אולי את זאת שצריכה להבדק.
  רב תודות

 70. אני על הכסא הגיב:

  את אחת הנשים המרגיזות ביותר שפגשתי לאחרונה.
  כלומר, הטענות האלה שלך מרגיזות. לא את, כי אני לא מכירה אותך.

  1. הקמפיין הזה עשה *בדיוק* מה שהוא היה צריך לעשות. תראי לי מישהו שהיה מדבר על סרטן השד בחודש המודעות לסרטן השד לפני הקמפיין הזה (וזה שלפניו בינואר). כלומר, מלבד אלו שמקרינים את הסרט הורוד על עזריאלי.
  2. לא שאני מניחה שטרחת לקרוא, אבל אם תשימי לב לתגובות של כל החברות של שכן כתבו איפה הן אוהבות, תראי דווקא שתוך כדי הסבר אחת לשנייה, הרבה מידע דווקא כן נמסר.
  אני, לצורך הדוגמא, למדתי שעכשיו קופות החולים מאפשרות לנו לקבוע תור לכירורג בלי הרבה המתנה ובלי הרבה עניינים.
  מחר בבוקר אקבע לעצמי תור, אם כבר מדברים על זה.

  אחרי כל כך הרבה מקרים שבהם דיברו על חוסר שיתוף הפעולה שבין נשים, ואיך לעולם שום דבר לא יחזיק כשהוא מנוהל על ידי נשים, הנה מתפתח פה משהו שהוא בעייני יפה ומדהים ונוהל על ידי נשים בלבד – ומיד קוראים תגובות (לטעמי, אנטי קונפורמיסטיות לחלוטין, אגב, ולא מבוססות על הרגשה אמיתית) שליליות.

  הקמפיין הזה עבד בצורה מדהימה, כולם מתחילים לשאול ולעורר את הנושא. ותרצי או לא, תראי כמה תנועה זה הביא לך.

  תנסי להבא להתמקד בדברים שעושים רע לאנשים, ולא דברים שמטרתם טוב לנשים בנינו.

  וכמובן,
  רק בריאות

 71. פינגבאק: "אני אוהבת את זה על השולחן": על מה המהומה בפייסבוק? | חורים ברשת

 72. נעמה הגיב:

  היי, אחלה פוסט! כל הכבוד. מסכימה עם כל מה שאמרת.

 73. מיכל הגיב:

  ראומה, יקירה,
  there's no such thing as bad publicity
  לעורר עניין זה נפלא
  ואגב, גם פתיחות מינית היא דבר פמיניסטי, אולי הכי פמיניסטי והכי שורשי שיש לקדם בחברה שלנו, ואין שום דבר רע בזה שאומר שבא לי על השולחן, על אחת כמה וכמה כשזה למטרה טובה.

 74. רויטל הגיב:

  ליהי לא קובעת איזה קמפיין להעלות, היא משתמשת בכלים של חשיבה ביקורתית פמיניסטית ומסבירה למה הקמפיין הזה רע. זה לא הופך את ליהי למדכאת, אלא למשחררת.

  זה שאלפי נשים החליטו להפיץ את הקמפיין הזה, זה לא אומר שהוא נכון או חכם במיוחד, זה אומר שנשים רבות לא חשבו לעומק על המשמעויות הסמויות בקמפיין הזה.

  אם אתן רוצות להציל נשים ממוות, תכתבו, כמו שאני כתבתי בסטטוס שלי ובבלוג שלי: "גילוי מוקדם של סרטן השד יציל את החיים שלך. לכי להיבדק היום". זה חודש מודעות לסרטן השד. וגילוי מוקדם מציל חיים. שורת סטטוס לא תמנע סרטן, אבל היא תזכיר לכולנו שהחרא הזה תוקף אחת משמונה, אפילו אחת משבע נשים. זה כבר מזמן לא אחת מתשע.

  בתור אחת ששרדה את התופת של סרטן השד לפני שלוש שנים, ובתור פמיניסטית, אני חושבת שהקמפיין הזה מבחיל. וזה שאני חושבת שהוא מבחיל לא הופך אותי למדכאת, אלא הופך אותי לאישה עם דעה. ולנו, הנשים, יש את הזכות להתווכח על הקמפיין בזכות נשים שעבדו מאוד קשה ב-250 השנים האחרונות להזכיר לכולם/ן שנשים יכולות להביע דעה ולהצביע, והן לא רק כלי לשימוש של גברים; וכשאני נתקלת בקמפיין שמגלם בתוכו את הנצחת הדיכוי, אני מתקוממת. בדיוק כמו ליהי ונשים אחרות (וגם גברים, אגב).

 75. הדס הגיב:

  צר לי ראומה, אבל כל מה שהבלוג החביב והכתוב היטב יצר, הוא פרץ של ציניות מתחנחנת אצל נשים שעד לפני רגע נהנו ממשחק אידיוטי. אני לא מתכוונת להתווכח עם אף אחת מן הנקודות שלך, למרות שלדעתי את רדיקאלית עד כדי עיוורון חלקי. מה שאני רוצה לומר זה שבסופו של יום, את לא טובה מן הנשים שהגו את הקמפיין או ממליוני אלו ששתפו פעולה. הרי את לא עושה את מה שאת מצהירה לחשוב- את לא מפנה את תשומת לב קוראייך למידע החיוני. לו היית מצרפת לינק לאתר סרטן השד, לא הייתה לי ביקורת כלפייך. את זכאית לדעותייך. אבל לא עשית זאת. במקום יצאת למסע ציני וזועם שמצביע אצבע מאשימה אל כל הנשים שעד אז בהן צדק נהנו ממשחק. ואגב, התוצאה של מה שאת טוענת היא שדיבור על סקס על ידי נשים הופך אותנו מייד לאובייקט מיני ולדמויות פורנו. אז מה? ביקשנו את זה? תחשבי על מה שאת אומרת!
  ונקודה אחרונה. בכך שאת מגיבה לקמפיין את נעשית חלק ממנו ומהצלחתו, לכאן או לכאן.

  • לי הגיב:

   אבל היא כן עושה – היא הציעה סטטוס הרבה יותר טוב ורלוונטי במיוחד אחרי הקמפיין הזה, שבליווי אליו דווקא אולי כן יעבוד על כל הנשים והגברים שחשבו שהקמפיין ממש מטומטם.
   ומשחקים אידיוטיים יש בynet games, אפשר להנות מהם שם ולא בשם קמפיין לסרטן השד שאחרי זה מוציא אותנו ואת כל הפועלים למען מטרה, מפגרות.

   • אני על הכסא הגיב:

    סליחה, אבל הסטאטוס שהיא הציעה לעולם, אבל לעולם לא היה יוצר את השיחה שהקמפיין הנוכחי יצר. וזו עובדה

   • לי הגיב:

    בפעם ה-15 – כולנו מדברים ומתווכחים על הקמפיין, לא על סרטן השד.
    ובקיצור – אולי כולן מרגישות מאוד טוב עם עצמן שהן שיתפו פעולה ו"עשו משהו למען סרטן השד" – יודעות מה? יודעות למה בעצם כולנו תרמנו, גם אני וגם אתן? לפורטפוליו השמן של משרד הפרסום/הקופירייטר שהגה את זה, ולג'וב הבא שהוא/היא/הם יקבלו בזכות 'הקמפיין הסנסציוני' שהוא ידע להגות. לא ליותר גילויים מוקדמים של סרטן השד.

 76. אני אוהבת את זה מאד הגיב:

  אני לא מבינה למה את צריכה להיכנס לעניינים פמינסטיים ועל האישה הכנועה והמסכנה שתמיד צריכה לפתות גברים. כאילו למה את הופכת את זה לזה. זה בכלל לא קשור. הסטטוס הזה הוא טיזר , טיזר שמעורר עניין, ומה לעשות סקס הוא אחד הדברים שיותר מושכים אש בעולם הזה עדיין גם היום. אם זה היה לסרטן האשכים וגברים היו אלו שכותבים טיזרים זה גם היה נראה לי לגיטימי. כי המטרה היא פה להעלות את העניין, למשוך אש, לסקרן, להוביל לכתבות על זה, להוביל לפינה בחדשות על זה, להוביל בסופו של דבר לשצף של מידע על סרטן השד. לפני זה לא ידעתי בכלל שזה חודש המודעות לסרטן השד ואני בטוחה שהרבה נשים לא ידעו את זה. עכשיו יש דיון על זה , יש עניין, וכן זה גם יוביל לתוצאות, שנשים יתחילו לשמוע עוד פרטים וילכו לעשות בדיקות. ואם זה ככה אז המטרה מקדשת את האמצעים, שהם לא כאלה מזעזעים. לא צריך להפוך כל דבר בכוח לאישה המדוכאת והמנוצלת. את זו שמעלה את זה בצורה כזו במקום לדבר על מה שכל כך החליא אותך- כוח נשי

  • אני על הכסא הגיב:

   שאפו!

  • דנה הגיב:

   מחזקת את דברייך ומוסיפה- לא רק שמדובר בטיזר פשוט, אלא שהוא נוקט בעמדה הומוריסטית ופונה לנשים, לא מדובר בגברים שהפכו אותנו לאובייקט מיני נטו, אלא בשעשוע, בבדיחה הנועדה לעורר מודעות אצל גברים ונשים ואף מצליחה. וכמובן שזכות הבחירה להשתתף במשחק או לא שמורה לנשים, אין פה כפייה, אין פה ניצול. אני לא מדברת עלי באופן אישי כי הייתי מפרסמת בכל מקרה כי הנושא קרוב לליבי, אבל אם לא הייתי חווה את המחלה הזו באופן מסויים (אני עצמי לא חליתי מעולם אלא מישהי יקרה לי מאד ) לא בטוח שהייתי ממהרת להעלות סטטוס סטייל "חודש מודעות לסרטן השד לכו להיבדק" .למה? כי יש כל כך הרבה פרסומים כאלה, אחרי מספר פעמים פשוט ירדתי מזה. כמה סטטוסים אפשר לכתוב על סרטן, על גלעד שליט, על רעבים וכו'?
   והנה בא סטטוס מפתה, משעשע לשני המינים, ואיכשהו זה הופך למשהו רע.

 77. צחי רז הגיב:

  ליהי, תודה. אחלה פוסט- ניתוח מדוייק ואיכותי.

 78. מיצי הגיב:

  את כותבת יפה, אין ספק. אבל- עצם כתיבת הבלוג הזה, רק הוכחת כמה העניין הזה הצליח. עובדה –
  תראי כמה כתבת על זה, מה זה עורר אצלך. לטובה או לרעה. בכל מקרה זה עשה רעש וכולם מדברים על זה. כולם.

 79. יאיר הגיב:

  הקמפיין הזה מעורר באזז, סבבה. כבר מחר הבאזז הזה יופנה 90 מעלות ימינה, ונתחיל לראות כל מיני סוגים של ספין-אוף על הגימיק. תוך יומיים אף אחד לא יזכור שזה בכלל היה קשור לסרטן, וכשיתחילו פרסומות של ג' יפית שבהן היא תאמר "אני אוהבת את זה על השיש!!! — מה, את התיק? — לא מאיה, בשביל המשפחה שלי, רק קטשופ טבעי של סנו, קל לניקוי מהשיש, זה כדאי!" – כולנו נתחיל להקיא.

 80. dana* הגיב:

  וואו, וואו, וואו!
  ראומה, כתבת מדהים. מסכימה עם כל מילה.
  תודה!

 81. ענבר הגיב:

  תודה לך!
  את מרבית היום ביליתי בניסיון להסביר לכולם למה זה דבילי,
  נאבקתי בכך שלפחות החברות שלי לא יכתבו את הדבר הביזיוני הזה והשתתפו בסימפוזיון מעורר הרחמים הזה.
  כיף לדעת שאני לא האישה היחידה שחושבת כך
  ועוד יותר כיף לדעת שיש עוד נשים בעלות מנת משכל גבוהה מספיק בשביל להרהר לרגע לפני שהן לוחצות "לייק" רק כי כולם עושים כך.

 82. מריונטה הגיב:

  וואו.

  אני מצטערת מאוד,
  אבל אם לא שמת לב, גם את תשומת ליבך זה משך,
  זה היה כדי לעורר פרובוקצייה גם אצל הבנים וגם אצל הבנות,
  ובתוך ההתעניינות, והמתח,
  התשובה הנחרצת היא
  "לכו להיבדק"
  וזה עובד כי אף אחת לא יכולה לשכוח את כל הפרובוקצייה הזו,
  לרעה או לטובה, זה בלתי נשכח.
  כמו השמלת בשר של ליידי גהגה,
  אין דבר כזה פרסום רע, אם הוא כל כך טוב!

  אז תסלחי לי חמודה, את סתם באת בקטע של להתלונן ושכל הבכיינים אחרייך יבואו וישבחו את הכתיבה הנחרצת שלך,
  כל הכבוד, באמת.

  כי את יודעת מה?
  זה לא משנה, כל עוד את כותבת על זה, את רק מחזקת את המקפיין הסודי!
  והבלתי נשכח, לא משנה מה נאמר על זה עכשיו, הכול מחזק את המודעות,

  אז כל, הכבוד,
  לכולםםםםםם~~~

  (ואגב , גם אני כמו גדולה כתבתי את סטטוס האוהבת , זה אם את טוענת שאנחנו טיפשות, צאי מהסרט, כי אומנם אנחנו כתבנו סטטוס, את כתבת פוסט.
  מטומטמת.)

 83. שיר הגיב:

  אני אוהבת את זה בתיבת הספאם שלי

 84. חן הגיב:

  תודה לך על שליפת חוטי המחשבה החשובים האלו מראשך.
  חשוב שיבינו – דיון, מודעות ודעות חשובות מאוד.
  חבל שהדרך היחידה שלנו להגיע אחד לשני ולעורר מודעות בנושא כה חשוב –
  זו פרובוקציה שכזו, שעלולה גם בדרך לפגוע בחולות וחולים (כפי שראיתי שקרה).
  האם נהיינו כל כך אטומים? אנחנו צריכים רק כזה מאורע רדוד כדי שנדבר על זה?
  חבל. בואו פשוט נבדק ונייחל לבריאות.

 85. מירה-בל הגיב:

  השתתפתי בצעדה להגברת המודעות לסרטן השד, כתבתי על זה פוסט ואף הפצתי קישור בפייסבוק ובעוד מקומות.
  בהמשך, נעניתי לפנייה בהודעה הנ"ל שרצה בפייסבוק וכתבתי סטטוס חביב.
  נחשו מי משך יותר מלייקקות ותגובות (במיוחד במסרים אישיים)?
  נשים! – שהתייחסו ושלחו הודעות, כולל חברה שחלתה בסרטן והחלימה.
  ולאט לאט הרעיון שמאחורי הסטטוס הדבילי משהו הפך ליותר חשוב ורציני.
  ואז, גם שיתפתי את כולן בלינק לכתבה בנושא ב"לאשה" בשיתוף עם עמותת "אחת מתשע".
  מעז יצא מתוק

 86. מאיה מרגלית הגיב:

  היי הדס, זוכרת? י"ב7? ברשותך אגיב..

  יש כאן שני דיונים שונים לגמרי אך שזורים האחד בשני באופן כואב.

  האחד- איך מעלים את המודעות לסרטן השד, ובאופן כללי איך מגיעים לתודעת ההמון בעולם שטוף פרסום כשלנו. התשובה היא- כן, יורדים למקומות נמוכים. רק כך. אכן, הקמפיין הצליח מבחינה זו. בדיוק כשם שהצליח הקמפיין של "טי אן טי" עם הבנות הערומות והמיניות המבחילה. כמה נמוך, ככה מצליח. אז לכן, יוזמות הקמפיין למודעת סרטן השד- נחלתן הצלחה גדולה! עליתן יפה על נוסחת הפרסום. מאה נקודות, אין מה לדבר.

  הדיון השני- הוא על תופעה חברתית. בה אמנם זכויות רבות ניתנות לנו הנשים בעידן המודרני, כמעט כל האפשרויות פתוחות בפנינו, אך תודעת הדיכוי הנשי עדיין בנו. אם פעם הנשים היו כבולות למשק הבית אז היום אנו כבולות לתיק האיפור ולמשקלנו הנמדד בקפידה יום, יום. כבולות לרצון העז להיות יפה, מושכת. חפץ שכל גבר ירצה לרכוש.
  כן. תופעה בה תשוקתו של הגבר אלינו חשובה לנו יותר מתשוקתנו לכל דבר שהוא.

  המפגש הכואב בין הרצון לפרסם דבר מה לבין תופעות חברתיות המתעצמות מעצם הפרסום- הוא נגיף קשה בעידן שלנו. הוא סבוך מידי, תלותי מידי, עצוב מידי.
  אנחנו חיים במאה משוגעת, חסרת כיוון ומסוחררת.. בואו לפחות לא נתיימר לומר שאנחנו חיים בחברה נאורה, ובטח שפלירטוטים של נשים עם גברים הם מה שהופכים אותנו לכאלה…

  שנדע ימים טובים, אנחנו וילדי ילדינו ושכנינו

 87. עלמה הגיב:

  בחיי שכשההודעה הזו הגיעה לי למייל בפעם השלישית גם אני חשבתי לעצמי- נו שמישהו כבר יגיד להן שזה פאתטי. אני התעצלתי מידי לעשות את זה, אז תודה לך שעשית את זה בשם כולנו.
  עלמה

 88. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  בנות סתומות .. מה זה קשור לסרטן השד כל המשפטים שאתן רושמות בפייסבוק יה אבלות!!! פשוט לכו להיבדק….

  כל כך סתומות!!!

 89. נעמה הגיב:

  כל הכבוד!
  לא יכולתי להסכים יותר. העניין המוצג אכן לא חדש, ואכן מדכא ואף מצער מאוד מאוד.

 90. יאיר הגיב:

  יפה כתבת.
  קישור לכתבה כבר בסטאטוס שלי בפייסבוק

 91. Noelle הגיב:

  אז אני אדם תמים וכנראה לא ירדתי עד סוף הדברים…
  אבל,
  אם אנחנו באמת חופשיות, האם זה לא מיותר ומזיק לנבור כ"כ הרבה בכל זווית של כל מעשינו? אם אני שווה לכל אדם, לא אמור להיות לי איכפת איך גבר זה או אחר יסתכל על משהו שכתבתי, כל עוד זה כל יגרום למישהי מחברותי לחשוב שניה ואולי להבדק.

 92. מיכל ב.ס הגיב:

  מה קורה לנו אנשים?!?
  ואני כותבת אנשים ולא נשים, כי אני משתייכת למגדר הזה. וקצת עצוב לי.
  יציר בריאה כל כך נדיר. מושלם כמעט. אלמלא הצורך הבלתי נשלט להשתלח בכל מה
  שלא מתאים ותואם לדעותינו ולהלך הרוח שלנו.

  מה קורה לנו, שגורם לקבוצה של נשים, נבונות כולן (וקראתי את כל הדעות והתגובות)
  שבמקום לאחד כוחות אל מול נושא כה חשוב שעולה על סדר היום, אנו מוצאות עצמנו
  מתנגחות, תוקפות ומכפישות אחת את רעותה.

  הנושא הזה, אותה מודעות עצומה בחשיבותה למחלה כה נוראית שעלולה, חלילה לפגוע
  באישה, בלי הבדל של צבע עיניים, דעה פוליטית או המקום שבו היא אוהבת לעשות דבר
  זה או אחר לא היה עולה על הפרק, אלמלא פרובוקציה תורנית כזו או אחרת.
  אם אני צריכה לבחור לקחת חלק כאחת מעדר, כדי לגרום לנושא כה חשוב לעורר הדים,
  אז להיקרא בשם כזה או אחר לא ממש יגרום לי לחדול, או להימנע.

  אז סביר להניח שאותו מסע יח"צ שמסתובב בימים האחרונים ברשת יקבל את הספין שלו
  בדמות פרסומת של ג. יפית או בקטע נונסנס בתוכנית של שליין. אז מה??
  כמה הדים ומודעות יעורר אותו מסע?? כמה נשים עשויות להציל את חייהן עצמן אחרי שיעברו
  ברפרוף על הכתבות ברשת, או יתהו מה פשר אותן שורות סטטוס שצצות באתר החברתי
  האהוב עליהן ומצאו לנכון להיבדק בעצמן.

  אני את התור לרופאת הנשים שלי, קבעתי כבר ביום רביעי שעבר.

  ואגב, את התיק שלי אני מניחה על השידה בכניסה לבית. את הסקס שלי, אני הכי אוהבת במיטה!

  ושכולנו נהיה בריאים

  • יאיר הגיב:

   מיכל – מציע לך לחפש את המילה "אוהבות" ב http://youropenbook.org כדי לראות למה זה גרם.

   • מיכל ב.ס הגיב:

    יאיר – חיפשתי ומצאתי (ותודה על שרק חיזקת את כל שסברתי).
    מישהו חכם (אחד שכנראה לא חווה דבר כזה בעצמו) אמר פעם
    שאין כזה דבר פרסום רע. אבל אתה יודע מה…אולי יש בזה בכל זאת משהו.

    כל הפרובוקטורים, שיבושם להם. לקחת משחק מילים משעשע שמטרתו
    אחת היא – לעורר מודעות לטובת נושא כה חושב ומקיים חיים ולהפוך
    אותו ללעג וקלס (ואני המומה מהנשים שעשו זאת) אבל הם יתבגרו בסוף
    (אולי).
    עצם העובדה שאני ואתה מתמסרים בדעות…הקמפיין עשה את שלו.

    רק טוב יקירי

 93. ehudg הגיב:

  כתבת יפה מאוד.

 94. עמית הגיב:

  אני חושב, להבדיל מרוב האנשים שהגיבו כאן, שהפוסט שלך טרחני ומיותר ומכמה סיבות:
  1 – עצם ההנחה שהקמפיין לא משיג את מטרתו מוטעית – כמו כל קמפיין פרסומי המטרה הראשונית של הקמפיין הזה הייתה ליצור באזז שיעיף תאנשים למקלדת כדי לגלות מה הרעיון מאחורי הקמפיין. ככה אגב הגעתי לבלוג שלך וכל אחד בדרכו הוא הבין מה המטרה של הקמפיין, בין אם היא אישה או בין אם הוא גבר. רוב האנשים שאני מכיר ואפילו סתם אנשים מרשימת החברים שלי טרחו לברר ולשאול וככה כולם התוודעו לנושא שמאחורי הקמפיין.
  2. כל הדיברים הללו על דיכוי נשים בידי נשים, שובניזם, הרוע בקמפיין שמניח שגברים מתעניינים רק בסקס וע"י כך מחזק את הסטיגמה וכו וכו. פשוט בולשיט פמיניסטי צרוף. אני לא מאמין בכלל שיש נשים שעדיין חושבות ככה. סקס הוא פעולה טבעית שאנשים רבים מבצעים אותה כמו כל פעילות טבעית אחרת (אכילה, עשיית צרכים וכו) ואנשים מקצים לו זמן רב בין אם הם גברים או אם הן נשים. אלא שדבר אחד מבדיל אותו מכל פעילות אחרת והוא שמדובר בפעילות יצרית ביותר שמושכת אנשים להתעניין בכל דבר שקשור בו, לקרוא עליו, להסתקרן וכו. מדובר גם בפעילות מאוד אינטימית שאנשים דיסקרטיים לגביה. נשים בדרך כלל לא יתארו בפרוטרוט בפני גברים את הפעילות הסקסואלית הקונקרטית שלהן (כגון המקום בו הן עושות סקס וכו) וכנ"ל ההפך. זה מה שמושך אנשים להתעניין בקמפיין הזה ומשיג באופן כה יעיל את מטרתו. אף אחד לא חושב שנשים רוצות סקס כל הזמן. מי בכלל חשב על זה. מי בכלל רוצה לדכא נשים. זה טוב שמערבים גברים בקמפיין כי מה לעשות גברים חיים עם נשים ואם אני כגבר אהיה מודע יותר לסכנות שבסרטן השד והסכנה הזו תיחרט בתודעה שלי בצורה חזקה יותר אוכל לסייע לבת זוגי להתמודד עם הסכנה הזו כמו הרבה דברים אחרים בחיים.
  מדהים איך בכל דבר שקורה, פמיניסטיות מסוגלות למצוא מידה הגונה של שובניזם. נפלא מבינתי כיצד הושפלה כל מי שמגדרה נקבי כתוצאה מהקמפיין הנ"ל. ליתר ביטחון תשאלתי את בת זוגי וחברותיה האם הן חשות מושפלות/מבוזות וכו כתוצאה מהקמפיין ומסתבר שבינתי כבינתן.
  אני מציע שכותבת המאמר הנכבדה תתעסק בכבודה האישי ותפסיק להיות מוטרדת מתפיסתן של נשים אחרות לגבי מעמדן.
  גילוי נאות: כותב התגובה חושב שפמיניזים זה לחלוטין פסה.

 95. אריק הגיב:

  זה יכל להיות קמפיין מסוג "גם אני אוהב את זה בחדר המדרגות" למען המודעות לסרטן האשכים.. כל העניין הזה לא קשור לסקסיזם נגד נשים, זה קשור לסקס אמנם, אבל מה רע בסקס..

 96. wondering spirit הגיב:

  לא מוצא חן בעיניך? אל תשתתפי.

 97. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לכל היפי נפש. 90% מהפרסומות היום נמכרות דרך סקס.
  אין מה לעשות סקס מוכר .
  אני חושבת שזה רעיון מצויין איך לגרום למודעות לסרטן השד . זה בהחלט עשה את הפרסום הרצוי. ככול שיהיו יותר בנות שיקראו על זה ויעבירו הלאה כך תיהיה מודעות יותר גדולה. כמו כן רצוי לעשות דברים כאלה לעוד דברים הדורשים גם הם מודעות.
  עצם הדיון הזה מוכיח כמה הקמפיין פורסם והועבר בהצלחה.

 98. yeara הגיב:

  לכל היפי נפש. 90% מהפרסומות היום מוכרות דרך סקס.
  אין מה לעשות סקס מוכר .
  אני חושבת שזה רעיון מצויין איך לגרום למודעות לסרטן השד . זה בהחלט עשה את הפרסום הרצוי. ככול שיהיו יותר בנות שיקראו על זה ויעבירו הלאה כך תיהיה מודעות יותר גדולה. כמו כן רצוי לעשות דברים כאלה לעוד דברים הדורשים גם הם מודעות.
  עצם דיון זה מראה כי המודעות הוגברה והפרסום הועבר בהצלחה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   טוב, יודעת מה? עצם דיון ותגובות כמו שלך שמצדיקות את הקמפיין המפגר הזה כי "יותר אנשים יקראו על זה וכך תהיה מודעות יותר גדולה" בעיקר מראה לי שיש הרבה יותר נשים מטומטמות משחשבתי. כמות הבנות ששיתפו פעולה עם זה כבר הייתה אינדיקציה טובה, וכל ההצדקות של הטמטום הזה בשם "כל פרסום מועיל" עוד יותר מחזקות את זה.

   כאישה, זה מביך אותי. זה מביך אותי שכל כך הרבה מ'אחיותיי' מפגינות כל כך מעט יכולת לחשיבה לעומק. אתן מביכות אותי עם הסטטוסים האלה ואתן מביכות אותי עם ההצדקות שלכן, שרק מחזקות את חוסר היכולת שלכן לחשיבה ביקורתית.

 99. איילת הגיב:

  אוי נו באמת… א. אולי נפסיק לקחת את עצמנו כל כך ברצינות? ב. מתי נשים פמיניסטיות שאני אישית לא מכלילה עצמי בקבוצה זו יבינו שאישה יכול להיות סקסית ומפתה וזה לא מוריד מערכה וג. מתי כל המתריסים נגד הקמפיין הזה בפייסבוק יפנימו שהוא עשה בדיוק מה שהוא אמור היה לעשות וזה -לעורר מודעות

 100. פינגבאק: לחיות את חייה - דבורית שרגל » מה עושות נשים בסרטים?‏

 101. סיווני הגיב:

  עובדה שזה גרם לך לעשות כתבה על זה! אני בעד! זה משעשע וגרם להרבה אנשים להעלות את הנושא לדיון…לא צריך תמיד להיות "party pooper"

 102. נטע הגיב:

  מי שמבין קצת תקשורת, יודע שצריך לסקרן ולעשות פרובוקציה, ולו הקלה ביותר.
  כאן מצליחים יפה מאוד לעורר מודעות.
  לגברים הללו יש נשים, שהם יכולים לעורר את תשומת ליבן לנושא!
  כך שפמיניזם עד הסוף לפעמים מיותר, טיפשי ופתטי.
  וכן- אנחנו צריכות את הגברים לכמה דברים בחיים, כך שלא צריך להתייפייף (אלא אם כן את לסבית/ כונפה ואז יש לך תירוץ טוב).

 103. נגד הגיב:

  בסופו של דבר, זה עשה את שלו
  זה הדבר היחידי שמדברים עליו היום
  המודעות – גברה…. תרצי או לא תרצי
  ולכן, ה"למה לא" שלך, הוא לא רלוונטי
  אם לא היו עושים את זה, לא היינו מדברים על זה היום
  וכנראה שגם לא אף פעם

  • ליז בצ'ינס הגיב:

   לא. זה לא עשה את שלו.
   המודעות היחידה שגברה היא המודעות לקמפיין הדבילי הזה ולא לסרטן השד.
   כולם מדברים על הקמפיין, אבל עוד לא ראיתי דיון אחד אמיתי ומשמעותי על סרטן השד ועל החשיבות ללכת לבדיקה.
   עכשיו, בעקבות הקמפיין, אני "מודעת". הייתי "מודעת" גם לפני ותאמין לי שלא זה ולא זה גרמו לי לרוץ להבדק. כשארגיש צורך, אקבע לעצמי תור לבדיקה, וזה לא יהיה בעקבות שום סטטוס שמספר לי איך החברה שלי אוהבת את זה.

 104. עדו הגיב:

  מישהו בפייסבוק כתבה משהו נגד הקמפיין וכבר כתבתי לה שבעיניי הוא דווקא די מוצלח אבל אז קראתי את הרשומה הזאת ומחקתי את התגובה שלי. שכנעת אותי!

 105. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חזקי ואמצי!

 106. רונית שפי הגיב:

  ראומה, קבלי תמיכה מלאה על דברייך מלאי החוכמה והטעם.
  אין ספק שחשוב מאד לעורר מודעות לסרטן השד בקרב החברה, ובעיקר אצל נשים.
  לא יכול להיות שהדרך היחידה היא ליצור פרובוקציה שמכוונת למכנה המשותף הנמוך ביותר.
  הגיע הזמן להתקדם אל מקום, בו נשים יוצרות לעצמן מציאות חדשה שמכבדת אותן על מי שהן, כחכמות, כמנהיגות ומובילות חברתיות, ולא כאוביקט מיני.
  כבר היינו בתפקיד הזה במשך דורי דורות, הקול האותנטי שלנו הושתק, והמסר היה ברור: תהיו יפות ותשתקו. ואכן שתקנו ושיתפנו פעולה (לא אני : ))
  אז איזה מסר הקמפיין הזה משדר? תהיו יפות אבל עכשיו מותר לכן כבר "לדבר" – לפתות גם בטקסט שהוכתב לכן מראש?

  די! תתעוררו כבר!! כך לא משנים את המציאות.
  כך יוצרים פרובוקציה, שהדיה יתנדפו מהר יותר מניחוח של תרסיס לבית-שימוש, וסליחה על הדוגמא הציורית…
  נכון, הצלחתן לעורר תשומת לב, אך האם באמת זו הדרך היחידה? באמת???

  תיזכרו כמה הדים יצר תשדיר השרות עם הסלבריטאיות שעוררו את נושא המרכזים לטיפול בנפגעות תקיפה מינית. כמה התקדמנו בזכות הדרך החכמה בה הן בחרו!

  נשים הן כל כך יצירתיות, ומסוגלות לחשוב על אין ספור רעיונות לשיווק שיכה גלים ויעורר תשומת לב חיובית ,מבלי לתקוע גול עצמי ולהחזיר אותנו אלפי שנות אור אחורה.

  ולסיום, רק דוגמה: כמוזיקאית יוצרת אני יכולה לכתוב ולהלחין שיר שידייק את המסר, להקליט אותו, למצוא אישה מוכשרת שתצלם לו קליפ מדליק ומקורי, והנה לכן דרך אחת לעשות את זה.

  מה אתן הייתן עושות בכדי לעורר הקשבה בדרך שמעצימה נשים ומכבדת אותנו?

  עד לפעם הבאה אני בטוחה שנהיה מפוצצות ברעיונות!

 107. ברק הגיב:

  אפשר גם לכתוב שורת סטטוס או שחייבים לרשום?

 108. תודעה ריאלית. הגיב:

  מילים יפות ואינטיליגנציה נשפכת. אבל…
  מבין מכריי, חבריי לעבודה או כל מי שפגשתי לאחרונה ולו לסמול טוק, היחידות ששמעתי מהן על הסטטוסים האלו הן בנות. אף לא גבר אחד הביע עניין בנושא. אני בטוחה שיש חזירים שאוננו על זה אבל הם לא מעניינים אף אחד. אני מסכימה, עם זאת, שאני לא מוצאת קמצוץ של קשר בין נושא התיק או הדרך למטרה העיקרית הנעלה. בכל אופן, על פי סקירה עמוקה של היסטורית הפרסום והשיווק העולמית, אין ויכוח על כך שרוב האנשים (לא אני, את או עוד מעט מהקומץ האיכותי הער לספינים הזולים הללו) נופלים בפח הרדידות בו סקס, כלבים וילדים זה מוכר. נקודה. כשמבקשים למכור משהו הכמות זה העיקר, אני ראיתי המון המון סטטוסים בנושא המדובר אך רק שלושה שפירסמו לינק לפוסט שלך.
  היי שלום..

 109. N הגיב:

  הדרך הכי לא הגיונית, מתוחכמת ומוסרית "לעורר מודעות" ( לא משנה למה ) מכיוון שהמהומה סביב זה נוצרה כביכול מזה שגברים מתעניינים בסטטוסים. במקום לעורר תמיכה במלחמה בסרטן השד התוצאה היחידה של ה"קמפיין" הזה, הוא קיבוע של סטריאוטיפים נשיים בתודעה של אנשים. בנות, אם אתן לא מבינות את זה שהדרך שלכן למשוך תשומת לב, אפילו אם למטרה נעלה, היא דרך המיניות שלכן, מצבנו רע מאוד בלשון המעטה !! אתן לא מבינות שאתן מנציחות את הסטיריאוטיפים האלה ורק מעכבות את עצמכן בדרך לשיוויון !!

 110. פינגבאק: רגע, איפה שמתי את התיק שלי? « קרוא וכתוב

 111. פינגבאק: Top Posts — WordPress.com

 112. טליה הגיב:

  דרך מעולה לעורר מודעות לסרטן השד ואת מילאת תפקיד מרכזי בקמפיין- מלבד העובדה שזה גם דרך נחמדה. הפמיניסטיות שנוזלת ממך היא מגעילה- אני גם בתור פמניסטית לא חושבת שע"י שיתוף פעולה עם קמפיין זה אני מקבעת את חשיבת הגברים עלי כנחותה או כאוהבת סקס- זו פשוט דרך מדהימה לעורר מודעות והקמפיין מילא את המטרה שלו.( מלבד העובדה שבעיית הפמיניסטיות עם פורנו היא בכלל לא מה שאת אומרת אלא בעיה שגברים יראו באישה כאובייקט לפורקנם המיני ולא שגברים יחשבו שאשה תמיד אוהבת סקס וזה מה שמוביל לאלימות… תעשי קצת מחקר סוציולוגי ואל תציגי את הדעות שלך בתור עובדה)
  כל זאת מלבד העובדה ש גיאל פאוור זה בדיוק המונח הנכון כי אנו בתור נשים מנצלות את הכח שיש לנו לעורר גברים- וכן- זו לא הכללה זה כן מה שמעניין את כלללל הגברים והמח שלהם כן עסוק בסקס המון משעות היום (ואני אשה נשואה)- זוהי תגובה טבעית אצל גברים ואין רע בלהשתמש בזה כדי לעורר קצת מודעות
  (- הלוואי שימצאו כזו דרך יצירתית לעורר מודעות גם לקמפיינים שונים כמו להחזרת גלעד שליט)
  וזה שזה לא קשור לסרטן השד- לא צריך להיות קשור….. קמפיין טוב שמטרתו היא לעורר מודעות ודיבור על הקמפיין של סרטן השד ותו לא

  • ראולה הגיב:

   את? פמיניסטית? אם כך את הורסת לי את התאוריה שלפיה מנסיוני האישי כל הפמיניסטיות הן כלבות.
   יש עוד כמוך???

 113. מיכל הגיב:

  וואו בנות, אני מודה שלא קראתי את כל התגובות אבל מתוך מה שכן אני חייבת להגיב. אתן מטומטמות. כל הדיון הזה האם זה פמינסטי או לא פמינסטי אידיוטי. ממתי סרטן הוא עניין פמינסטי, עזבו פמינסטי.. ממתי סרטן קשור למלחמת מינים- בוא נראה לבנים שאנחנו ככה והם יחשבו ככה ואז אנחנו נגיד להם שאנחנו ככה, ויאכלו אותה.. וזה קשור בכלל לתיק שלנו- שזה בעצם קשור לסרטן . כל הרעיון של לקחת את סרטן השד ולהפוך אותו לדיון על נשים ועל פמיניזם מעורר בעיני, ולא רק בעיני- אנטגוניזם לנושא. אבל אם כבר פמיניזם, אתן לא חושבות שלתקוף קמפיין בגלל שהוא מיני מתוך הטענה שזה מקבע סטריוטיפים- מקבע את הדיכוי של המיניות הנשית? אין בזה מן הפרדוקסאליות? ובכלל, למה אתן מיניות רק כשזה קשור בדרך כלשהי לאיזה קמפיין מטומטם או לעלק גירל פאואר? מה הבעיה עם אישה- מינית?
  אני לא חושבת שהבעיה עם הקמפיין היא השימוש במיניות. אין לי בעיה עם זה גם אם זה למכירת בירות, הבעיה שלי שלקחתן את הסרטן והפכתם אותו לדיבור על פמיניזם ועכשיו רק נותר להחליט אם זה פמינסטי או לא פמינסטי- אז אתן יודעות מה- למי אכפת? אני אשה משוחררת- מפמיניזם, ולכן אני לא צריכה להחליט…

  • מיכל הגיב:

   ועוד דבר? זה היה מעניין אתכן בכלל אם זה היה קמפיין על סרטן המעי הגס, או על סרטן הערמונית, או על צליאק או איידס או הכיבוש או זכויות אדם או הרעב באפריקה לצורך העניין? זה מעניין רק כזה שנשמע מגניב לנופף בתודעה הפמינסטית שלכן?

 114. ליאור הגיב:

  טוב, כנראה שאם כך ה"העצמה נשית" או מה שזה אמור להיות התפרסם, בצורה די זולה(האמת אתך), ובאופן טיפה משעשע, המון בנות הלכו עם זה, אז כן. אתן אכן שטחיות וזולות, לא כולכן, אבל הרוב. לא מפתיע אגב.

  נ.ב את יכולה לבוא בטענות לפייסבוק אולי. אם כבר.
  בנות ברוב המקרים הרבה יותר מיניות מבנים. להגיד שמיניות אינה טבועה בנשים זו טעות. נשים אולי פשוט מאופקות יותר. זה פשוט דברים כמו פייסבוק נותנים לזה לצאת החוצה.

 115. ש הגיב:

  כל הכבוד! הקמפיין הזה ממש נוראי ואכן נשים ממשיכות להנציח את הדברים הגרועים ביותר…וחבל… יש הרבה חלקים בטקסט שלא הסכמת עם הניסוח אבל באופן כליימסכימה לחלוטין עם העמדה שלך! הפצתי את הלינק שלך לכל עבר. המשיכי כך!

 116. יעל הגיב:

  עד עכשיו בדף הזה בלבד המילה סרטן מופיעה מעל 130 פעם. לדעתי זה אומר הכל…

 117. ורד הגיב:

  מאמר פשוט מקומם ומלא חרדה.

 118. הילי הגיב:

  ישנן המון דרכים לעורר את המודעות לסרטן , ועד לרגע זה לא הבנתי "היכן אני שמה את התיק שלי" קשור לזה.
  כאילו, רק רמיזות מיניות עובדות כאן?
  בבקשה, אל תהפכו את הסרטן למשהו סקסי…הוא ממש לא.

 119. אביגיל הגיב:

  ראומה שלום,
  חבל על כל הכעס שלך.
  רציתי לומר לך כמה דברים.
  ראשית,
  אימא שלי נפטרה מסרטן השד.
  אם היא הייתה שומעת על הקמפיין הזה, זה היה מצחיק אותה בטירוף, ואולי מאריך לה את החיים בכמה דקות.
  שנית, הקמפיין לא "אמור לסקרן גברים". בסך הכל כתבו שם, שבשנה שעברה זה סיקרן גברים.
  שלישית, אין שום דבר רע בקצת לצחוק על עצמנו.
  אישית, אני חושבת שהגיע הזמן שייצא כבר מהתחת של כולנו המקל של "מה נשים אמורות או לא אמורות לכתוב על עצמן".
  החיים קצרים מדי בשביל זה, ראומה.
  יש כל כך הרבה זבל שמתפרסם בפייסבוק ובאינטרנט בכלל, שבאמת מבזה נשים. כל מיני תמונות, לייקים על אייטמים סנסציוניים וכדומה.
  אני לא רואה כל רע ביוזמה הזו, זה בסך הכל די מצחיק. בטח שלא הייתי לוקחת את זה למקום של "מחליא".
  אבל, דעתו של כל אדם כבודה במקומה מונח.
  שבוע טוב,
  אביגיל

 120. רויטל הגיב:

  ראומה – "בלוג עם תודעה", אלק…
  מזמן לא קראתי והתרגזתי באותה מידה.
  לא, לא אתחיל אפילו להתנצח ולהתייחס.
  מי שממש מתעקש להתחיל את השבוע כך מוזמן לבזבז זמנו ולמצוא אותה ברשת….
  מדבר אחד אני לא רוצה להתעלם:
  בעלת הטור (בעלת התודעה) כותבת :" מבלי להתחכם יתר על המידה – למה לעזאזל אנחנו אמורות לסקרן גברים? הם לא אמורים ללכת להיבדק"…
  הפמיניזם עלה למישהי לראש…
  הלווווווווווווווו ???
  על סרטן הערמונית שמעת ?
  אז זהו. שיש חיה כזאת !!!
  ועל סרטן בכלל, שמעת ? סרטן הריאות, הדם, העצמות, להמשיך ???
  אז זהו, שגם כאלו יש…
  ומודעות היא מודעות היא מודעות !!!
  וזה מעורר את המודעות למחלה האיומה הזאת שלוקחת לנו את היקרים מכל.
  וכל גבר הוא גם בן של אמא , בעל של אשה ואב לבנותיו וחבר.
  והמודעות צריכה להיות של כולנו.
  טיפת הומור עוד לא הרבה אפאחד.
  הסרטן כן.

 121. שירלי הגיב:

  נכון, זה חשוב להורר הד בנושא ולעורר את המודעות. אבל הדרך כן חשובה. אני לא מסכימה עם כל מה שהכותבת אומרת, אבל להשתמש ברעיון אפילו קצת מבזה, או משפיל, או כזה שמשריש רק במעט שוביניזם, או התנהגות שלילית כלשהיא (גזענות, חוסר סובלנות וכו) כן משנה. אנחנו כחברה נותנים לרעיונות האלה לעבור, והם נראים לנו תקינים, והם משרישים התנהגות מסוימת שמתקבלת כתקינה. אם המצב היה שיוויון מוחלט אז זה לא היה נורא, זה נורא רק בגלל שהמצב לא כזה.
  אני לא מסכימה עם כל מה שהיא אומרת, אני כן מרגישה יצור מיני, וזה אחד מהדברים בהוויתי, כן, זה דבר חשוב בי. אבל זה לא הכל, ואני לא רוצה שזו תהיה הדרך היחידה בה יסתכלו עלי. כן, יש אנשים שהייתי רוצה שיסתכלו עלי כך, אבל לא רק כך. ולא רוצה שזו תהיה הדרך היחידה בה יקשיבו לי, בה אמשוך תשומת לב. אבל כיוון שעדיין קיימים הרבה אנשים שחושבים שכך צריך להיות, ומזלזלים בנשים, ובתחומי העניין שלהן ובמרחב היכולות שלהן. אז כל דבר כזה, באמת פוגע ומשריש את זה. בעיני.

 122. נילי הגיב:

  הסכמתי איתך על הכל, חוץ מספקה אחת שצרמה לי מאוד: "בחברות פטריארכאליות לא אחת מקשרים בין הסטטוס החברתי של האישה לרמת הדיכוי שלה. באופן ספציפי, ככל שהאישה ממוקמת גבוה יותר במעמד החברתי, כך היא לובשת יותר כיסוי ראש וגוף. נשים שלובשות בורקה נתפסות כחשובות ביותר, בניגוד לנשים בלי כיסויים בכלל – שהן בד"כ הזונות בחברה. הדרך היחידה עבור אישה לעלות, להתקדם במעמד, היא גם לעלות במקביל ברמת הדיכוי שהיא חווה. אין דרך יציאה."

  האם רק חברות מוסלמיות הן פטריארכליות? במערב זה לא קיים? תסלחי לי אם אומר לך שזו קביעה גזענית מאוד. הרי לנעול נעלי עקב ווללבוש חוטיני, להוריד שיער בכל הגוף באמצעים מכאיבים ומשפילים, להזריק רעל לפנים שוב ושוב, להוציא הון שיכול לקיים כפר קטן בקונגו על איפור, תסרוקות ולבוש (שלעיתים יעשה בו שימוש רק פעם אחת), לגרום לעצמך מומים באמצעות ריסוק איברים והחדרת סיליקון במקומם, ולהעביר את השיניים מסכת עינויים שמתאימים יותר לימי הביניים, כל אלה הם ללא ספק המקפצה החברתית לנשים בחברה המערבית, והם מדכאים נשים בדיוק כמו ללבוש בורקה בחברות מוסלמיות, אם לא יותר.

 123. הילה הגיב:

  יש לי רעיון חלופי ונראה לי די גאוני:
  אפשר לעשות סטטוס אחר-
  "אני כבר נבדקתי, ואת?"
  או משהו בסגנון,
  משהו שיעודד נשים ללכת ולהיבדק מתוך ההכרה שהן לא היחידות,
  שחברותיהן כבר עשו את זה, שזה מקובל ובטוח
  שכולן עושות את זה- איך אני עדיין לא?
  לא חשבתי על זה מספיק לעומק ומן הסתם גם על זה תהיה מתישהו ביקורת כלשהי
  וזה בסדר, אפשר לשכלל לי את הרעיון.
  יבורך מי שיעשה כן…
  אבל אני מאמינה שהמטרה תהיה יותר ברורה ובדרך יותר נכונה..
  מה דעתכם/ן?

  • זאתי הגיב:

   הבעיה היא שזה משאיר רק שתי אופציות "אני כבר נבדקתי, ואת?" או "אני עוד לא נבדקתי, ואת?" וסביר מאוד להניח שזה לא כ"כ יתפוס כי אין מקום למגע האישי. בנוסף, סביר שהשורה השניה תופיע יותר פעמים, וגם זה יחליש את המטרה.

 124. בתיה הגיב:

  את אומרת שהקמפיין לא פמיניסטי, אבל את (ורבות אחרות) שוכחת שהוא לא נועד להיות פמיניסטי, הוא נועד לקדם מודעות לסרטן השד! קריאת התגובות לפוסט שלך גורמת לי לחשוב שהוא דווקא הצליח, כי העובדה שקיימות נשים רבות (גם אם לא כולן) שמודות שהקמפיין הזה עורר בהן רצון ללכת ולהיבדק או פשוט גרם להן לדבר יותר על הנושא, זאת כבר הצלחה בפני עצמה. אז כן, הקמפיין הוא פרובוקטיבי, אבל פרובוקציות עובדות במה שקשור בפירסום. לא יודעת אם זה נכון או לא, מכובד או לא, אבל זה עובד.

  דבר שני, את יכולה לומר שהקמפיין לא רלוונטי ולא מועיל, אבל לומר שהוא מזיק? ההנחה הסמויה שלך שמקשרת בין התנהגות מינית של נשים לבין היותן אובייקטים מיניים, היא זאת שמזיקה לדעתי. הנשים שכתבו את הסטטוסים האלו עשו זאת מתוך בחירה, מתוך רצון להיות חלק מפעולה משותפת למען מטרה חשובה. בשביל לעשות את זה הן השתמשו בפרובוקציות שמבוססות על מין ואולי גם קצת עשיית טיזינג לגברים, כי זה היה יותר מהנה עבורן. אז מה? חלק מההוויה הנשית היא לפעמים מבוססת על מין ועל טיזינג. מי את שתגידי להן אם זה בסדר או לא? מי את שתקבעי עבורן איפה עובר הגבול בין להיות אובייקט מיני לבין להיות סובייקט מיני? ומי את שתחליטי אם כתיבת סטטוס של "אני אוהבת את זה על הרצפה" מעצים אותן או לא? נשים לא צריכות לפחד מלהיות מיניות אם זה מה שהן רוצות, רק מתוך החשש שאיזה גבר יחשוב בטעות שמין זה כל מה שיש להן להציע.

 125. טל הגיב:

  האם את מרשה לצטט אותך בפייסבוק עם המשפט "נשים, לכו להיבדק. אל 'תאהבו את זה על השולחן', ולא על הכסא, ולא על מכונת הכביסה. פשוט, לכו להיבדק."
  אם כן, אפשר לקשר את הרשומה הזו לדף הפייסבוק שלי או רק לכתוב שזה מתוך הבלוג של ראומה?

  • זאתי הגיב:

   לפני שקיבלתי את ההודעה ולא היה לי מושג במה מדובר, ראיתי גם סטטוס כזה אבל הוא היה סתום עבורי באותה המידה. זו עדיין קריצה בקליקה סגורה שרק מי שיודע מבין.
   מי שחושב שמשתפות הפעולה עם ה"משחק" עוטות על עצמן תדמית של "מגניבות" חוטא באותו חטא בדיוק בסטטוס מסוג כזה, רק שהוא יותר "מגניב" כי הוא לא משתף פעולה כמו כולם.
   סתם מחשבה.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    בחייאת, את באמת רוצה לומר לי שהקמפיין נותר בגדר עלום ולא מוכר בעינייך? כל הפייסבוק מלא בזה וכולם כבר גילו מה זה ומדברים על זה (על הקמפיין! לא על הסרטן!)

 126. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חחח בנותת עלינוו עליכםםם

 127. ט. ד. הגיב:

  מהפוסט הזה נודף ניחוח עז של יהירות. הכותבת חושבת שנשים הן טיפשות וחסרות יכולת, אחרת למה שתרגיש מחוייבת להסביר להן עד כמה הן שבויות בתודעה כוזבת ולהראות להן את הטמטום הרב שבמעשיהן. בודד בפסגה, אבל היא מנצלת את היותה טובה יותר כדי לעזור למי שמזלן לא שפר עליהן לראות את האמת: הקמפיין מטומטם. הסיבה: "טיזר" כזה לא יגרום לאישה לבדוק את נושא סרטן השד, משום שהוא לא אינפורמטיבי – אנחנו צריכות שיאייתו לנו את זה כדי שנבין (מ-מ-ו-ג-ר-פ-י-ה. וואו, זה באמת היה מתיש).
  עוד דבר שמרגישים כאן הוא עירוב של צדקנות ופופוליזם. פוסטים בסגנון הזה מנציחים את הקלישאה לפיה פמיניסטיות הן חסרות חוש הומור. עד כמה שזה בלתי נתפש, אני מגדירה את עצמי כפמיניסטית ובו זמנית חושבת שאין כל רע בלהשתעשע לפעמים. אין פה סתירה בעיניי. מה שכן רע לדעתי, הוא לעשות כותרות על גבן של נשים אחרות באמתלה של פמיניזם (טור אורח בNRG? כנראה שבאמת לא הצלחת להתאפק. ובהצלחה לתא הסטודנטים שאת חברה בו בבחירות ההולכות וקרבות, שאין להן שום קשר להתרגזות המתוקשרת הזו). אם את לוקחת את הפמיניזם שלך ברצינות תחשבי אסטרטגית, Pick your battles. דווקא התלהמות טרחנית וחסרת הומור כזו היא שמסיטה את המבט מהמאבקים האמיתיים. כמובן שהעובדה שאני רואה את הקמפיין הזה כמשעשע מוכיחה שאני שבויה בתודעה כוזבת, כך שאין באמת צורך שתקחי לתשומת לבך את דבריי.
  על כל פנים, דעתי הפמיניסטית והשבויה היא שהבדיחה פה היתה על חשבונם של הגברים ולא של הנשים. כלומר, עד שאת הגעת. היה כאן שיתוף נשי, הקריצה לא כוונה לגברים אלא לנשים – זו היתה קריצה מודעת לכיוון הסקסיזם, בדיחה על חשבונו ולא על חשבוננו. את קוראת בין השורות דיכוי נשי, אני רואה דווקא העצמה. מי שמרגישה עצמה נעלה על נשים אחרות היתה כותבת לחברותיה משהו פטרנליסטי נוסח "לכי להבדק" ומפוצצת את כל הקמפיין, אבל נשים יודעות מהי סולידריות ולכן לא תמצאי אחת כזו. מזל.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   על פי כמות הנשים הישראליות (ובעצם גם האמריקאיות, שהרי שם נולד הקמפיין) שנראה שחושבות ש:
   א. לכתוב איפה את "אוהבת את זה" זה מגניב ומקדם מודעות לסרטן השד
   ב. אם כולם מדברים על איזה קמפיין פרובוקטיבי אז זה שווה ערך לזה שידברו על נושא הקמפיין

   אז ראומה צודקת, נשים הן אכן טפשות וחסרות יכולת.
   אחותי, הקמפיין מטומטם כי הוא לא סתם לא אינפורמטיבי, הוא פשוט לא קשור לכלום. יכלתי לשלוח לך את זה ולהגיד לך שזה בשביל לשחרר את גלעד שליט, באותה מידה. הכי טוב לעשות דברים סתם בלי לחשוב, זה פשוט שיא האינטלגנציה והתחכום הנשי.

 128. גלית הגיב:

  לשאלתך הרטורית בבלוג לי זה גרם לעשות בדיקה עצמית ולהחליט ללכת לרופא
  מצאתי את הכתיבת הסטטוס משעשעת ומצחיקה.

 129. emetveyatziv הגיב:

  אני מסכים לחלוטין. אבל יתר על כן, יש משהו מסריח בזה שלנצל את המיניות הנשית לצרכים קפטליסטיים זה פסול אבל למחאות למיניהן של אותו גוש פמניסטי לסירוגין זה כשר לחלוטין, זה די צבוע.

 130. חסוי הגיב:

  טוב שמי שרשם את הכתבה הזאת לא איזה בן אדם ממורמר שאין לו מה לעשות עם הזמן הפנוי שלו, אז הוא מפרסם הכפשות כלפי מטרה יפה זו. אז נכון שאין לזה קשר ישיר לסרטן השד, אבל כל אישה שקיבלה את ההודעה ושיתפה פעולה, נהייתה מודעת למצב. וזאת בעצם כל המטרה. אז גברים במקום להתמרמר על זה שלא מספרים לכם משהו בחיים, תמצאו חיים ואל תשחקו כאילו זה באמת מזיז לכם, הרי כולנו יודעות טוב מאוד שאתם עם שטחי חסר רגשות.

  • רחלי הגיב:

   איך היא נהיית מודעת יותר??? עד עכשיו אם אני לא אבדוק מתי עליי להבדק, איך ואיפה אני לא אדע!!

  • נעמה הגיב:

   במקום למסור מידע מאיזה גיל צריך להיבדק, איך להיבדק, איך לעשות בדיקה ידנית בבית, שאת זה רוב הבנות לא יודעות – הקמפיין יצר "מודעות". איך בדיוק יש מודעות? שאתן יודעות שקיימת מחלה שנקראת סרטן השד? ולא ידעתן את זה קודם?

   ויותר מזה, זה מרחיק מהעניין את הגברים, שגם הם נמצאים בסכנה לחלות. ע"י מיתוג הפרוייקט הזה כעניין נשי, (שנועד לעורר מודעות גברית דווקא) הגברים שוכחים שסרטן השד היא מחלה שתוקפת, באחוזים נמוכים, גם גברים.

 131. רחלי הגיב:

  אני עצמי השתתפתי בדרך המזעזעת מתוך מחשבה ראשונית שזה "למען מטרה טובה". מספיק שפתחת את ההודעה את כבר משוכנעת שאת עושה מעשה טוב, שמשרת מטרה נעלה..אובכן, מחשבה שניה פשוט גרמה לי להתרעם, להשתולל ולהתעצבן על הדרך שבחרו כביכול להעלות מודעות לסרטן השד. המטרה היחידה ששירתנו זה להיות חלק ממשחק מיני שמעלה אסוציאציות של סקס בכוונה תחילה. אותי זה דוחה! אם היו רושמים באותה הודעה "אנחנו מתאחדות למען משחק מיני בוטה ושעשוע בתעתועי דמיון גברים – נשים- רשמי בסטטוס רק את התשובה לאותה שאלה…" כמה מכן היו משתתפות?
  יש דרכים מכובדות, מבלי להשפיל את כבוד האישה ולעשות במיניות הנשית שימוש בעזרת סקס על מנת להעלות את מודעות לסרטן השד. לאותן נשים יש גם גברים, למה לרשום לא לספר להם?!? למה לא לתת להם להיות גם כן מודעים לסרטן השד?!?
  לסיכום-
  גם אני דונט לייק אט אול את הדרך בה בחרו להעלות את המודעות לסרטן השד!!!!!

 132. זאתי הגיב:

  רק רציתי לציין שאין לי מושג מה עם הגברים, אני באופן אישי השתגעתי ורציתי לדעת במה מדובר. כשקיבלתי את ההודעה ראשית, שמחתי שאני סופסוף יודעת, שנית התרגשתי שהצליחו לתפוס את תשומת לבי (הרי בד"כ הייתי מוחקת הודעה – הודעת שרשרת – דומה בלי לקרוא.)
  אז כן, רשמתי בסטטוס שלי איפה אני אוהבת לשים את התיק בתקווה לסקרן בנות נוספות. אחר-כך ראיתי גם שבאמת התפתחו דיונים שקשורים בנושא בתגובות לסטטוסים.
  עוד חתיכה קטנה בפאזל.

  מיותר לציין, שעד אותו רגע בכלל לא ידעתי שיש בכלל חודש שמוקדש לסרטן השד. ובעוד שאנני אוהבת שימוש במיניות למטרות שאינן מיניות, ראוי לציין שעל אף אופיים ה"טיזרי" של הסטטוסים לא היה מקום לספק שמדובר במשהו אחר.

 133. פינגבאק: כתיבה יולדת | חודש המודעות לסרטן השד

 134. פינגבאק: לשווק את הסרטן | סלונה

 135. יסמין הגיב:

  הצלחתי להתבלבל לרגע מהאקדמיזציה הרהוטה והמרשימה שלעיל אבל אני לא מסכימה עם השורה התחתונה

  אני חושבת שקצת הומור לא יזיק, הרעיון הוא להעלות מודעות וכמובן שלפני שהפצתי גיגלתי והתוודעתי לראשונה לחודש המודעות – הנה לכן מהלך אפקטיבי. נקודה.

  ,בנוסף אציין שסקס זה לא דבר נמוך ושגם נשים מסתקרנות מהשיח
  עובדה – קצת התעייפתי אחרי כמה תגובות כאן אבל הרי לכם מהומה ולא על מאומה…
  ומהומה זה טוב
  מהומה זוכרים

  שבחים לקמפיין!!!

 136. חולת סרטן הגיב:

  הכל נהדר ומנוסח למופת אבל בסופו של דבר – חודש המודעות לסרטן השד שואב חיות מ.. נכון! מודעות. ואולי זו אני, אבל בסיבבתי, אלא אם העפת מבט על "לטיפשה" השבוע והבחנת בצבעו הורוד או הבחנת בהודעה בנוסח דכאוני למדי או אפילו סתם משמים ב"פייס" – הקמפיין הזה הוא דווקא האקט הכי אפקטיבי עד כה להעלאת המודעות לחודש המודעות.

  עובדה, הרשת "בוערת".

  ותיקון קטן : מודעות לסרטן השד אמורה לעבוד עבור שני המינים. אחד מחברי חולה בסרטן השד, תאמיני או לא, ורבים מבעליהן של חברותי הם אלו שמנג'סים לאשה שאיתם שתואיל לגשת להבדק.

  אפשר לדבר מהיום עד מחר על פמניסם, ואני בהחלט איתך כשמדובר בעוד פרסומת ל"פוקס" אומגן תחתון או "האח הגדול" – לא כל דבר מצדיק רמיזה מינית בוטה. הרוב לא.

  המודעות לסרטן השד, תאמיני או לא – עוד לא נמצאת ברמות שאליהן אנחנו צריכים ותריכות לשאוף.
  אז אם לכתוב בפייס "אני אוהבת את זה על השולחן" שולח אדם אחד בלבד לבדיקת ממוגרפיה – בשבילי זה בסדר.

  הסרטן אורב לכולנו
  גם לאלו שלא אוהבות את זה על השולחן
  אז להיום, רק להיום, אני מניחה את החזיה המבוערת שלי במקום אחר ושמה פוקוס על התיק.

  לכו להבדק.

 137. הילה הגיב:

  וואו איך הגזמת.
  ראבאק, כולה סטטוס של פרחות ובחורות שאוהבות מיילים שרשרת –
  what's the fucking harm?
  הפכת את זה למלחמה ענקית בין המינים, כאילו הסטטוס בפייסבוק על איפה אנחנו מניחות את התיק זה מה שיגרום לדיכוי המין הנשי. בחייך.
  אם כבר את מגיבה על משהו עצוב בפייסבוק למין הנשי, למה לא על התמונות בבקיני שחצי עולם שמות בתור תמונת פרופיל נגיד?
  התגובה שלך מחוץ לכל פרופורציה.
  שורה תחתונה – קמפיין מטרתו ליצור עניין ושיח – זה עבד. נקודה.

  • רחלי הגיב:

   אמרתי יצר שיח בהחלט, לא על סרטן השד.
   התואילי בטובך (ואני לא בודקת בנט בכוונה) כדי לראות מתי אחת, רק אחת, תגיד באיזה שהוא מקום איפה נבדקים, למי פונים, באיזה גיל מומלץ, אחת לכמה זמן מומלץ, מה עוברות נשים שגילו אצלהן סרטן השד, מה הטיפול…? יש לך מושג? בכנות וביושר לב..
   אני צמאה לדעת יותר על סרטן השד, יש לי צמד כאלה..
   רק שבכול הקמפיין הזה- תשובה אחת לא קיבלתי לכול השאלות שהצגתי לפניך. ולכן, אם את רוצה להיות מודעת יותר לסרטן השד- פשוט לא צריך את אוקטובר, נובמבר, דצמבר..כחודש מודעות. פשוט תעשי שיעורי בית. לכי לחפש תשובות בעצמך.

  • בלה הגיב:

   לכל מי שלא הבינה בעצם מה כל כך מפגר בקמפיין, למה הכותבת וכל כך הרבה בחורות אחרות כמוני מתעצבנות כל כך, ולמה הקמפיין למעשה כושל ולא מצליח "כי הרשת בוערת", להלן הסבר:

   כאישה, הפגנה כל כך מסיבית של טמטום נשי טהור, זה מביך. אפילו לא עניין של נצלנות/שוביניזם וכו' (שאכן קיימים פה, אבל לא משנה), זה פשוט מביך. מאחורי כל סטטוס כזה יש אישה שלא הפעילה את השכל ולא עצרה לשניה לחשוב האם יש הגיון מאחורי מה שהיא עושה ומשתפת איתו פעולה, כי אם היתה עושה זאת היתה קולטת אולי שאין שום הגיון שכזה. אין הגיון בלדבר על איפה את שמה את התיק שלך (ועוד בקונוטציה מינית ועוד בשביל לגרות גברים!) בהקשר של סרטן השד. המשחק הזה הוא לא דרך קלילה/חמודה/משעשעת לדבר על סרטן, הוא דרך לא קשורה. יכלת באותה מידה לעשות את זה בשם הצלת פנדות בטימבוקטו, זה לא משנה. אם שיתפת פעולה, זה אומר שאת פשוט, ובכן, סתומה – לא חשבת לשניה איך המשחק עובד, מה באמת ההנעה לפעולה פה, מה הקטע בעצם, והאם זה מסתדר. ישר זרמת בלי להפעיל את המוח.
   בואי אני אסביר לך את ההגיון שלא חשבת עליו – הקטע במשחקים כאלה הוא ליצור באזז. כמו שאמרו הקופירייטריות במכתב – הקטע זה לגרום לכולם לתהות, מה הקטע בעצם. ולמה? איך בעצם זה משרת מטרה כלשהי? כי בסוף המשחק, כן צריך לחשוף את הרעיון/מטרה/תשובה ואז כל הבאזז מהמשחק ומפירושו מופנה למטרה האמיתית שמקבלת את הזרקור. (כי הרי, אם הסוד לא היה נחשף לעולם, אז איך בעצם יצרת מודעות לסרטן השד? לא אמרת סרטן השד, אף אחד לא יידע לקשר, נכון?). הצלחת תרגיל פרסומי שכזה, של יצירת באזז, נתון בעצם בחשיפת הסוד בסוף. את איתי עד כה?
   יפה.
   אז במקרה הנ"ל, נניח והגענו לסוף בלי שאף אחד יגלה מה הקטע, וכל הרשת רוחשת ספקולציות – על מה כולן מדברות עם הסטטוסים האלה, ואנחנו חושפים את האמת, להלן המחשה מה קורה:
   – אנחנו בעצם מדברות על איפה אנחנו שמות את התיקים שלנו כשאנחנו נכנסות הביתה.
   -הא? מה? מה, את מפרסמת איזה ליין של תיקים?
   -לא, אני יוצרת מודעות לסרטן השד.

   האם הבנת את הכשל הלוגי המוחלט כאן?

   אז אם לא הבנת עד הסוף, ארחיב ואפרט בעוד המחשה – אם נגיד, התשובה בסוף היתה "אני מדברת על איפה אני שמה את תוצאות בדיקת הממוגרפיה שאני עושה כל חצי שנה לגילוי סרטן השד" – אז האפקט היה אחר לגמרי, ובמשחק היה הגיון. כולם היו אומרים "אוו, איזה דרך מעניינת לאזכר את סרטן השד והצורך בבדיקות, וואלה, מעניין, יודעת מה, זה מזכיר לי שאני לא נבדקת מספיק/בכלל." והנה, השגת את המטרה.

   כרגע?
   את בעיקר יוצאת סתומה. אבל ממש. בגדול. וכל עוד את גם ממשיכה להצטדק ולהגן על עצמך ב"תראו אבל זה יצר המון פרסום וכולם מדברים על זה, עובדה שזה הצליח", את יוצאת אפילו עוד יותר מטומטמת. כי את לא קולטת שמה שכולם מדברים עליו זה לא סרטן השד בכלל והחשיבות שבבדיקות. זה על כמה שאת סתומה ועל האם הקמפיין עובד או לא. אבל ממש לא על סרטן השד עצמו. המטרה החשובה הזאת נדחקת לגמרי הצידה, מי שקיבל את תשומת הלב זה אותו טמטום נשי גורף שאזכרתי בהתחלה, והוא מה שבעצם כל כך, כל כך, כל כך מביך אותי ומעצבן אותי יותר מהכל.
   בשם אלוהים, נשים, תלמדו להפעיל את השכל, כי אתן עושות לכולנו נזק תדמיתי רציני.

   • טל (כן, כן, גם פמיניסטית) הגיב:

    אני חושבת שאת בתור אישה שיוצאת בריש גלי וקוראת לאחיותייך הנשים "סתומות" רק כי הן חושבות או פועלות אחרת ממך- זה נזק תדמיתי יותר חמור מכל הקמפיין הזה ביחד.
    אחותי החכמה והמבריקה, עצרת לרגע לחשוב על ההשלכות של הכתיבה ושל המילים שלך? עכשיו מיליון גברים יקפצו על זה: "הנה, יש פה אפילו אישה שמודה שכל הנשים סתומות". גברתי, את שובניסטית. את יוצאת נגד נשים. את לא מאירה לאף אחת פה את העיניים. לא, לא. את פשוט שמה את עצמך על הר גבוה ונישא, בו את הגאונה היחידה בקהל שרואה את המציאות וכולן טיפשות ונחותות (הנשים בלבד). רדי מההר ותראי שכל מה שעשית בדבר הזה שכתבת, הוא להשפיל ולרדת על נשים. וזה לדעתי יותר חזק מכל דבר מרומז אחר שקורה היום. מי את שתקבעי לציבור שלם של נשים ומי את שתקבעי שאת חכמה וכולן"סתומות"? לכי תשטפי את הפה עם סבון ותצטרפי לאיזו מפלגה שובינסטית, שם מקומך.

   • בלה הגיב:

    חסכי לי את משנת הפמיניזם הרדיקלי שלך, על פיו נשים לא יכולות לטעות והן מן יצור נשגב ונעלה יותר מגברים. לא דיברתי על נשים כקבוצה, דיברתי על הנשים ששיתפו פעולה באופן מטומטם שכזה עם פעולה מטומטמת, ובכך, יצאו סתומות, ומישהו (מישהי) צריך להגיד את זה כמו שזה. בפני כל אחיותי השפויות שטרחו להפעיל את קודקודן, וביניהן רבות שהגיבו באותה התמרמרות כמוני גם כאן והשלל בפורומים אחרים, אני מסירה את הכובע. ומה לעזאזל אכפת לי, או לך, מה מיליון גברים יחשבו או לא (והרשי לי להגיד שאת חיה בסרט קשה שאת חושבת שמיליון גברים יקפצו על מה שאמרתי וכו' וכו'… וואי וואי איזה היסחפות).
    אני לא יורדת משום הר, כשמישהי או מישהו מתנהגים כמו מטומטמים, צריך להגיד להם את זה. עכשיו סלחי לי, אני חוזרת לעולם שבו נשים וגברים הם שווי ערך בקבוצה שנקראת בני אדם, ולא אחד יותר טוב מהשני ומגיע לו יותר מהשני.

   • טל (כן, כן, גם פמיניסטית) הגיב:

    לימדו אותי לא להתווכח עם אנשים טיפשים/בלי היגיון, כי אי אפשר לנהל ויכוח שמבוסס על חוסר הגיון והגינות. זה נהיה פשוט קרקס. מלבד זאת, הרמה הנמוכה שבה את מציגה את הדברים לא ראויה לתגובה, שכן הם מכילים אינפורמציה מוטעית בכוונה (הבנו שאת מחליטה הכל עבור נשים, אבל מי אמר שאני פמינסטית רדיקלית? או שאיני מאמינה בשווין בין גברים לנשים?) ואת חוזרת על עצמך שוב ושוב תוך כדי השמעת מילות הקללה האהובות עלייך.
    נשים יכולות לטעות וטועות, וגם גברים. הדבר הזה למעלה שכתבת הוא הוכחה ניצחת לכך. בקיצור, דברייך אינם בכלל ראויים לפיתוח דיון או תגובה, תהיי בריאה, שלום.

   • בלה הגיב:

    אוי תנוחי…. אני מבינה שאת נורא נורא מחפשת מישהו לריב איתו, אני יכולה רק לשער מההתנסחויות שלך שהיית מעדיפה שזה יהיה איזה גבר שיבוא ויקרא לנשים סתומות, ובמקום זה מצאת לך אישה – אבל מה זה משנה, העיקר שמצאת מה שחיפשת (אולי אפילו לפני שקראת את הפוסט הזה בכלל?) וזה מישהו שידבר בצורה ממש בוטה ואז תוכלי לפרוק קצת עצבים. כן, מרגיש בהחלט כאילו הייתה פה אג'נדה מההתחלה, להיכנס במישהו שיעז לקרוא לנשים "סתומות". הרי לא התייחסת בכלל לכל השאר הדברים שכתבתי, את פשוט מתרעמת על ה"סתומות" – שזה, אני חוזרת שוב, עובדה. זה פשוט כך. זה מה שהיה פה. אקט של סתימות. או טמטום. או טיפשות. מדובר במושגים קיימים. את רוצה אולי להחליף את זה ב"לוקות בחוסר אינטליגנציה"? יותר פוליטקלי קורקט ומעודן מבחינתך? ואני אפילו לא הבנאדם (לא אישה ולא גבר) היחיד שהשתמש במילים אלו, אפילו לא בפוסט זה. אז למה כשקבוצה של נשים מתנהגת בצורה ממש מטומטמת אי אפשר להגיד את זה, עדיין לא הבנתי? 🙂 בגלל איך ש"מיליון גברים" יגיבו? ואת רוצה להעמיד פנים שאת לא עושה הבדלות קיצוניות וגורפות בין "נשים" ל"גברים"? אם הייתי קוראת לקבוצה של גברים "סתומים" גם היית נכנסת בי ככה, או שרק נשים זוכות לעונג?
    קחי אחריות על ההתנסחויות שלך ומה שמשתמע מהן, "אחות".
    ואם בהתפלצנויות והתנשאויות עסקינן – "הרמה הנמוכה שלך…. אינפורמציה מוטעית…. את מחליטה הכל בשביל נשים…". גברת, לא מחליטה הכל בשביל אף אחת, בסך הכל אומרת מה דעתי (ואף מנמקת) שהיה פה אקט של סתימות מביכה (אה, סליחה, חוסר אינטליגנציה מביך). לא מצד כל הנשים, מצד קבוצה מסוימת. וזה מחמיא לי שאת חושבת שאני כנראה בנאדם כל כך מרשים וחשוב ודבריי בעלי כזה כובד שמיליון גברים יעשו בזה שימוש מרושע נגד נשים עד שזה יחזיר את התנועה הפמיניסטית 100 שנים אחורה או משהו כזה, אבל נראה לי שאת קצת, קצת, קצת, הסטרית. כנראה שככה זה כשיש קודם כל אג'נדות ורק אחרי זה תוכן.

   • ראולה הגיב:

    בלה את סתומה בלחץ. תוציאי את הגזר מהישבן ותביני מה שמדברים אלייך.
    טל עונה לך שהיא לא מתכוונת להתווכח איתך, ואת עונה לה
    "אוי תנוחי…. אני מבינה שאת נורא נורא מחפשת מישהו לריב איתו" רק מראה שאת לא רק בורה ואינפנטילית, אלא יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא.
    אני מניחה שאם אעמוד מולך מול הפרצוף ואגיד לך ללכת לחפש אותי בשירותים, את אשכרה תלכי לחפש.
    היה לך ממש חשוב לומר את המילה האחרונה, אבל לא חשוב לך מה היא תהיה? לא בא לך להישמע קצת פחות 'סתומה באופן מביך'? את בהחלט לא מייצגת נשים ואת בהחלט חשובה ומשפיעה כמו גרגיר מלח בחפיסת שוקולד.

 138. לילית הגיב:

  אני בכלל הייתי בטוחה שמדובר בקמפיין לקונדומים. שאני נגדם בעיקרון.

  אני גם לא נבדקת בעיקרון. אני לא חושבת שתלותיות מוחלטת בממסד הרפואי, מסירת חייך ומותך לידי מערכת אדישה שגל הלם של פחד הולך לפניה, זה רעיון כל כך טוב.

  • רחלי הגיב:

   תודה על העזרה בחיפוש, עצם זה שגרמתי לך לחפש בשבילי כאילו אני לא יכולה לעשות את זה בעצמי, כבר השגתי את המטרה שלשמה יש את חודש אוקטובר- מודעות לסרטן השד. נהדר! עוד כמה כמוך שיחפשו בשבילי והגעתי למטרה הרבה יותר מהר מכול הקמפיין הזה.
   המטרה הוחטאה בקמפיין הכול כך מצליח הזה, ומספיק שגרמתי לאחד לחפש בשבילי תשובות – כבר אדם אחד שיודע יותר על סרטן השד. השגתי את המטרה.

 139. erika הגיב:

  בסך הכל קצת fun
  אם אין לפמיניסטיות חוש הומור, זה חבל..
  לא כל דבר חייב להיות בעל ייצוג של פמיניזם, אפשר גם סתם להשתעשע

  אז נכון, זה לא הכי עובד בתור קמפיין מודעות לסרטן השד,
  אבל מצחיק כמה התנגדות זה עורר אצלך.
  הרצינות והביקורתיות שלך, זה שבכלל שקדת על כתיבת פוסט כ"כ ארוך בנושא – זו גם תגובה וזה מה שניסו לעשות בגדול.
  אני באמת חושבת שאין רע בקצת השתטות,
  ומעבר לכך – צריך לדעת לקבל דברים בחיים גם אם אתה לא מסכים עם הרעיון שלהם.. אם זה עושה למישהו טוב או נחמד אפילו במעט, אז למה לא? מה שלפת את כל התותחים שלך כנגד זה? זה עשה לך רע?

 140. אושר הגיב:

  קראתי את מרבית התגובות
  נהנתי לקרוא גם את תגובות הבעד וגם את הנגד
  אכתוב בקצרה 4 סעיפים:
  1. הנושא עלה בעייני למודעות במשחק זה
  מספיק שנכתב סרטן השד(וניזכרנו בזה) וזה לא בפרסומת בערוץ 2 שאז בדיוק קמים לשירותים
  ואם נזכרו אני מקווה שגם נעשה משהו בנושא ונלך להיבדק
  2. כמו כן מזכירה לכן שאנחנו מדינה שיש לנשים בה עוד זמן כדי להגיע לאחוזים גבוהיים בקרב המין הנשי
  http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/OfficesAndAuthorities/OAUList/CBStatitstics/
  מצ"ב לינק לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
  בקיצור – אז למה לא כוח נשי????
  3. ואם יש משחק ברשת…
  אז למה לא לשחק???
  למה להיות קשות עורף??? תזרמו
  4. אישה חכמה אמרה לי "בחוץ תהיה ליידי ובבית זונה"
  אז מה לא כיף על השולחן מקרר מכונת כביסה וכו….
  חה חה חה

 141. מנשה הגיב:

  סתמו ת'פה אתן אוהבות את זה על השולחן על המיטה בכל מקום!! די עם הצביעות! אבל יש צדק בכךשבאמת מה איכפת לי בתור גבר סרטן שד בעצם איכפת לי כי לא מתאים לי חברה חולה אם אתם מבינים אותי כי אז באמת לא בא לי.
  נשים מסכנות

 142. עודד הגיב:

  מדהים, אין מילה מיותרת

 143. איילת הגיב:

  חברות וחברים – ובעיקר אלה המסכימים/ות עם הדברים שנכתבו לעיל, מוזמנים להביע תמיכה נוספת, בהצטרפות לקבוצה הבאה:
  http://www.facebook.com/?sk=group_106213056111545
  בתקווה שיקרו 2 דברים:
  1. שנה הבאה לא יוציאו קמפיין כה בזוי ומעליב את האינטיליגנציה
  2. יותר ויותר נשים תלכנה להיבדק!

  תודה!
  איילת

 144. איילה הגיב:

  מסכימה עם מה שכתבת. חשתי את אותן תחושות ולכן גם לא הצטרפתי, גם לא בשנה שעברה.

 145. דיקלה הגיב:

  יאללה אוף…די לצדקנות המשוועת…תפסיקו לחפש משמעות נשגבת בכל דבר ….אם המילה סרטן השד הופיע ככ הרבה פעמים השבוע זה אומר שנעשתה העבודה…וזה שיווק יקירתי.. זה לא הופך אותך ליותר חכמה אינטילגנטית נשגבת ומוערכת אם את מתריסה כנגד התבטאויות של סקס כביכול…..זה שיווק וזה עובד ….ותקחי את זה בקלילות אחותי…

 146. יפעת הגיב:

  כל כך הרבה כבר נאמר
  ואני רק רציתי לחזק אותך ולהביע צער על הגסות הרבה פה למעלה.
  מאחלת לך בריאות טובה ושמחה על מה שכתבת.

 147. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הקמפיין נועד לעורר עניין ואז מספרים למה הוא היה ומתחילים לדבר על סרטן השד
  המשפט עצמו אומנם לא היה קשור לסרטן השד בשום אופן
  אבל הרעש שהוא יוצר שכוון לסרטן השד מספיק.
  אני מסכימה איתך שהקמפיין היה שטחי ורדוד שכנראה יכלו למצוא דרך אחרת לעורר עניין
  אבל מבחינה פרסומית הוא מבריק ובסופו של דבר
  השיג את מטרתו
  ככה שאני מסכימה ולא מסכימה איתך בו זמנית XD

  • רחלי הגיב:

   האומנם מבריק?
   בוא נחשוב לרגע,
   המטרה- להעלות מודעות לסרטן השד
   הדרך?- סטטוסים בלי כול קשר
   התוצאה? רעש ומהומה גדולה אבל על מה מדברים ת'כלס? מדברים על סטטוסים, על התגובות שבאו בעקבות, על נשים, גברים ומה לא.. חוץ מהנתונים שלשמם הגענו- מודעות! מודעות למתי בודקים, למי לפנות, מתי לפנות, באיזה גיל וכו'..
   אז, מה פיספסתי כאן? איך תרמתי עם הסטטוס שלי למודעות? פיספסתי את המטרה, אני לא יודעת שום דבר חדש שלא ידעתי לפני הסטטוס שלי..
   נ.ב גאונות פרסומית לפרסומת למען המודעות לHIV מסטיק אחד קטן- נתן את כול הפרטים שצריך על המחלה. זה נקרא גאונות.

 148. לה לה לה . הגיב:

  אוף מעצבנת ><
  מה גילית ? עכשיו כל הבנים יודעים
  זה הי סתם לכיף ואת לוקחת אתזה מזה קשה . חוץ מזה מה אכפת לך זה לא כאילו שזה יפריע לך בחיים או וואטאבר .
  הרסת לכל הבנות .
  מרוצה ?

 149. אופירוש הגיב:

  תכלס לא הבנתי למה זה קשור בכלל לסרטן השד XD

 150. צעירה 24 הגיב:

  כשקיבלתי את ההודעה לא חשבתי לכתוב גם בסטאטוס…רק להעביר אותה הלאה..וכשקראתי אותה בפעם השנייה החלטתי שאם זה יתרום אפילו קצת למלחמה בסרטן השד או בכלל בכול סרטן אז אני בעד…גם אם זה אומר לסקרן את הבנים..וגם ראיתי ששנה שעברה זה הופיע בחדשות אז אמרתי אולי גם הפעם זה יופיע וידברו על כמה אנשים שיתפו פעולה למען מטרה חשובה..גם אם התוכן הוא קצת מיני…וחוץ זה מזה הכבדות הזאת??? מסוכן וזול…??? כולה משחק מה את פמניסטית בת 50?????? לא מתאים לך אל תשתתפי!!! אבל את לא חייבת להרוס לכולם!!! ועוד דבר זה רק סטאטוס בפייסבוק וברוך השם כול הגברים שחברים שלי בפייסבוק יודעים מי אני ומה אני ומכבדים אותי מאוד, אז ממש לא תהיה להם עליי דעה זולה או שיראו אותי בעין לא יפה עכשיו!!! זה לא אשמתו של אף אחד שיש לך אולי בפייסבוק 200, חברים אחד את מכירה וכול השאר זרים ובגלל זה את רוצה לראות שאת לא כמו כולן ולהשמיע את דעותייך הפמניסטיות!!!!! המשך ערב נעים

  • רחלי הגיב:

   בשביל זה את צעירה בת 24, כשתהיי פמיניסטית בת 50 הנסיון שלך יעשה את שלו ותביני על מה כול המהומה. יש לך עוד זמן לגדול.
   חוסר הבגרות שלך, חוסר ההבנה שלך שזה בכלל לא הכבדות בלשחק משחק שמושך תשומת לב של גברים – היו אומרים משחק בין המינים – היינו לוקחות את זה כמשחק, וסבבה ונחמד וקצת טיזינג עוד לא הרג אף אחד.. אבל, לא להשתמש במשהו בטענה שזה למען מטרה נעלה ולמען העלאת המודעות לסרטן השד.
   תגידי לי בכנות, מה את יודעת יותר אחרי שנהנת מהמשחק הקליל שלך על סרטן השד שלא ידעת לפני המשחק? את בכלל יודעת משהו מלבד זה שקוראים לזה סרטן וזה נמצא בשד בזכות המשחק הזה..?
   כשתעני עם עצמך בכנות, תביני שאת, אני וכול השאר ששיתפו פעולה לא עשו כלום לטובת המטרה המקסימה הזו של העלאת מודעות..רק אגו פגוע, כי ת'כלס יצאנו קלות דעת.(ובשפה שאת מבינה- סתומות).

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    זקנה בלי הומור היא כמו צעירה בלי הומור. היא לא תגדל ותבין – כי אותה זה מצחיק.

   • ראולה הגיב:

    תתביישי. אני אומרת את זה כאשה בת 43. איני יודעת בת כמה את, אבל ממרומי גילך (את מציגה עצמך כאדם מבוגר- ממה שאת כותבת אני לא בטוחה שבוגר…) לא השכלת ללמוד שזה שהיא צעירה ממך, וחושבת שונה ממך לא אומר שמגיע לה זלזול שכזה מצידך.
    את לא יודעת מה זה 'סתומות'? זו היתה הערה הכרחית על מנת להביא את ה'צעירונת' לאיזו שהיא 'הארה'? זו נשמעת לי לי כמו תגובה אימפולסיבית, וידוע שאימפולסיביות זו תכונה ילדותית.
    אולי יש לך מה ללמוד מהילדונת… וכן, פמניסטיות בנות חמישים זה לא סקסי…

 151. יעל הגיב:

  אמת לאמיתה. כל הכבוד לך.

 152. arye הגיב:

  חחחח בזה הרגע גרמת לכל הבנות לראות את עצמן בתור שרמוטות כי מוח של גבר זה דבר כזה היא רושמת את דבר ראשון, היא שרמוטה יותר מאוחר באה השאלה להבא תחשבי לפני שאת כותבת משהו חחחחח גדול!!!!! אהבתי!!!!!!!

  • רחלי הגיב:

   גם את\ה לא מבין את הנקודה-
   ברגע שכולן קיבלו הודעה בנוסח- "למען חודש המודעות לסרטן השד" – באופן אוטומטי כולן, רצו לעשות מעשה טוב ונדיב ולתרום מעצמן- בלי קשר לשרמוטות, לא שרמוטות אתה פשוט מדבר שטויות! כולן, גם אלה שבעד הדרך הזו הוציאו סטטוס מתוך מטרה טובה וכוונה טובה.
   בדיעבד, אתה חושב ואומר, רגע, העלתי סטטוס, אני אמא לילדים אני רוצה לדעת יותר אבל הסטטוס לא תרם לי יותר ידע לסרטן השד! לא עשיתי כלום למען המטרה שחשבתי שאני משרתת!
   אם היו מבהירים שזה משחק טיזינג, תעתועי דמיון על סקס בין גברים – נשים- כולן היו חושבות פעמיים אם להשתתף במשחק.

 153. עדיה הגיב:

  לא חשבתי להשאיר תגובה, כי למרות שאהבתי את הפוסט ביותר
  ולמרות שהוא ענה על צורך שהיה לי, בלי שהייתי בכלל מודעת אליו
  לא כלכך רציתי להגיד, כי את לא מכירה אותי ומה אכפת לך
  אבל אז התחלתי לקרא את התגובות השליליות, ואני יודעת שכשכותבים באינטרנט, לא משנה אם הביקורת עליך היא מילד נרקומן בן 4 עם פיגור שכלי , היא עדיין יכולה להיות הדבר הקטן שיגרור אותך להפסיק לעשות
  או להרגיש רע עם העשיה שלך

  ורציתי להגיד לך שהם טיפשים וטיפשות ואל תקשיבי להן בכלל.
  כי הפוסט שלך היה חשוב.

  אני קראתי אותו. ולי הוא היה חשוב.
  ואני הרבה יותר קרובה לקוראת המובלעת שלך מכל מי שתגיד אחרת.
  ועל כן עשית עבודה טובה וחשובה
  ותודה על כך
  עדיה

 154. טל (כן, כן, גם פמינסטית) הגיב:

  עמוק בפנים אנחנו עם תכלס, נכון?
  (אין פה חלילה אמירה אנטי-אינטלקטואלית).
  אז בתכלס- המשחק הזה בפייסבוק גרף יותר תודעה, יותר באזז תקשורתי ויותר שיח ציבורי מאשר כל קמפיין "מכובד" אחר בשנים האחרונות, אם בכלל!
  אנשים בעד, אנשים נגד, אנשים חושבים שאפשר היה כך ואפשר היה אחרת- הכל לגיטימי ואין באמת דרך אחת נכונה שכולם יסכימו עליה. מה שברור- אני יושבת פה כבר שעה וקוראת את הפוסט של ראומה והתגובות שאחריו. נמאס לי כבר מלקרוא מיליון דעות ולהריץ אלפי מחשבות בראש, אז התקשרתי לכללית וקבעתי תור לכירוג שד. (ואני דוחה את זה כבר 7 שנים).

 155. קרן הגיב:

  את נפלאה וחכמה

 156. רוית הגיב:

  ראומה יקירתי,

  צדקת אך טעית.
  כמה שהקמפיין הזה הוא אגרסיבי, בוטה, לא קשור לכלום ומופיע באמצע החיים, כך גם הסרטן!
  היום דיברנו חצי יום על הסטטוסים בפייסבוק, ועדכנו את מי שעדיין לא יודע במה מדובר.
  אני בטוחה שכמוני נהגו בהרבה מקומות עבודה בארץ.
  עובדה – מעולם לא דיברו כל כך הרבה על סרטן השד בזמן נתון.
  לכן – עם כל הרדידות – הקמפיין עובד ומשיג בדיוק את מטרתו. וכן, במקרה הזה, המטרה מקדשת את האמצעים. ואני מודה בעוד דבר, בלי הגברים בחיינו, היה פחות מעניין. ואפילו שאני מסכימה עם חלק ממה שכתבת בנוגע לרדידות וסמל המין וכו, הפעם, מותר לנו לרגע לשכוח מזה, ולהתרכז במטרת הקמפיין. מחר תמיד אפשר לחזור ללחום בפשע שנקרא המין הגברי, רודף הסקס.לא?????

 157. יעל הגיב:

  את אומרת את מה שרבות/ים חושבות/ים. זה מאוד לא "אין" להיות פמיניסטית, קוראים לך כלבה מתחסדת, לסבית, מכוערת. סתם, בגלל שיש לך אופי, בגלל שלא בא לך להיות יצור שכל הוייתו תלויה בגבר. אז כמי שלא מגדירה את עצמה בכלל, כאמא, כאישה לגבר נהדר, כאדם עצמאי אני אומרת לך תודה.

 158. Vered Vera הגיב:

  אני לא רואה בזה שום דבר בעייתי
  ואם למשהו מפריעים סטטוסים שונים אז שיסגור את הפייסבוק שלו
  וגם את הטלביזיה דרך אגב כי גם שם לא חסרות פרסומות סקסיסטיות.
  ואם היה קמפיין כזה עבור מודעות לסרטן הערמונית לגברים אז גם היו אומרים שזה משפיל את הגבר ?
  בקיצור אני לא בהכרח ארשום איפה אני אוהבת לשים את התיק שלי
  אבל אין לי בעיה עם מי שרושמת.
  בסך הכל זה מסיבה טובה
  או אפלו סתם עוד הזדמנות לרמוז על חופש מיני מבורך 🙂

  ואף אחד לא יגיד לי שאני לא אישה חזקה באיזה דעה במדור נענע.
  ואני אוהבת את זה על השולחן בסלון !!!!!

 159. פינגבאק: אני אוהבת כשאתם מדברים על זה: אמנות הקמפיין הוויראלי | חורים ברשת

 160. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ראומה ראומה. אצלינו בפולין לא עושים סקס בכלל. לא על השולחן ולא על הספה, ולא על הארון ולא על רקע ירוק, ולא מאחורי הספה ולא מאחורי הוילון, ולא אם את אשה ולא אם אתה גבר, ולא על הרצפה ולא בין הפרחים, ולא ליד הטלויזיה, ולא בסלון, ובטח שלא על השולחן במטבח, ולא מעל המקרר, ואלוהים שישמור לא על הואזה, ולא על הפורמאיקה… הילדים אצלינו נולדים מהחסידה (ככה טוענת סבתא בז'יז'יניה – וכמו שסבא נראה זה לא פלא שזה מה שהיא אומרת – הוא בטוח רופיייס) אצלנו בפולין אין הומור – וכל דבר שנושם רועש מידי הוא מאוד מסוכן. מסוכן למין הנשי ולמין הגברי ולעוד כמה מינים. שאלוהים ישמרנו מאנשים עם הומור. סכנת נפשות. חייכי ראומה – זה טוב לבריאות!

 161. מגבה כל מילה שנכתבה!
  תודה על שנתת ביטוי עוצמתי ומנוסח היטב לכל שאט הנפש שהקמפיין ושיתוף הפעולה הרחב עימו, עורר בי.

 162. שני הגיב:

  אני חושבת שהקמפיין עבד חלקית, עובדה- כולם מדברים על זה…. אמנם זה לא קשור בשיט לסרטן השד , אבל עורר את ענין הציבור.. רוב הנשים רצו לקחת חלק מזה, כי נשים אוהבות להראות סקסיות ומיניות, זה חלק מהנשיות שלהן.. כי זה היה מצחיק- לנשים בעיקר, כי זה משהו של נשים בלבד וזה לא באמת דיבר על סקס, רק נשמע ככה.. וכי זה גרם לגברים לתהות איך לעזאזל כולן פתאום פתוחות לגבי "המיניות" שלהן.
  העובדות הן שזה יצר באזז, ולפי הפרשנות האישית שלי לקמפיין, זה היה בכלל כדי לראות כמה מהר מתפשטת "שמועה" והאם באמת ניתן לייצר מודעות מוגברת אצל נשים ומהר, אם ככה מהר מתפשטת שמועה על משחק טיפשי אז כך גם יכולה להתפשט המודעות…
  רק חבל שזה לא העביר איזהשהו מסר לגבי המחלה.
  במקום זה כל בחורה הייתה צריכה לרשום את מספר הנשים שהן מכירות שחלו במחלה, אולי המספרים היו מעוררים מודעות ורצון לכת להיבדק. מהחשש ומהפחד שבלראות את הסטטיסטיקה האמיתית מול העיניים ולא לשמוע על איזה מחקר שנעשה.

  חודש מודעות בריא לכולן, לכו להיבדק.

 163. שיר הגיב:

  מי אמר שסטטוסים פרובוקטיביים מעוררים סקרנות רק אצל גברים? הרי אם זה היה כך, הפוסט הזה לא היה נכתב מעולם. ומה כולם מתחסדים כאילו "אני אוהבת על X" זה דבר כל כך פרובוקטיבי? האם מתישהו יהיה לנשים זכות להשתמש ברמז של מיניות מבלי להיות מואשמות כבעלות תודעה כוזבת? האם זה לא גם סוג של דיכוי? והאם אני היחידה שרואה את ההומור והציניות שמאחורי הקמפיין? הקמפיין עשה את העבודה ועשה אותה טוב, והפוסט הזה, יחד עם התגובות עליו, רק מוכיח את זה.

 164. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  כתבת את מילותייך מגרוני, כל מילה בסלע.
  אני אוהבת שנשים מכבדות את עצמן בדרך שהן מבקשות שיכבדו אותן.
  נאה דורש נאה מקיים.
  תודה על הפוסט הנפלא הזה, הקמפיין הזה פשוט הרתיח אותי !

 165. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אם אשמע עוד הערה אחת נגד הקמפיין האינטרנטי לסרטן השד (אני אוהבת את זה על) אני אקיא! הוא ממש לא סקסיסטי אלא, סקסי, ומבחינה שיווקית הוא גאוני. מעולם לא קיבלנו כ"כ הרבה תשומת לב וקשב מהציבור ובעיקר מזה הגברי בנושא, שמה לעשות, הוא קשור בבעיה שבעיקר נשים סובלות ממנה. אז לכל אחיותיי הנשים הפמיניסטיות שמתקווצות להן השחלות בכול פעם שמדברים על סקס בהקשר נשי, אני מציעה לכן להירגע ולהודות פעם אחת ולתמיד כבל עם ועדה: גם אנחנו עושות סקס וגם אנחנו אוהבות את זה! ומאחר ואנו שוות לכם הגברים, גם אנחנו לא מתביישות להודות בזה ולדבר על זה בגלויי! זה הכוח שלנו! זה השיוויון שאנחנו נלחמות להשיג! וכמובן, לגברים הסקסיסטיים שמפוצצים לי את הפייס כל השנה בבדיחות שובינסטיות סרות טעם ופתאום נורא נבהלו מפרץ השיחרור הנשי, ומהסולידריות הנשית ששוב הוכיחה את עצמה, (בניגוד להנחה הרווחת), אני אומרת: "עכשיו כשאתם בקשב שיא, יש לנו משהו לספר לכם על סרטן השד…"

 166. שרה הגיב:

  כתבת כל-כך נכון .
  ובתור מי שאיבדה את אימא שלה מסרטן השד – לפני חודשים …
  אני בהחלט ממליצה לכולן : לכנה להיבדק . גילוי מוקדם מציל חיים .

 167. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ממש ניתוח מיותר של הקמפיין. העובדה היא שכולם מדברים על זה, יודעים ויודעות שזה שבוע סרטן השד. לא צריך להפוך אימרות לבעלות משמעות הרת גורל. רצו למשוך תשומת לב והצליחו! חוץ מזה אולי תקראי קצת מאמרים על הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד, כמה הן באמת יעילות (הממוגרפיות), האם הן יכולות להרע או לעזור? אולי יש אלטרנטיבות אחרות? בקיצור, במקום להתעסק בפמינזם ה"מקודש" תתחילי להעלות מאמרים חדשים בנושא גילוי מוקדם של סרטן השד

 168. יסמין הגיב:

  את נשמעת לי ממש נחרצת בשנאתך (לנשים? לגבים? לפייסבוק?)
  לא באמת טרחתי לקרוא את ההטפה שלך עד הסוף
  אבל ראיתי שכתבת שמיניות היא לא חלק מהגדרת הנשיות
  אז אולי את לא יודעת מיניות מהי
  אני ועוד רבות כמוני מרגישות מיניות ונשיות וזה דבר קשור לגמרי אחד בשני

  ועובדה שכולם מדברים לטוב ולרע על הקמפיין הזה מה ש – שימי לב – מעלה את המועדות

 169. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  תנוחי .

 170. רואי הגיב:

  הפתעה, גבירתי הפמניסטית –

  גם גברים חולים בסרטן השד.

 171. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חפרוואי

 172. פינגבאק: פילה הלג בעצם די שונאת תיקים. « פילה הלג שונאת אנשים

 173. טול הגיב:

  ת-ו-ת-ח-י-ת!!!!

 174. פינגבאק: הבלוג החדש והנוצץ שלי

 175. פינגבאק: על ערכים חילוניים | הבלוג החדש והנוצץ שלי

 176. לילך הגיב:

  תודה תודה תודה תודה
  איזה כיף לקרא נשים חכמות
  איזה כיך לקרא נשים צודקות
  == כלומר: נשים

 177. יוסי הגיב:

  לייק לפוסט!

 178. פינגבאק: חודש המודעות לסרטן השד: העלאת מודעות זה לא מספיק | אינטרנט להשפעה ושינוי חברתי

 179. פינגבאק: בואו נמשיך לדבר על אונס, היה כל כך כיף בפוסט שעבר | OMG

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s